Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól kell betétet használnom?

Mikortól kell betétet használnom?

Figyelt kérdés
Nem tudok használni tisztaságit,se betétet,mert begyulladok tőle fél óra alatt.Már előre félek a szülés utáni betéthasználattól,és az elötte használatot szeretném elhúzni ameddig lehet.Van valami ötletetek mit tehetnék h ne gyulladjak be?
2009. ápr. 29. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a 100%-os pamut vatták.Az se jó?
2009. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam,szülés után főleg-iszonyú volt.Anyukám jött megmenteni:Rendes vattát kell steril gézbe szépen betekerni, betét formájúra.Nem volt semmi gondom onnantól,meggyógyult ami csúnya volt.Nem is drága megoldás.Próbáld ki!!Popsikenőccsel nyugodtan bekenheted magad, ha fáj.
2009. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt bugyi nélkül fogsz vajúdni.Kisebb gondod is nagyobb lesz annál,és mivel főleg a célegyenesben sokat fognak vizsgálni így nem is praktikus a bugyi.Vérezni majd csak szülés után fogsz.

Esetleg használhatnál pamut borítású betétet.Nálunk a khban óriási bellát adtak,és annyira puha volt,hogy nem gyulladtunk be tőle.

2009. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is a vattára gondoltam gézben,de nem tudtam,hogy elég lesz-e szülés után,mert elázni se szeretnék.Amiket meg olvastam azok a folyás mennyiségek elég rémisztően hangzottak.És hányadik héttől kell használni valamit?
2009. ápr. 29. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után Tena betét a legjobb-de csak a sok vérzés idejére, és 1x használatos bugyival együtt!Otthon már a gézes-vattás megoldás a legjobb-az is bírja, ha vastagra csinálod-de sokkal kíméletesebb, mint bármi.
2009. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha problémás, akkor szerintem előtte ne használj semmit.

A nyákdugó miatt 2 héttel lehet érdemes előtte betétezni, a víz miatt is... De meg fogod oldani nélküle is :)

Nekem semmi bajom a betéttel, mégsem fogom, pláne otthol felesleges. Nagyobb az esélye hogy nem lesz rá szükség, akkor mindek a kényelmetlenség.

2009. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt semmi értelme betétet használni. Én sem használtam, igaz nem is lett volna szükségem, mert a nyákdugó és a magzatvíz is a kórházban ment el, de ha előbb történik, akkor sem lett volna baj betét nélkül.

Nálunk a kórházban adtak vattát a vajúdás idejére is, meg szülés utánra is (géz nélkül). Nem is használhattam egyebet. Miután letisztítottak a szülés után, tettek egy darab vattát, 2 óra múlva kikísértek a wc-re, kaptam másik vattát, azután pedig minden nap kaptam 5-6 darabot, azt kellett használnom. Nekem nem is kellett volna egyéb, a gátseb miatt jó volt a vatta, mert az jó puha, a betét súrolt volna, és amúgyis vattával jobban szellőzik a seb és nem gyullad be. Annyi nem is folyik, hogy ússzál benne, az már kóros.

Szerintem nyugodtan használhatsz vattát, ha az neked megfelel, nem kell az átázástól tartani, legfeljebb gyakrabban cseréled, ezzel is megakadályozod a fertőzést.

2009. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még egy annyi, hogy én tettem egy törülközőt magam alá az ágyba és mindig felhúztam a hálóingemet, úgy feküdtem le, hogy ne legyen véres.

(előző)

2009. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem használtam betétet szülés előtt. Az elfolyó magzatvíznek úgyis kevés lett volna egy betét, a nyákdugót meg úgyis érezni fogod, és elég akkor a betétet berakni. De nekem nem is jött egyik sem, én fájásokkal "kezdtem". A kórházban a szülőszobán meg már mindegy, mi hova folyik... :-) Szülés után sem olyan hatalmas mennyiségű a vérzés, amint azt előre elképzeli az ember. Csak olyan, mint egy erős menstruáció. Ha nagyobb vérzésed van, meg úgyis megoldják a dokik az ellátását (pl. tamponálás volt a szobatársamnál).
2009. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Akkor veszek 1 csom vattát szülés utánra addig meg élvezem a "semmit" :-)
2009. ápr. 30. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!