Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés szabályozása óta...

Otthonszülés szabályozása óta volt már, aki élt a lehetősséggel?

Figyelt kérdés
Esetleg az ismerősei közül valaki? Ha igen, hogy zajlott? Csak én látom úgy, vagy ez az addig olyan sokat emlegetett téma tényleg eltűnt a "süllyesztőben" , mióta elkészült a szabályozás?
2011. okt. 16. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

szia!

megint az "utolsó" vagyok.

figyelj, ha ennyire ezt szeretnéd, nem létezik, hogy ne volna megoldás!

otthon szülést segítők nemcsak Bp.-en vannak, hanem vidéken is, az ország több pontján is. Azt tudom neked tanácsolni, hogy írj egy e-mailt ide: [link] , és írd le ezt, amit itt: hogy szeretnéd nagyon, de a körülmények... Nem létezik, hogy erre ne legyen megoldás.

Átérzem a helyzetet, mert mi is szeretnénk még babát otthon, de már előre félek, micsoda kálvária lesz...

Kitartás és ne hagyd magad!

Volt már olyan kismama, aki az utolsó hétre kölcsönlakásba költözött a férjével Bp.-re, hogy ott tudjon nem kórházi körülmények között szülni. Mert ebben az a lényeg, amit leírtál; nem az, hogy pontosan milyen utca, házszám alatt, a saját kanapédon vagy idegen ágyban szülsz, hanem a körülmények és a hozzáállás.

Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan... sajnos alkalmas lakásom nincs:(

2011. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, írni fogok nekik.


Szeretném megkérdezni Tőled, hogy az anyakönyvezést és a gyerekorvosi ellátást hogy sikerült megoldanotok? Azt is néztem, hogy a tgyás igényléséhez szükséges a kórházi igazolás. Ilyen esetben hogy lehet beszerezni?

Ahol most élünk, egy falu, ahová a gyerekorvos csak havonta egyszer jár ki. Csak tavaly költöztünk ide a 20 km-re lévő városból, a kisfiam gyerekorvosa ott van, nála maradtunk, hozzá hordom át, ha szükséges. Elég rugalmas doktornő.

2011. okt. 20. 13:58
 63/64 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Nagyon együttérzek Veled. Én a második babámat várom, az első kórházban szültem (A Szent Istvánban. Inkább nem írok részleteket, hogy másoknak maradjanak illúziói.) A mostani babámat nagyon szerettem volna itthon szülni, de a párom nem ment ebbe bele, szóval marad a kórház...De nagyon irigylem azokat, akiknek volt/ van lehetőségük otthon szülni.


Veled mi a helyzet? Sikerült találnod megoldást arra, hogy ne kórházba szüljél? Különben én ismerek olyan embert, aki a szabályozás óta otthon szült. Nevet nem szeretnék írni kinél, de ha elkezdesz kérdezősködni azoknál, akik eddig is vezettek le otthonszülést találhatsz olyat, aki "elvállal".


Nem tudom az a válaszadó, aki azt írta hogy "nem igaz hogy három napot nem bírnak ki a kórházba" itt van-e még, de ha igen, akkor a következőt neki írom. Én ha nincs semmi komplikáció, szeretnék egy nap után hazamenni szülés után a kórházból. Ezt felvetettem a nőgyógyászomnak, a gyerekorvosnak és a védőnőnek is. Mindhárman kapásból közölték, hogy persze ha minden rendben van egy nap után nyugodtan haza lehet menni. Szóval úgy tűnik, a hivatalos szakma se igyekszik azt a látszatot kelteni, hogy az a három nap annyira feltétlenül szükséges a kórházban.

2012. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

Nem kell kórházi igazolás a tgyás-hoz. Ha megvan a születési anyakönyvi kivonat, az elég. Azt pedig kötelezően ki kell adniuk a helyileg illetékes önkormányzatnál. Van egy nyomtatvány, amit le lehet tölteni, amelyet a gyermekorvos tölt ki, aki elsőként megvizsgálja az újszülöttet. Ezt a nyomtatványt kell magaddal vinned az anyakönyvbe, plusz a házassági anyakönyvi kivonatot vagy apasági nyilatkozatot, ami nektek van. Ez alapján ki kell adniuk a gyerek anyakönyvi kivonatát, az pedig elég hatékonyan igazolja, hogy megszületett a baba. :-)

Gyerekorvost érdemes jó előre keresni, olyat, akinek nincs gondja otthonszületett babákkal. Érdemes felvenni a környezetedben élő otthonszülőkkel a kapcsolatot, mert ők már naprakészek gyerekorvost illetően. Az első babánál mi is megszívtuk két dokival is, de aztán sikerült tisztességeset találnunk, tényleg nagyon jó fej, csak köszönhetünk neki. Szerte az országban mindenütt vannak otthon szült párok, készséggel segítünk egymásnak mindenben - ha kell, priviben is szívesen válaszolok a kérdéseidre, ha tudok. Igyekszem. :-)

Az egyszeri anyaságihoz kell 4 alkalommal leigazolt terhesgondozás, de ez a tévhitekkel ellentétben nem a védőnőt jelenti, hanem a dokit! Ha van 4 orvosi pecséted, akkor rendben vagy.

Remélem, nem hagytam ki semmit.

2012. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!