Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez az agyrém császár után?

Mi ez az agyrém császár után?

Figyelt kérdés
A budai János kórházban fogok szülni, nagy az esély a császárra.Ma kérdeztem egy hölgyet aki a ctgt csinálja,de szokott az osztályon is dolgozni.Ezeket mondta:császár után a baba két órára inkubátorba kerül, ill.apuka kaphatja csak meg, anyukának 12órán keresztül oda se adják ,első éjjelre meg tuti nem.A császár után a gyerekorvos vizsgálja a gyereket,adja az oltásokat és adja/javasolja a tápszert.Kicsit hadart,de a tápszert mondta.Ill. kötelező két cumisüveget bevinni.Teljesen elkenődtem,a mávban nem így volt.Minek ez?Két és fél évig szoptattam,a fiamnak cumisüvege sem volt.Én a műtét ellenére is megoldom a gondozását, sőt a fiam nélkül már ott sem tudtam aludni, totál szomorú vagyok ezektől a kilátásoktól.Aki ott szült:tényleg így van, kötik az ebet a karóhoz?
2011. okt. 27. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónőként én azt mondom, hogy nagyon jó az a látogatás, hogy nincs bent kórterembe senki a betegeken (anyukákon kívül meg persze a babákon.) Most gondoljatok bele tudom, hogy rossz, hogy senki nem jöhet be segíteni én is császáros voltam és a SOTEN sem lehetett bent senki még a folyosón sem. Te szívesen szoptatnál mások előtt? Engem zavarna ha mások előtt kellene szoptatnom, még anyósom előtt sem szívesen meg párom húgai előtt sem. Meg különben is nem kell ilyen pici babákat összefogdosni ott van még élete hátralévő része és akkor mindenki megismerheti a kis babát. Mert vannak olyan emberek akiknek a pereputtya non stop bent van akkor hogy szoptatsz igény szerint? Persze más, ha VIP szobában van az ember és egyedül oda jöjjenek a család tagok.
2011. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha azt akarom, hogy ne cukros vizet adjanak a babámnak, mit lehet még kérni amíg nincs tejem? Első babám lesz, és itt olvastam, hogy azt adnak a babáknak, és hogy sajnáltad a szegény anyukákat. Én sem szeretnék bele esni ebbe a csapdába.
2011. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Én két gyerekemet szültem a Margitban, ugyanezekkel a leírt feltételekkel. Én előtte mindkétszer elmentem a szülésfelkészítő előadásra, ahol a szülészek, orvosok szépen elmondták, hogy mi a rendszer a kórházban, és mi miért van úgy ahogy. Teljesen korrekt a felfogásuk, és hidd el, nem maradiságból csinálják ezeket, hanem a baba és az anya érdekeit nézik mindenekelőtt!!! Tudom, hogy más kórházakban sokkal "liberálisabb" nézeteket vallanak, olyat, ami egy érzékeny lelkű anyának szimpatikusabb elsőre, de a gyereknek nem annyira jó.

A cukros vizet is lehet átkozgatni, de hallgass meg erről egy gyerekorvost is, ne csak szoptatási tanácsadót.

2011. okt. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nem tudom, anyatársak, de azt olvastam, hogy amikor a baba megszületik kb. 20 ml -t tud befogadni a gyomra.

Az anyatej 2-3... nap múlva lövell be (mindenkinél!!!), de addig előtej van, ami 99%ban elindul a placenta leválását követően. Ez az előtej valóban nem sok, de épp elég arra hogy a kisbabát (újszülötett) "táplálja". ezért van már nagyon sok kórházban az a szemlélet, hogy nuku cukrosvíz, egyből tegye csak anyuka mellre a babát, amint lehet. A cukrosvíz micsoda élettani szempontból, mégis? Milyen pozitívumai vannak? Nem vagyok lelkes szopiligás, de azért ezen felkaptam a fejem. Ráadásul tessék elfelejteni azt is, hogy egy csaszis anyukának nem lehet teje! A tej termelése akkor kezdődik el, amikor leválik a placenta (méhlepény). A szervezetnek teljesen mindegy, hogy "magától" vagy kiveszik onnan, "érzékeli" a hiányát és megindítja a hormontermelést a tejmirigyek számára!

2011. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

A cukros víz tényleg felesleges a baba születése után 3napig is el van táplálék nélkül,olvassatok utána és tényleg ott az előtej.

És a látogatásról annyit hogy egy dolog hogy a szüleim nem foghatják meg de hogy a párom sem érintheti az már túlzás.Ő is annyira várja mint én vagy még jobban mert én jobban érzem öt most mint az apja.

36hkm

2011. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én a Jánosban voltam császáros. Igaz, az én babám a PICre került meconiumos magzatvíz miatt, de a szobatársam is császáros volt. A babáját a férje kihozhatta az első 12 órában, csak azt nem engedik, hogy egyedül legyél vele.

Az első szülésed is császár volt? Mert ha nem akkor még azt sem tudod mire számíts.

Az első 12 órában a fejedet sem szabad megemelni, mert ha mégis megteszed (én megtettem), napokig olyan fejfájás gyötör majd, hogy azt sem tudod fiú vagy, vagy lány. Az első pár órában a lábaidat sem érzed majd, katétered lesz és egy hatalmas, lepedőből hajotgatott pelenkád.

Ne haragudjatok, de nem értem ezt a hatalmas tiltakozást, az ellen, hogy a baba nem lehet segítség nélkül az anyánál az első 12 órában. Egyébként meg nem gondolom, hogy a kifejezett kérésed ellenére cukros vízzel itatnák a babádat. A 12 óra után veled lehet és Te szoptathatod. Örülnek is neki, ha kiviszik a babákat, éjszakára is. Velem mindenki nagyon kedves volt, igaz sajnos a babám egy másik osztályon volt. Megmutatták hogyan kell helyesen fejni, hogy a babámnak legalább a tejemet oda tudjam adni, ha már nem szoptathattam igény szerint. Amikor már megkaptam a fiam(utolsó nap)akkor mindent elmagyaráztak amit ilyenkor egy elsőbabásnak szokás. Én nagyon elégedett voltam mindennel, ha lesz tesó, őt is szeretném itt szülni. Nekem csak az orvosommal volt problémám, mással nem.

2011. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ha az utolsó válasz is nekem szólt,igen, mint írtam, császáros voltam és két órát tudtam aludni nélküle, utána már vágytam a babám után és azon aggódtam, h ő hogy érzi magát nélkülem, miután 9hónap után elszakadtunk.Mit érdekelt engem a fájdalom vagy egyéb ehhez képest. A mávban nem erőltették a cukros vizet, opcionális volt.Ma megkérdeztem az első tápszeres dolgot a védőnőtől, ő is szopipárti, de mondta,a sarokvér levételéhez szükséges 60ml tápszer/víz adása.
2011. okt. 28. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!