Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a magzatvíz vizsgálat...

Akinek a magzatvíz vizsgálat beindította a szülést?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek nekem hogy zajlott az egész és milyen érzés volt? Eléggé be vagyok parázva mert hétfőn kell mennem de én a természetesség híve vagyok jó lenne ha hétfőig beindulna magától és nem nyúlkálnának. Van akinek ettől beindult? Fájt? Mennyi időre rá szültetek meg?
2011. okt. 7. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, off...

Erre én is kiváncsi vagyok, nekem vasárnap kell mennem...

2011. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tutira nem állítanám, de majdnem biztos vagyok benne, hogy ettől indult be. Úgy zajlik, mint egy sima vizsgálat, csak közben 1 kis lámpával bevilágítanak, hogy lássák, tiszta e a víz. Nem fájt, csak kellemetlen volt. Rögtön jött egy olyan érzés, mint amikor azelőtt megjött a havim. Ez egész nap tartott, egyre erősödött. Másnap délután született meg a lányom. Könnyű szülést!
2011. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
reménykedtem benne h nekem beindítja de semmi! Sőt 4 magzatvíz vizsgálatom is volt mert túlhordtam. pedig az elsőnél azt hittem lesz valami mert a vizsgálat is nagyon fájt és utána egész nap úgy éreztem h kiakar szakadni a méhem, nagyon rossz volt! aztán kiderült h ez nem természetes h fájjon mert csak kellemetlen egyszerűen csak az orvos nem volt valami finom... ez volt egy hétfői napon, aztán mennem kellet szerdán, az már tényleg csak kellemetlen volt! voltam még péntek,szombat,vasárnap egybe volt az nst meg a magzatvíz vizsgálat minden alkalommal! vasárnap azt mondták hétfőn pihenjek és menjek vissza kedden! na a baba csak ezt várta és kedd hajnalba megszületett! szóval nekem nagyon nem jött be h meginditja a szülést, sőőőőt esetembe szerintem azt várta a bébi h ne nézegessék máár :)
2011. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ötször volt. Volt amikor fájt, máskor nem. Pedig ugyanaz a doki csinálta. Gondolom függ attól mennyire tudtam ellazulni. Nekem nem indította meg. Beindították 1 hét után. Én is jobban örültem volna ha magától indul meg, de ha nem így alakul nem kell ezen keseregni. Nekem burokrepesztéssel indítottak. Összesen 4 óra 45 perc alatt végeztünk. Csak az utolsó 1,5 óra volt vészes. Érzéstelenítés nélkül szültem, pedig egy igazi hisztérika vagyok :) Alacsony a fájdalomküszöböm is. De tényleg ki lehet bírni és a baba mindenért kárpótol majd.
2011. okt. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha a baba feje már beilleszkedett vagy mondjuk zárt a méhszáj akkor is el végzik ezt a vizsgálatot? várok még válaszokat
2011. okt. 8. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
zárt méhszájnál soha nem végzik el! azt nem tudom h beilleszkedett fejecskénél megcsinálják.e!
2011. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40+1 hetesen csinálta meg a doki a magzatvízvizsgálatot és a méhszájat is nézte. Egyáltalán nem fájt, mint egy nőgyógyászati vizsgálat. Akkor már 1.5 ujjnyira voltam nyitva. Délután már otthon barnázgattam,lefeküdtem aludni, éjjel jött egy hidegfront,és 5 perces fájásokkal megindult a szülés. Ez volt hajnal 3-kor, 5-kor a szülőágyon feküdtem, és 07:48-kor 40+2-re megszületett a kislányom! Vagy a vizsgálat,vagy a hidegfront! :)))
2011. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 39. héttől volt ilyen vizsgálat 2 naponta. Mert ekkor már nyitva voltam, vagyis a középső és a külső méhszáj 1 ujjnyira, később 2-re, majd a belső is 1 ujjnyira. Kellemetlen, de nem tart sokáig,. Én utána mindig véreztem egy picit pár órát, meg a vizsgálat görcsöt okozott, mensis jellegűt, csak nagyobbat, mert ugye méhösszehúzódást csinált. Igaz, csak 1-2-t, de az akkor még nagynak tűnt. :) A 4. ilyen vizsgálat estéjén indult be a szülés, 40+2 hetesen. Nem hinném, hogy a vizsgálat miatt, hanem mert megért rá a babám. Aznap már 1-2 alkalommal leesett a szívhangja is NST-n.

Fájásaim nem voltak, keményedés sem, soha. A szülés kezdetét óriási derékfájásból tudtam, ami egyik percről a másikra tört rám.

Jah, a magzatvízvizsgálatnál már be volt ékelődve a baba feje, teljesen, a dokim mondta is, hogy milyen szőke lesz! És az is lett, telfölszőke. :)

2011. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!