Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miután beérek a szülészetre,...

Miután beérek a szülészetre, egyből vizsgálnak? Hogy van a pontos menete? A vizsgálóba már borotválnak vagy előbb a beöntés (v. kúp) jön?

Figyelt kérdés
A részlet kérdések is érdekelnek,de lehet ha oda jutok csak a fájásokra gondolok,meg persze a Babóra:)
2009. máj. 5. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beértem engem megvizsgáltak, utána ráraktak a CTG-re, utána borotváltak ás utána kaptam a beöntést. A Dél-Pestiben szültem.
2009. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is a Dél-pestiben szültem. Ha nem akarod, hogy borotváljanak, akkor csináld meg magadnak és legalább az kimarad.

Egyébként minden szülés más és más. Nem lehet előre tervezni szerintem.

Valószínű: ctg, kézi vizsgálat, ha már "úgy" állsz, akkor beöntés, majd újabb vizsgálatok, egészen szülésig.

De lehet, hogy kapsz oxitocint, vagy edát, vagy már 1-2 óra és magadtól megszülsz vagy valami miatt császár vagy sorolhatnám. Szóval szerintem ne tervezz előre. Mondjuk én simán szerettem volna mindenképpen szülni - összejött. De a sorrend, hogy mikor mit csinálnak, akkor teljesen mindegy.

sok sikert és boldogságot

2009. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Db-ben szültem, 5 perces fájásokkal indultunk el itthonról, mivel már ügyeleti idő volt, így az ambulancián vizsgáltak, majd felvittek a szülőszobára, ott legelőször átöltöztem a kórházi hálóingbe, utána megkaptam a beöntést, miután végeztem borotváltak volna, de ezt otthon megcsináltam, utána rámrakták az NST gépet, kaptam EDA-t és folyamatosan adagolták az oxitocynt.

Burokrepesztésem is volt, 18.20kor kerültem szülőszobára, 22.05kor megszületett a kislányom :):):)


NE IZGULJ, a szülésznő mindent mondani fog, hogy mikor mit és hogyan csinálj!!

Könnyű szülést Neked!

7 hós kislány anyukája

Mivel

2009. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én NST-re mentem , arra volt időpontom, de akkor már órák óta voltak fájásaim. Az NST után mentem magzatvízvizsgálatra, akkor még nem akar bent fogni(7-8 perces fájásaim voltak) menjek haza, főzzek tegyek -vegyek és jöjjek vissza, ha előrelépés van. Mondtam, hogy én innen egyben ugyan haza nem megyek. Akor megnézte az NST-t és nem tetszett neki. Módosított, hogy menjek egyek, igyak, sétálljak, és 1 óra mulva jöjjek vissza, megint csinál NST-t, és megltájuk. Alig tudtam elmenni a kocsiig, nem ám sétálni... ettem, ittam és viszsamentem. Megint NST, ami ugyanolyan nem kileégítő lett. Akkor úgy döntött (14-kor) hogy felvesz, és kapok egy 2 órás infúziót gyorsításnak. Felvették az adataimat, aláírtam amit alá kell, és átöltöztem a kórházi hálóingbe. Addig férejm felhozta a kocsiból a cuccaimat. Bevittek, bekötöttek egy infúzót (soóldatot) és megvizsgált a főorvos, aki azt mondta "nem kell ide infúzió, megrepesztjük a burkot és mindjárt lesz baba..) ez volt 14.30-kor. Megrepesztette a burkot, utána elmentem előkészítésre ( borotválás, beöntés, wc, zuhanyozás) majd férjemmel együtt elfoglaltuk a szülőágyat, és 17.36-kor megszületett első kislányunk. Utána 2 óra pihi, majd levittek az osztályra 20 körül.
2009. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Minden jót kívánok Nektek!
2009. máj. 7. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!