Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden természetes szülés úgy...

Minden természetes szülés úgy ér véget, hogy az orvos nyomja ki belőlem a gyereket a kitoláskor?

Figyelt kérdés
Vagy ezt a helyzet adja? Nem minden esetben csinálják? Meg tud úgy is születni egy kisbaba, ha csak a mama nyom?Kissé ilyesztőnek hangzik...31 hetes első babás vagyok és ezt most hallottam a védőnőtől.
2009. máj. 5. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis! szép is lenne!

nekem már csak akkor nyomták amikor már a10 tolófájásnál sem volt eredmény. Valakinek 2,3nyomásra megvan,azt minek nyomkodják feleslegesen??

2009. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az első babát kellett kinyomni. Egyszerűen nem volt erőm a hosszú vajúdás után már nyomni. Nyomtam én is, de nem eléggé. A második babánál már jobban tudtam, mit is kell csinálni, simán ment, nem kellett másnak segíteni. Egyébként az adott szituáció adja, hogy kell-e külső rásegítés.
2009. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nyomtam, de hiába, 4,17 kg volt a baba. Belőlem is az orvos nyomta ki, de egyáltalán nem volt fájdalmas. Pedig engem is ijesztgettek vele, de nem volt gáz. A vajúdás sokkal rosszabb volt.
2009. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Ez jó nagy hülyeség - már bocsánat.

Nem minden esetben kell kinyomni, ez eléggé drasztikus megoldás, néha valóban szükséges, ha már a szülőcsatornában van a gyerek és vmi oknál fogva nincs idő megvárni, míg magától kibújik. De nem mindenkinél KElLL alkalmazni!!!!

Nálam pl nem volt rá szükség, a lányom úgy jött, mint egy rakéta, 8-kor ment el a magzatvíz, ekkor 1 ujjnyi voltam, 10.40-kor megvolt a baba. a doki be sem ért, a szülésznő vezette le a szülést. Nem repedtem, nem vágtak - mindenkinek iylen szülést kívánok!

Neked meg: CSAK NYUGI! Egyáltalán nem biztos, hogy ki kell nyomniuk belőled a babádat!

Amúgy az unokatesóm besokallt a kitolás közepén, mondjuk szegényke 25 órát vajúdott, belőle kikönyököle a doki, hogy ne legyen császár - de el is tört két bordája :S

2009. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.4 hónapja szültem és a doki csak az eggyik lábam térdénél ált végig.Csak mondta,hogy most hogy mit kéne csinálni,biztatott,drukkolt,dícsért.A másik oldalon a párom csinálta ugyanezt.5 nyomásra megszületett a babám,gátvédelemmel.Ne izgulj,szerintem ezt helyzet adja,vagy a doki hozzáálása.de megszülethet mindenképp mindenféle segítség nélkül is az tuti.drukkolok neked,hogy simán menjen minden.Gyors szülést kívánok,és sok kitartást.
2009. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azért titkon reméltem, hogy nem mindenképp csinálják így...szertnék simán szülni, nagyon izgulok pedig még 2 hónap vissza van...
2009. máj. 5. 13:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim csak a lábamat fogta,a szülésznőm pedig mondta,h mikor mit csináljak.A pocakomhoz hozzá sem értek...így is a 3.fájásra kint volt a buksija(3090 gramm,53 centi).Annak mindig oka van,ha a doki nyomja ki(pl.rövid a köldökzsinór,elfogyott az anya ereje,nagy a baba stb.)
2009. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kórházi protokoll és orvos válagatja.Állítólag az első gyermekét szülő anyának rá kell segíteni ez az orvosi-kórházi protokoll előírás.Mint ahogy az oxitocinos infúzió is sok helyen kötelező még akkor is a mamának rendben vannak az összehúzódásai.De aztán az orvos dönti el alkalmazza -e ezt a beavatkozási formát vagy nem.

Nekem az első oxival és nyomkodással született a második homeós bogyóval és nyomkodás nélkül.A két szülésem pedig tök egyforma volt.És mind a kettőt ugyanott és ugyanannál a dokinál szültem.

2009. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem értek hozzá a pocakomhoz,pedig a lányom 4kg volt.Annyi,hogy gátvágást csináltak,mert nem fért volna ki nélküle.

Ne aggódj,szerintem végső esetben "tehénkednek "a pocidra.

2009. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A külső fizikai rásegítést a szakmai ajánlások már nem támogatják. Ennek azt kellene jelentenie, hogy már nem is alkalmazzák. De gondolom, hogy aki az elmúlt 30 évben csinálta, az most is csinálja.

Egyébként az első szülésemnél nekem is volt benne részem, de meg sem éreztem. Akkor az volt a legkisebb bajom, hogy a doktornő a rekeszizmomba tenyerel. A másik két szülésnél nem csinálta, pedig az egyik babám 4 kilós volt.

Ne félj tőle, ártalmatlan! :)

És a szüléstől se félj. Közben biztos gondolsz majd csúnyákat, de amikor kézbeveszed a babádat, már el is felejted az egészet. Plána 1 hét múlva. 2 hét múlva meg már tervezed a következőt.

2009. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!