Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben (vagy már...

Szülés közben (vagy már előtte? ), mikor és hogyan, mi alapján dől el hogy a baba kifér-e a medencecsontokon?

Figyelt kérdés

Súlybecslés alapján dől el az utolsó hetekben,hoyg egyáltalán engedik-e megszülni?


Vagy vajúdás közben derül ki hoyg nem megy a dolog? Mi alapján? Benyúl a doki és megfogja a fejét?


Hogy derül ki hogy császározni kell emiatt?


2011. okt. 14. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

nálunk azt mondták a szülésfelkészítőn hogy az csak a kitolásnál dől el...

Pl lehet hogy kiférne de úgy fordul a koponyája hogy mégsem jön, és akkor visznek el gyorsan császárra

2011. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a baba feje búbja jöjjön ki először


[link]

2011. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon ritka, hogy nem fér ki, hiszen a csont kitágul. A legtöbb sürgősségi császárt más okokból végzik el. (Pl. fájásgyengeség, köldökzsinór tekeredés stb.)
2011. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A 2800 grammos lányom alig fét ki.

Utána pár nappal beszélgettünk a dokival,és azt mondta,hogy ha egy kicsit nagyobb baba lett volna nem fér át a csontozaton, mert elég szűk nekem még akkor is ha kitágul.

Van egy véges méret, amin túlmár nem tágul.


Most a kisfiam várhatóan sokkal nagyobb lesz.

2011. okt. 16. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

A fejkörfogat számít, nem a súly meg a hossz.

Egyébként lehet, hogy másodjára könnyebben tágulsz majd.


Szerintem próbálj pozitívan gondolkodni. Ha egyet megszültél hüvelyi úton, akkor a második is menni fog!

Szép szülést!

2011. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Nekem bizony nem fért át a medencémen.......pedig 35-ös fejkörfogattal született ami ugye nem extra nagy.......én magam is elég erős testalkatú vagyok széles csípővel,vajúdás alatt derült ki mikor 17 óra után 4 ujjnyi tágulással sem tudott beilleszkedni császár lett a vége,azt mondta a doki nem tudtam volna megszülni az én méreteimhez nagy volt a baba!3950 és 53 cm volt 35-ös fejjel és 36-os mellkassal

Üdv.

2011. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A lányom fejkörfogat adatára már nem emlékszem, de picurka baba volt, végig kisebbnek mérték,csak a fejkörfogat volt mindig az "előírtaknak" megfelelően.


Most a kisfiam, eleve nagyobb egy héttel, a fejkörfogat meg különösen nagy.

Nem sok jóra számítok.

2011. okt. 16. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valakinek teljesen kitágul a méhszája, attól még lehet, hogy a medence nem tágul. Nálamis ez volt. Be van szűkülve a keresztcsontom és a szeméremcsontom. Én magas vagyok, széles a csípőm de az ízületeim rugalmatlanok. Természetesen szültem még a fiam, aki nem volt nagy baba 2800 g. De ha a következő baba nagyobb lesz, nem biztos, h menni fog természetesen.
2015. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egy ismerösöm, elsö babáját szülte, és bizony nem tudta megszülni. Fen akadt a szülőcsatornába, és nem mozdult. Császár lett a vége.

Pedig kitágult rendesen, jöttek a tolófájások stb.

A második babát viszont minden gond nélkül megszülte természetes úton.

2016. márc. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!