Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valakinek méhszájsebe?

Van valakinek méhszájsebe?

Figyelt kérdés
Amikor 3 éve szültem szülés után közölte velem az orvos, hogy bocsánat hogy így írom de "szakadtam". 1 óráig még varrtak utána.A kérdésem az, hogy ebből később nem lehet probléma? Nem rákosodik el?Az orvosom mondta, le lehet égetni, de ha akarunk másodikat azt várjuk meg.Állandóan rákszűrésre megyek...
2009. ápr. 30. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A méhszájseb nem olya "seb" , ami sérülés miatt keletkezett, bár a neve elég megtévesztő. :) Szóval neked sem azért van, mert a szülésnél szakadtál. Ezt egy nőgyógyász írta a babaneten a méhszájsebről: " A mindennapi gyakorlatban méhszájseb néven azt a fajta elváltozást illetik, amikor megváltozik a méhszájat a hüvely felől borító többrétegű laphám és a sokkal vérbővebb, vékonyabb, méhnyakra jellemző hengerhám határzónája. . Ez nagyon sokszor ismétlődő méhnyak gyulladások következtében jön létre. Amennyiben a cytológiai és bakteriológiai (vírus is) vizsgálatok valamilyen pozitív eredményt adnak, a kórokozót célzottan kezelni kell, ezután jók a spontán gyógyulás esélyei is. Szóba jön ezen túlmenően ecseteléses kezelése, esetleges a fagyasztásos kezelés."
2009. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt találsz rengeteg kérdést és választ a méhszájsebről: [link] (Innen vettem az idézetet is, de sok hasznosat mond még a doki ezen kívül is.) :-)
2009. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én négy éve szültem és nekem is szülés után "jött elő" a méhszájsebem. A dokim lefagyasztotta és azóta semmi gond vele.(20 ft-os nagyságú volt). Most várom a 2.babámat és minden rendben.

Viszont azt mondta a dokim, lehet hogy a szülés után megint lesz.

2009. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, azt mondta a doki, hogy ez hormonális alapon van. Jártam ecsetelésre, de aztán kiújult, és le kellett fagyasztatni. De a hormonok jót tesznek neki, pl. fogamzásgátltól, terhesség. Állítólag már nem is látszik, 1 éve szültem.
2009. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!