Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal vagy nélküle? Ki...

Oxitocinnal vagy nélküle? Ki hogy szült?

Figyelt kérdés

Én kaptam,de utána nagyon bedurvultak a dolgok...szerintem nem tágultam rosszul(így utólag).este 10 re voltunk bent a kórházban, akkor 1 ujjnyira voltam tág, éjfél körül 3-ra, ekkor kérdezte a doki adjon-e, és mivel nem tudtam hogy szeretnék-e így kaptam...háromnegyed 2re megszületett a fiam, csak 15 perc volt a kitolás, de az rettentően fájt...kicsit szét is estem az első nyomás után, úgy nyugtattak a szülésznők.Ezt így utólag nagyon szégyenlem:(

Több ismerősöm volt, akik nem kaptak, elmondásuk szerint nem volt olyan durva, de hosszabb volt a kitolás...

azon gondolkoztam következő babánál hogy legyen...Legyek határozott és ne kérjek?

Kinek mi vált be?


2011. szept. 26. 14:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Nekem éjfélkor kezdett szivárogni a vizem, hajnali 4-kor még mindig csak enyhe összehúzódásaim voltak. Fél 5-kor bekötötték az oxit. Na, onnantól tisztességes fájásaim voltak, mégis nagyon lassan tágultam. Kétszeri kézzel tágítás, és egy méhszáj lazító injekció után végül 11-re tágultam ki teljesen, fél 12 körül eltűnt a méhszáj, délben már kint volt a kislányom. A kitolás nagyon gyorsan ment, 4 fájásra kint is volt.

Nálam muszáj volt, így elkerültünk egy császárt, pedig közel jártam hozzá.

2011. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
3 oxis 1 természetes. Egyértelműen a természetes könnyebb jobb simább. Oxis nagyon durva.
2011. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Leírom neked, amit az oxytocinról tudok, vagy tudni vélek.

Jó benne, hogyha nem tágul eléggé egy kismami, felgyorsítja a folyamatot , és beindítja tulképp a tágulást(. az esetek többségében használ)

És pont ez a hátránya is, mert a természet úgy rendezte, hogy a "valódi" vajúdás során a görcsölés erőssége folyamatosan növekedjen, tehát valamilyen szinten van ideje hozzászokni a kismamának a fájdalomhoz.

Oxynál ez nincs. Beadják, semmi , 10 perc múlva meg már a falat kaparod.

Csak tényleg nem tudom melyik jobb : az elhúzódó vajúdás vagy a "gyorsabb", de sokszor nagyobb fájdalommal járó oxy?

2011. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

maga a kitolás azért fájt, mert nehezen fért át a hüvelyeden, ahogy azt feszítette.és nem volt gátmetszésed. nekem az elsőnél volt gátmetszés, nem fájt a kitolás, a másodiknál nem vágtak, és nagyon fájt a kitolás.

mindkettőnél kaptam oxit, és így van, bedurvulnak, rendszereződnek a fájások. de sokkal lerövidíti , nekem jó volt, túl akartam már lenni rajta.

2011. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Nekem egy napig voltak fájásaim itthon,az nem volt vészes.Mire bementem a kórházba 3 ujjnyira nyitva voltam.Kaptam oxitocint és a beérkezés után másfél órával már a kezemben volt a fiam.Úgy hogy volt beöntés,burokrepesztés és borotválás is.Az 5. kitolásra lett kint.Én megint kérnék.
2011. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
2 oxis, egyiknél sem volt semmi értékelhető fájásom nélküle. Nem értem a dokidat, azért szerintem ez nem egy olyan dolog, amit Neked kéne ledöntened, ez vagy indokolt vagy nem. Nekem az elsőnél elfolyt a magzatvíz és 12 óra múlva is vígan sétálgattam a folyosón nulla fájással, a másodiknál burkot kellett repeszteni és korábban indítani komplikáció miatt a szülést, ott burokrepesztés után 1 órával el kéne kezdődniük a fájásoknak, nálam vártak 2 órát és 30-ig ment fel a mutató, szóval ott sem volt semmi. Persze, oxi után begyorsultak az események, az tény.
2011. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

volt gátmetszésem, repedtem is, és igen, maga a feszítő érzés fájt piszkosul a kitolásnál...de nem mikor jött a fájás, hanem miután nyomtam...

Ja, ügyeleten szültem, nem volt fogadott dokim.

Mondjuk tényleg tökre kétesélyes, mert lehet hamar tágultam volna nélküle is, de lehet, hogy még órákig vajúdtam volna...Minden esetre következőnél, ha jól tágulok, akkor nem kérek.

köszi a válaszokat, jöhet még:)

2011. szept. 26. 15:04
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
nekem még csak sima szülésem volt az első fájástól számítva 8 óráig tartott, ebből az utolsó 2 óra volt igazán nehéz de én ahogy vissza tudok emlékezni sokkal rosszabb volt nekem megélni a kiszolgáltatottságot mint magát a fájdalmat. Olyan volt az egész mintha valami burokba lettem volna vagy nem is tudom. Most épp túlhordom a babám semmi jele hogy jönni akarna, de rettegek az oxitól mert aki nekem mondja mind azt állítja hogy sokkal brutálabb mint a sima, igaz hogy gyorsabb. végülis lehet abban valami hogy a természet úgy rendezi, hogy szép lassan fokozódjon a dolog, és elvileg a második szülés amúgy is gyorsabb..
2011. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Én jól tágultam, nyitva voltam, minden rendben volt.

Itt sajnos protokollból, alapból nyomják.

Így még jobban felgyorsult minden, így a baba jól felhasította a hüvelyfalamat is, és jó nagyot kellett vágni. Ahelyett, hogy megvártuk volna, hogy a maga rendjén menjen:((( remélem a köv-nél kiharcolom, hogy békén hagyjanak (de basszus, miért kell ezért harcolni???)

2011. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, szerintem nálam pont ugyan ez volt!45 percig varrtak utána, na az volt még nagyon szar...

neked volt dokid?

2011. szept. 26. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!