Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés szabályozása óta...

Otthonszülés szabályozása óta volt már, aki élt a lehetősséggel?

Figyelt kérdés
Esetleg az ismerősei közül valaki? Ha igen, hogy zajlott? Csak én látom úgy, vagy ez az addig olyan sokat emlegetett téma tényleg eltűnt a "süllyesztőben" , mióta elkészült a szabályozás?
2011. okt. 16. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem a témához vág, de nem vágyom apás szülésre. Teljesen természetellenesnek tartom, szeretném megőrizni a méltóságomat szülés közben, nem tartozik rá, ahogyan vajúdom. De ez tényleg részletkérdés.


Egyébként pedig teljesen egyértelmű, hogy nem fogjuk meggyőzni egymást. Te szülj otthon, én pedig majd kórházba megyek, ha elkezdek vajúdni, és kész, túl van tárgyalva.

2011. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
73%

Az az igazság, hogy akiről beszéltek, hogy nem mehet ki házhoz szülést levezetni, ő azért van mert az engedélye nélkül végezte. Ugyan is neki a munkája során volt egy komplikáció ami ha jól tudok a baba meg is halt. Ma a jogszabályok szerint CSAK szakorvos vezethet le szülést önállóan. Más nem se a bába se senki nem vezethetne le.

Személy szerint az, otthon szülés felelőtlenség nekem egy probléma mentes terhesség után lett komplikát a szülésem és kellett műteni.

Arról nem is beszélve a megfelelő higiéniát a szüléshez otthon hogy teremti meg az ember.

Én nem érezném biztonságba egy olyan ember kezei között akinek a munkája során sérült illetve halott baba születne meg.

Arról nem beszélve a lelkiismeret furdalásról, hogy nem tettem meg mindent gyermekem egészségéért, mert mi lett volna ha kórházba született volna meg.

Most valószínűleg leleszek pontozva de nekem ez a véleményem.

2011. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
68%

Ja ami lemaradt, máshol mondjuk lehet, hogy gyorsabban bejutnak a kórházban és nem 45-50 perc mire a legközelebbi kórházba sikerül betévednie az embernek.

Ehez, hogy megvalósulhasson megfelelő kórházi láncra lenne szükség akkor lehet, hogy megváltozna az egészről a véleményem de akkor sem mindegy, hogy 10 vagy 20 perc alatt kerül be az ember a műtőbe.

Utolsó válaszoló voltam.

2011. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, hogy offolok, de 19.59-nek igaza van, ez egy olyan dolog, amin nem kéne vitázni, aki otthon szeretne szülni, tegye azt, aki kórházban, menjen kórházba.

Én Hollandiában szültem, ahol ugye Európában a legnagyobb az otthonszülés hagyománya. A terhesgondozóban megkérdezték, otthon akarok-e szülni, vagy kórházban, én kicsit félve mondtam, hogy kórházban. Nem láttak ebben semmi kivetni valót, elmondták, hogy semmi gond, van lehetőségem választani, természetesen a kórházi költséget (300 euro) ki kell fizetnem, ha problémamentes lesz a szülésem.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy senki nem nézett rám furcsán, amiért meg se próbálnám az otthonszülést, ahogy már nekem sem furcsa, hogy van barátnőm, aki otthon szült.

2011. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
65%
Továbbra is azt mondom, aki otthon akar szülni, tegye nyugodtan, engem ugyan nem bánt vele, csak érdemes átgondolni, milyen kockázatokkal jár. Nem véletlenül "szokás" kórházban szülni.
2011. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
67%

Még mindig az vagyok akinek van már sérült gyermeke!

Nem érdekel ha lepontoztok, ezen már rég túl vagyok!

Az érdekel, hogy hány meg nem született babát menthetek még meg az elhivatott anyával szemben. Ha az sem győz meg Benneteket, hogy akár maradandó károsodást szenvedhet a gyermeketek a hozzá nem értés és szakmai háttér hiánya miatt, akkor tényleg nincs min vitatkoznunk.

Kívánom, hogy ne legyen semmi gond a szülésetek alkalmával, de ha mégis fogyatékos lesz a babátok, emlékezzetek vissza, hogy mit mondtam!

Sokkal könnyem a struccpolitika, homokba dugni a fejet, velem nem történhet meg effektus. De mi van ha mégis?????????????????????????????

Pontozzatok le nyugodtan,rohadtul nem érdekel, ettől a gyermekem nem fog tudni önállóan járni, nekem ettől nem lesz rosszabb, de mi van ha a pont a Tiétek sem?????!!!!!

2011. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Gabka!

Hiába nézek utána a nemzetközi oldalakon, a magyar viszonylatban még mindig ott vagyunk ahol eddig voltunk.

Szerinted miért jó ha otthon szülök? Ha meg tudsz győzni, ám legyen, de előre bocsájtom, nehéz lesz!


"Érdekes, hogy a világon csak ott veszélyes az otthonszülés, ahol még a szovjet minta uralkodik a kórházakban. Nézzetek utána nemzetközi szaktekintélyek véleményének, hallgassátok meg tőlünk nyugatra élő szülészorvosok gondolatait, nézzétek meg, hogy a WHO (egészségügyi világszervezet) miként vélekedik a dologról, nézzétek meg, hogyan és miként zajlik egy otthonszülés a világ bármely civilizált pontján, azután szívesen eszmét cserélek veletek. Addig nem. "


Várom a válaszodat!

2011. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
57%
Én csak annyit fűznék hozzá(2x szültem,kórházban,maximálisan elégedett vagyok mindennel,és a 3.-at is ott tervezem),hogy amíg Hollandiában minden adott az otthon szülés levezetéséhez(a ház előtt várakozó mentőtől kezdve a dokikon,személyzeten át)addig nálunk semmi,de semmi.Úgy gondolom,ha M.o.-on valaki otthon szeretne szülni-mivel a feltételek nem adottak-fizessék ki a várakozó mentő,orvos,stb. tarifáját,és mehet a dolog.Mert azt azért ne várja el senki,hogy ilyen gazdasági helyzet mellett csak úgy habókra ott dekkoljon egy mentő(viszont ezt alapból kötelezővé tenném a gyors szakszerű beavatkozás végett).A Geréb Ágnesről pedig nem kívánok nyilatkozni...
2011. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
55%

A probléma nem az, hogy valaki otthon akar szülni, hanem az, hogy Magyarországon mondhatni képtelenség mindehhez ideális körülményeket teremteni!


Kicsit olyan ez, minthogy ne menjünk falmászó stúdióba, profi körülmények közé, hanem menjünk egyből hegyet mászni, igaz, nincs biztosító kötelünk, de ettől még nem biztos, hogy lezuhanunk, és ha le is zuhanunk, nem biztos, hogy kitörjük a nyakunkat, hiába van mellettünk az oktató.


(Értem én, hogy hülye példa, de talán ezzel lehet a leginkább szemléltetni a dolgot)

2011. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp nem szülnék itthon. Viszont, ha már valaki meg akarja tenni akkor legyen vele legalább egy személy aki segít neki, illetve ha ne adj Isten bármilyen gond adódik tudja értesíteni a mentőket.
2011. okt. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!