Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dél-pesti kórházban szültetek...

Dél-pesti kórházban szültetek mostanában? Milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeptember elején fogok ott szülni a Jávorkai doktor úrnál, de nem választottam szülésznőt. Milyen "élményeitek" voltak a szülés előtt-alatt-után? mire készüljek?
2009. máj. 5. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 2 és fél éve szültem ott. Nem volt választott orvosom, sem szülésznőm, de kedvesek voltak és elláttak rendesen. Az gondolom azóta sem változott, hogy gyógyszerhiányban szenvedtek pl. nem volt méhösszehúzó gyógyszer (az első szülésemnél, másik kórházban kaptam),de betétet sem tudtak egy darabot sem adni... Nem tudom az alternatív lehetőségek bővültek-e, akkor csak labda volt. A babák kb. 7-21-ig voltak velünk. A nővéreknek sok dolguk volt, de kedvesek voltak és ha valaki segítséget kért, nem húzták a szájukat akár szoptatásról, akár pelenkázásról vagy másról volt szó. Ebédkor elvitték a babákat, de aki úgy érezte, bevihette a csecsemőosztályra a picit ezen kívül is. Ha van mellszívó érdemes bevinni, mert ha belövell a tej, és eleinte le kell fejni, azt odaadják a babának éjszaka (különben teáztatnak).
2009. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 2 és fél éve szültem ott. Magánál a szülésnél csak jó tapasztalataim voltak, bár nem volt fogadott orvosom és szülésznőm sem, az ügyeletesek nagyon aranyosak voltak. Még a takarítónő is tartotta bennem a lelket.

Viszont utána a csecsemősöket sosem láttam, kiabáltak, ha sírt a pici mikor elvitték, hogy miért nem etettem meg (megetettem, csak alig volt tejem), cukros limonádéval kellett őket itatni.. Nem mutattak meg semmit, és mikor az egyik tapasztaltabb szobatársamtól kértem segítséget, leordítottak, hogy neki mi köze a gyerekemhez..Mikor nem volt erőm ülni vagy állni, és magam mellé fektettem a fiamat, leordítottak, hogy tegyem vissza az ágy végén lévő kosárba, mert így összenyomom... 1 csecsemős volt, akit szerettem, ő nagyon aranyosan bánt a babákkal.


Mindent egybevéve, nem szülnék ott még egyszer!

Remélem Neked szerencséd lesz.

2009. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja, és a legfontosabb. 14:45-kor szültem, és a babát nem adták oda, rögtön elvitték, a férjem este könyörgött, hogy ugyan mutassák már meg neki a fiát (bent volt a szülésnél, csak a végére rosszul lett, így kiment), erre közölték, hogy kékszemű. (barna szemmel született), majd kiakadt és csak kiabálásra kegyeskedték megmutatni üvegen keresztül a saját fiát. Később is csak így láthatta, amivel én nem értek egyet, hisz az apja (jó-jó 600-an ne jöjjenek, de hát azért az apja....), így egyszer kicsempésztem pár pillanatra, sosem felejtem el a csillogást a szemében, amitől megfosztották volna.

2. voltam

2009. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ahhoz képest, hogy kb. 1 időben szültünk, eléggé ellenkező tapasztalataink vannak. Ránk pl. sosem szóltak ha az ágyunkon volt a baba. A nővérek is több műszakban vannak, lehet, hogy nekem a normálisabb műszak jutott? Én 2 első gyermekes anyukával voltam, akik nemcsak engem, de a nővéreket is elárasztották kérdésekkel és tényleg mindig készségesen válaszoltak (az egyik anyuka babája nagyon mohó volt, a nővérek sokat segítettek, hogy menjen a cicizés).

Kedves kérdező! Kívánom neked, hogy jól teljenek majd a kórházi napjaid! Reméljük maximum te is csak 4 napot leszel bent, az pedig hamar elrepül, meglátod.

2009. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én három gyerkőcöt szültem ott a legkisebb most lesz három és a hétvégére várom a negyediket ő is A Dél Pestiben fog születni. Én mindannyiszor meg voltam elégedve! Éjszakára is ki lehet kéri a babát meg most már állítólag a szülés után is megkapod arra a két órára is amit a megfigyelőben töltesz apával együtt!

És van alternatív szülőszobájuk is amit kérni kell és fizetős de nem olyan veszélyes összeg. A szülésznők rendesek és ha nincs gond ők vezetik le a szülést, persze ha van választott dokid ő is figyel rád!

A mostani Kismama Magazinban van egy cikk a kórházról ha érdekel!

40-hetes kismama

2009. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, igen sajnos nagyon vegyes tapasztalatokat hallok vissza... mindenesetre bízom abban, hogy jól alakulnak majd a dolgok, bár a szoptatással kapcsolatban izgulok:)
2009. máj. 6. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!