Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinek méhszájsebe volt...

Ha valakinek méhszájsebe volt (tehát HPV-vel fertőzött) de kezelték azt, és az orvos azt mondta, hogy elmúlott, akkor az ténylegesen elmúlott vagy előjöhet még, újra magától vagy újra meg kell, hogy fertőzzenek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A "méhszájseb" laikus megnevezés (sajnos orvosok is használják) de nincs direkt összefüggése a HPV fertőzéssel.
2009. szept. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen műtét. Méhszájseb régen is volt, aztán volt, hogy elmúlt, akkor éppen megint volt, mikor rossz lett egy Papanicolau-izé-teszt (P3). Akkor teszteltek HPV-t is, pozitív, akkor mondták, hogy távolítsuk el a sebet. De a HPV-vel nem hozták közvetlen kapcsolatba, nekem a doki azt mondta, "biztos, ami biztos", hátha a vírus sem mászott feljebb. Meg úgy gondolom, jobb ilyenkor gyulladást, stb kiküszöbölni. A méhszájsebet úgy tudom, hormonális ingadozások (is?) okozhatják. A HPV fertőzés meg kívülről jön, állítólag az esetek többségében el is múlik. Csak gondolom, ilyenkor jobb odafigyelni és legalább egyszerre ne álljon fönn több rizikófaktor.
2009. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!