Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem oda tartozom, de a...

Hogica kérdése:

Ha nem oda tartozom, de a Szent Imrében szeretnék szülni, hogyan intézhetem el?

Figyelt kérdés
Lehetőleg fogadott orvos nélkül terveztem, választott szülésznővel.
2011. okt. 2. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

csak a terhes gondozásra kérj fel egy dokit aki ott dolgozik


én sem oda tartoztam nem volt választott orvosom a szülésre de szülész nőm sem mikor eljött az idő bementem felvették az adatokat mikor kérdezték kinél szülök mondtam h nekem mindegy :-)

pont az volt az ügyeletes akihez jártam terhes gondozásra

de mire meglett a baba ö már haza ment (császár)


semmivel sem volt rosszabb mint mikor volt fogadott orvosom sőt

a szülésznők és a csecsemősök is rendesek voltak a kicsi jan 2-án született de már 4.-én reggel haza mehettem

2011. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy minél előbb válassz egy szülésznőt, hogy még beférjél hozzá!

Aztán amikor eljön az idő, akkor bemész, és megszülsz a szülésznővel + az ügyeletes dokival.


Terhesgondozásra meg járhatsz SZTK-ba, vagy bármilyen magánorvoshoz, ahogy jól esik...


Szerintem ez jó választás!

Én már két gyereket szültem ott, és a harmadik útban, ő is ott lesz! Én sem tartozom oda...

2011. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, és a végéhez közeledve a szülésznőn keresztül szerezz egy pecsétet a kiskönyved hátuljába, hogy ha ne adj Isten úgy jön ki, és mentővel kell bemenned, akkor oda szállítsanak. (Ez is csak akkor működik, ha nincs életveszély, különben a mentő a legközelebbi ügyeletes kórházba szállít... De reméljük, hogy erre amúgy sem lesz szükség, csak a biztonság kedvéért...)

második

2011. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jaj de jó, ezek szerint ha szülésznőt fogadok(mindenki azt mondja hogy azzal jobban járok mint egy dokival) akkor az is elég? Engem azzal riogattak, hogy mindenképpen doki kell. Én meg a 11.kerületi SZTK-ba járok dokihoz.
2011. okt. 2. 17:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Mennyi időre előre "telnek be" a szülésznők?
2011. okt. 2. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Még szülésznő nélkül is szülhetsz ott, ha odamész, amikor beindult a szülés, kötelesek fogadni! Természetesen minden adatodat és papírodat vinned kell...


Változó, hogy ki mikor telik be, de van, akihez 4-5 hónaposan már nem férsz be.

Mikor fogsz szülni?

Az én szülésznőm szerintem irtó szuper, magánban szívesen tájékoztatlak, ezen felül még egynek tudom az elérhetőségét.


Aszerint érdemes egyébként választani, hogy mi fontos Neked szülésnél: alternatív gátvédelmes? vagy hagyományos gátmetszéses, mert vannak szülésznők, akik egyikben-másikban profik. Van aki az alternatív vajúdás híve, van aki nem annyira. Ezeket érdemes átgondolnod, mielőtt választasz.

2011. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
19:01 a baj csak akkor van, ha a mentő visz és nem a párom, én magam nem tudnék aznap pakkal együtt berongyolni... szóval sajna kell a pecsét a kiskönyvembe
2011. okt. 2. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Taxival is lehet...

De ha első baba, akkor a legjobb, ha van szülésznőd, mert az Imrében nagyon sokan szülnek, van, hogy 10 kismama egyszerre, és akkor az ügyeletes nem mindig tud ott lenni és Rád figyelni...

2011. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
taxival 35 km azért kicsit drága mulatság lenne :)
2011. okt. 3. 11:05
 10/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom én simán beültem az autóba és bevittem magam és a páromat is (mivel neki nincs jogsija)

legyen minden összepakolva és akkor nem lesz semmi baj

2011. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!