Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy elég indiszkrét...

Tudom, hogy elég indiszkrét kérdés, de Ti mennyit adtatok az orvosotoknak?

Figyelt kérdés
A fogadott orvosom nem szüleszt már, csak a lakóhelyemtől távol. Így, ha megindul a szülés a közeli kórházba megyünk és ott majd az ügyeletes orvoshoz. Ilyenkor mennyit szokás adni?
2011. okt. 5. 11:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ügyeletesnek nem kell adni, de ha nagyon elégedettek vagytok, akkor kb. 10-30 000 Ft között szoktak hálapénzt borítékolni.

Nekem volt fogadott dokim, soha nem mond tarifát, így mi 50 000 Ft-ot adtunk, nagyon elégedettek voltunk, maximális orvosi teljesítményt nyújtott, vasárnap vidékről rohant be és csinált sürgősségi császárt. Hétfőn, kedden nincs a kórházban, de akkor is benézett, megnézte a sebet stb.

2011. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mi is 20000FT-ra gondoltunk. Valóban ez a szomorú helyzet, hogy adni kell! Köszönöm a válaszokat! Kellemes babavárást.
2011. okt. 5. 13:08
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát igen, a szomorú az hogy itt tartunk, és ez nem is fog változni, pedig a határ túloldalán nem is értenék mit akarsz te a borítékoddal. Persze ott nem 100 ezer az orvos fizetése, és nem párizsis kifli a reggeli sem.

És ami ennél is nagyobb baj,sajnos a kisgyerekeseknek egyre élhetetlenebb az ország. Tegnap a "Házon kívül"-ben pont ez volt a téma. Döbbenet ami megy.

2011. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ügyeletesnél szültem a fiamat, és megbeszéltük a párommal, hogy nem adunk pénzt. A kisfiam végül császáros lett, a műtétet végző orvosnak köszönhetem, hogy egészségesen született. Minden nap meglátogatott, és a varratszedéskor az elveimnek ellentmondva adtunk neki 20.000 Ft-ot. De előre semmiképpen nem adtam volna pénzt.
2011. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a szülés után, általában a varratszedésnél szokás a pénzt odaadni, ha adni akarsz, tehát a kedvesség, odafigyelés nem ettől függ. A szülést ugyaolyan profin le kell vezetnie, mint ha 100 eFt-ot kapna tőled. Legfeljebb, ha közvetlen szülés után fizetsz neki, akkor rád néz, amíg bent vagy még 3-4 napig.
2011. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 20-as, amit gondoltatok simán okés!

Én mindenképpen adnék, és ez az az összeg, ami szerintem is teljesen rendben van! Akkor szülés után is lehet jobban figyelmek, kedvesebbek lesznek stb. De tény, h ember függő, de ha nagyon lelkiismeretes akkor úgysem fogadja el, ha meg igen, akkor várta is!

2011. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Előre akarod oda adni, vagy közlöd vele hogy fog majd kapni? Mert azt írtad így másként bánnak majd veled. Persze fogadott dokinál más, mert ha megkéred hogy nála szülhess, nyilvánvaló hogy nem leszel hálátlan, de az ügyeletes nem tudja előre, de remélhetőleg attól még normális lesz. Én az elsőnél nem adtam, de akkor még csak ügyeletesnél szülhettünk. Most vezették be hogy lehet dokit fogadni, de én inkább az ügyeletesnél fogok, és ha elégedett leszek vele, akkor kap 20000ft-ot. Igazából a következő szülésnél számít hogy adtál-e, már ha emlékszik rád a doki..
2011. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az ügyeletes dokinál szültem, aki nagyon kedves és óvatos volt, és folyamatosan biztatott. Sajnos a túlságosan elhúzódó kitolási szakasz miatt császár lett belőle.

Mi 20.000 adtunk neki, mert tényleg nagyon lelkiismeretes volt.

2011. okt. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly az ügyeletes dokinak 15ezret adtam. Mi többre gondoltunk,de a szobatársaim mondták hogy ennyit adnak ha nem fogadott.
2011. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Csak es kizarolag ti, kismamak tehettek arrol, hogy az orvosnak boritekot ILLIK adni. Ilyen nincs. Egyre jobban elkapattatok oket, es nyomjatok fel az arat. Igy lett ez mara elvaras. Tisztelet a kivetelnek. 37. hetben jarok es nincs fogadott orvosom, sem szulesznom, es nem felek egyaltalan attol, hogy rossz ellatasban lenne reszem.
2013. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!