Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy valaki 15...

Mitől függ, hogy valaki 15 órányi, míg más csupán 4 órányi vajúdás után szüli meg az első babáját (5 perces fájásoktól számítva)?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Fogalmam sincs. Nekem mindenki azt mondta, majd jól meg fogo szenvedni a babámért, keskeny a csípőm, elég fiús alkatom van, volt korábban egy méhszájműtétem, amitől heges lett a méhszájam, szóval halmozottan hátrányos helyzetből indultam :-) Mondjuk nem is voltak rendes fájásaim, össze-vissza jöttek, amikor egy ujjnyira kitágultam, felkerültem a szülőszobára. 3 óra múlva megszületett a kisfiam. Mindig azt hittem, hogy az alkattól meg a génektől, stb... függ, de nem. Biztos nagyon ügyes volt a Picúrom :-) Minden jót, jó egészséget és könnyű szülést Neked, ha még előtte vagy! Üdv, 23 hónapos kisfiú anyukája.
2011. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem ez semmitöl nem függ, barátnömnek mindenki azt mondogatta, hogy milyen könnyü lesz a szülése mert jól megszélesedett a csípöje, és sokat is mozgott terhesség alatt, kb30 órát vajúdott...
2011. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Irigyellek:) Nekem 15 órányi vajúdás után egy órás kitolással született meg a fiam. A barátnőm múlt héten szült, neki négy óra alatt megvolt a babája. Ezért gondoltam utánakérdezek a dolognak:)
2011. nov. 3. 15:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Testalkat?? Tágulékonyság?

Én is 4 óra alatt szültem meg a másodikat, nem is voltak 5 perces fájásaim, hanem egyből 3 percesek.

2011. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alkati kérdés, tágulékonyság, baba elhelyezkedése...

Sok mindentől függhet.

Nekem azt mondták, jaj de jó, hogy szélesebb a csípőm, biztos hamar szülök majd...na ja...annyira nem tágultam, hogy hosszú vajúdás után végül megcsászároztak. Dokim azt mondta, hogy ha ennyire nem tágultam az lehet alkati/genetikai kérdés is, de ő sem mondta biztosra mi okozza ezt.

Körülöttem amúgy mindenki pikk-pakk megszülte a gyermekét, így én majd megőrültem, hogy nekem meg baromira nem ment. Hát ez van. :(

2011. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálam spec szakmai malőr. Szivárgott a magzatvíz, felpuhult a méhszáj, de nem tágult 1ujjnyitól tovább csak egy nanonnyit. Kiderült fent maradt a buroksapka, magasrepedés. Sajna a fiam bekakilt, már kb akkor, mikor mentem, hogy szülök, hála és kopp és köszönet, hogy egészséges, de ez senkit se izgatott. És mielőtt megbeszélte volna velem a doki a császárt észrevette, hogy maradt buroksapka. A fájások végig 5percesek voltak előtte is(12óra), az után is, de az erőssége, szóval onnan még 6óra volt, mire a kezembe fogtam a kicsit.

(második 2óra)

2011. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem volt rövid, talán a 4. az lenne :-D

A fájások kezdetétől vagy magzatvízelfolyástól számítva:

1. 29 óra

2. 8 óra

3. 6 óra

2011. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez genetika. Nem vagyunk egyformák! :P Az sem mindegy ki hogyan tágul.

Én du-tán 5-re voltam szülőszobán fájásokkal és csak 12 óra múlva hajnali 3/4 5-re lett meg a fiam.

Sógornőm 1 óra alatt letudta fájásoktól kezdve, szóval ő egy szerencsés ember! :D

2011. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, tán a tágulás gyorsasága a kötőszöveti alkattól függ: hogy mennyire laza vagy kötött.

Nem tudom, ezzel összefüggésben mennyire igaz vagy csak népi megfigyelés, hogy azok, akiknek striás lesz a hasa, könnyebben tágulnak...?

2011. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami:), nem lettek striáim, nem is tágultam rendesen...
2011. nov. 4. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!