Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A volt MÁv kórházban szülés...

A volt MÁv kórházban szülés után a baba végig velünk van, vagy estére elviszik?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a csecsemősek nem kedvesek. Nem jó ezt hallani szülés előtt.

Fürdetni elviszik? Pelenkázni nekem kell?


2011. okt. 23. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én 2009-ben szültem ott, és januárban fogok megint, ezért már érdeklődtem a mostani helyzetről.


Úgy tudom az elős éjszakára még mindig elsviszik,de kérheted hoyg hozzák be megszoptatni. (ÉN anno ezt nem tudtam és nem is hozták be, csak reggel.)


Akkoriban a csecsemősök egyáltalán nem voltak kedvesek, ami fura volt nekem ahoz képest hogy a szülésznők pedig mind gytől egyig tündériek. A csecsemősök segíetni nem segítettek semmit, hozták-vitték a babát ha vizsgálat volt vagy fürdetés és kész.

Hozzám egy jó szavuk em volt.


Egyedül voltam egy szoobában első babával, egyetlen egyszer jött be ok nélkül "csak úgy" egy nagyon fiatal nővér, ő volt az elsőmár a második napon,aki megkérdezte, hogy elmondjon-e valamit a pelenkázásról vagy kölödkápolásról...


Hogy érted,hoyg pelenkázni nem kell?

Amikor fürdeni viszok a babát úgy hozzák visza ahogy vitték.

Ruhában bepelenkázva.

De egyébként amikor veled van akkor neked kell pelenkázni.

2011. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is januárba szülök.

Akkor velem van a 2.naptól és csak fürdetni viszik el.

Első baba és most szembesültem vele, hogy ott leszek egyedül vele. Remélem lesz ott egy tapasztalt anyuka, aki segít, ha gondom van.

2011. okt. 23. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Márciusban szültem ott.

A csecsemősök tényleg nem kedvesek, sőt. De az osztályos nővérek nagyon aranyosak, bár a babával kapcsolatban nem tudnak neked segíteni.

Most már úgy van, hogy ha késő délután, este szültél, akkor megkérdezik, hogy elvigyék-e a babát az első éjszakára, vagy szeretnéd-e megkapni. Ha császáros voltál, csak a "rehabilitáció" után hozzák.

Fürdetni az esti műszakváltás, kávézás, pofázás után viszik, kb. este 9 körül. Olyankor tőled viszik a pelenkát, popsitörlőt.

A babát csak reggel viszik el kb. 1 órára, vizsgálatra, addig te le tudsz tusolni, reggelizni.

Ha a nyakukra jársz, hogy mutassák meg, hogyan kell pelenkázni, akkor megmutatják, de nem túl kedvesen. Nálam kb. 2 perc alatt elmutogatta, elregélte, hogyan cseréljek pelenkát, hogyan ápoljam a köldököt, onnantól hozzá se nyúlnak a babához. Szoptatásban semmi segítséget nem fogsz kapni, én is kértem, de nem kaptam. Nem volt tejem, kértem, hogy segítsenek, a baba közben kék fény alatt volt, 15 percre hozták ki szopizni, 10 percet kellett rájuk várni, a nővér összecsippentette a mellbimbómat és közölte, így adjam a baba szájába.

A kaja borzasztó, ehetetlen.

A legkedvesebb és segítőkész emberek a védőnő és a takarítónő.

2011. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez borzasztó.

Próbálok minnél jobban felkészülni majd.

2011. okt. 23. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem a kérdésre válaszolok. Én tavasszal voltam a nőgyógyászati részlegen, és nagyon kedvesek voltak a nővérek. Bár fogadott orvosom nem volt. A műtét reggelén bejött az orvos, bemutatkozott. Másnap bekiabálta az ajtón, hogy fáradjak már ki a folyosóra, el mondja mi volt a műtéten. Utána nem láttam többet. Ez volt az első negatív a kórházról. A nővérkék nagyon aranyosak, kedvesek. Ez volt a pozitívum. Ott akartam szülni. De az Uzsoki mellett döntöttem, a sok jó visszhang miatt. És most úgy érzem, hogy jól döntöttem. Az orvos aki műtött a Mávba, soha nem fogadnám fel szülészemnek.
2011. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tavaly júliusba szültem ott. A csecsemősök tényleg nem túl kedvesek, 2 kivétel volt akkor, aki viszont nagyon kedves, segítőkész volt. Fürdetni elviszik utána, és a reggeli orvosi vizsgálat után ők pelenkázzák, különben Te. Én délután szültem, éjjelre elvitték, utána viszont végig velem volt. Egyszer próbáltam, mivel órákat sírt folyamatosan, hogy mi lehet a baj, erre közölték, hogy ők is csak tippelni tudnának, így utána inkább nem is mentem hozzájuk. A szülésznők viszont tényleg nagyon rendesek. Jó babavárást, könnyű szülést!
2011. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem kedvesek....sőt még nem is segítőkészek!De téged ne érdekeljen,hogy nekik mi tetszik vagy mi nem menj nyugodtan kérdezd amit nem tudsz...mi ezt csináltuk a szobatársammal,vágták a pofát de engem ez vastagon nem érdekelt.(nem csinálnak mást csak kajálnak meg cigi,kávé)

Sajnos neked kell hozzájuk menned,mert ők még véletlenül se mennek,még megkérdezni sem,hogy kell-e segítség,vagy egyáltalán valami.De ez miatt ne idegeskedj,legyél talpra esett.Fürdetni elviszik,azon kívül mindent neked kell csinálni.Ja és azt kikötik,hogy csak rövid időre vidd be a babát hozzájuk ha látogatód van és szeretnél velük beszélgetni egy picit vagy lemenni a büfébe,mert látogató sőt még a párod sem mehet be a kórterembe.Boldog baba várást és könnyű szülést neked.

2011. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!