Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy jobb? Érzéstelenítővel...

Hogy jobb? Érzéstelenítővel vagy nélküle?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok az érzéstelenítéssel kapcsolatban, hogy kérjem-e majd. Meg egyáltalán hogy működik? Ha már nagyon fáj, akkor kérhetek, vagy előre meg kell mondanom, hogy kérek-e? Tapasztalatok?
2011. márc. 16. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítőt kérhetsz, ha nagyon nem bírod a fájdalmat és van fogadott orvosod, vele előre meg kell beszélned. Nélküle is ki lehet bírni. Azt csak akkor és ott tudod, hogy kérsz e vagy sem. De fogadott dokinak előre mondani kell, az esetleges kérelmed.
2011. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem lesz fogadott dokim, mert akihez járok, ő nem abba a kórházba jár "szülni" ahol én fogok, és mivel már nagy a terhességem, így a másik már nem vállal el. Gondolom, ettől független az ottani orvostól esetleg lehet kérni.
2011. márc. 16. 09:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha érzéstelenítésen gondolkozol, mindenképpen beszélj előtte az orvossal. Egyes kórházakban nincs non-stop anesztes doki. Beszéld meg a lehetőségeket, mert valahol lehet pl. gázt is szívni, szóval nem csak az eda van, mint fájdalomcsillapító.

Az, hogy kell-e csak tőled és a helyzettől függ.

Az első babámmal sokat vajúdtam, nem akartam rendesen tágulni, a baba belekakilt a vízbe, hulla fáradt voltam. A doki mondta, hogy lehet választani: vagy megyünk egyből a császáros műtőbe, vagy adunk esélyt az edának. Az edát választottam.

A második babámmal nem voltam annyira fáradt, jobban tágultam, amikor már úgy éreztem, hogy nem lesz erőm végigcsinálni, kértem edát, de azt mondták, hogy erre a fél órára már nem adnak :)

2011. márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én 2 hete szültem érzéstelenítés nélkül, első babát.

Rettegtem a szüléstől, de én is meglepődtem, hogy ki lehet bírni!

Az utolsó 2 óra volt számomra kellemetlenebb, de aztán már ott is a babácska!

Sok sikert!

2011. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez az én kérdésem volt néhány hete. Engem meggyőzött, hogy kérjek epiduralt. Még nem szültem meg http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules.. úgyhogy tapasztalatot nem tudok írni.
2011. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy hogyan halad a szülés. Nekem az első babánál 2 napig vajúdtam, így az utolsó 2 órában kaptam edát, erőt adott, a kitolási szakaszban sem gátolt. 3 nyomásra kint volt a baba.

2. szülésem nagyon gyorsan haladt, így még infúziót sem tudtak bekötni, meg semmit, mert 1,5 óra alatt megszültem.


Egyébként 4 ujj tágulásnál már nem adnak és 2 ujjnyinál pedig meg még nem adnak.

A helyzettől tenném függővé a helyedben, hogy mi legyen.

2011. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor majd döntök, ha ott vagyok. Remélem nem fog majd kelleni, de sose lehet tudni. :) Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 16. 11:47
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Ahol én fogok szülni nemsokára,ott nincs lehetőség szülés közben fájdalomcsillapításra.Csak akkor adnak,ha a 36.hétig közlöd,hogy szeretnél,aztán kifizeted.

A szülésfelkészítőn mondták,hogy gázt lehet szívni,de a barátnőm 3 hete szült,és azt mondta,hogy az sincs.

Egy a bökkenő:hogy döntsem el előre,hogy kérek-e majd?

Sehogy.Vagy fixre kér az ember lánya,vagy nem,és kibírja,akármi is lesz.

Én amúgy nem kértem,mert nem szeretném,hogy tűvel szurkálják a gerincem környékét.Mások is kibírták mindenféle érzéstelenítés nélkül,én is ki fogom.Sajnos van olyan rokonom,akinek pl.a császárnál félreszúrták,és érezte,ahogy vágják,meg mindent,amit csináltak vele....Akkor meg az érzéstelenítés is lutri...

:(

38h km

2011. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Én érzéstelenítő nélkül szültem, kéjgáz nélkül. ÉN úgygondolom hogy ki lehet bírni a szülést. Nem azt mondom hogy aki érzéstelenítőt kér az "nyápickisasszony" ,de régen érzéstelenítő nélkül szültek és mindenki kibírta
2011. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én EDA-val szültem és csak ajánlani tudom... bár nincs összehasonlítási alapom, de egy biztos: nagyon jó szülésélményem van... hosszúra nyúlt, de a fájdalomcsillapításnak hála kibírható volt és a végére maradt erőm nyomni... amúgy meg éreztem mindent, csak tompább és kevésbé fájdalmas volt az érzés... én előre lebeszéltem, mert úgy voltam vele, ha már a XXI. században élek, akkor használjam ki a fájdalomcsillapítás lehetőségét :))))))))))
2011. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!