Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Le tudná nekem írni valaki,...

Le tudná nekem írni valaki, hogy milyenek a fájdalomérzetek a szülés különböző szakaszaiban? (első fájások, tágulás/vajúdás, kitolás)

Figyelt kérdés
Mihez tudnátok hasonlítani? Ki mit élt át? Egy 10-es skálán a szülési fájdalmaitok összességében hány pontot értek el?
2010. máj. 22. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha a nagyon erős, menstruációs görcsöket veszem alapul, amire alkalmanként 2 cataflamot kellett bevennem, akkor a 10-es listán a szüléshez viszonyítva maximum 2-t kapna :) El sem tudod képzelni azt a mély, mindent elnyomó fájdalmat. Először csak ezeket a mensi görcs szerű fájdalmat érzed időnként, ami egyre fokozódik, erősödik, egyre gyakrabban. Végül összefolyik, folyamatosan fáj, te meg csak fetrengsz a kínjaidban... de megéri :) Én EDA-val szültem, mert így is beájultam a fájdalomba, de legközelebb természetesen szeretnék szülni :) Tehát ki lehet bírni.... :)
2010. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha 10-es skálán nézzük, akkor nekem kb ilyen:

- sima mensi 1-es

- erős mensi 2-es

- jóslófájás 4-es

- 5 perces fájás 5-ös

- perces fájás 10-es (kár hogy ez volt sokáig)

- tolófájás 9-es


Közben fél órás edás időszakom volt, amikor kb 1-2-es erősségű volt a fájdalom. Bár nem sokáig volt benne részem, de imába foglalom a nevét annak, aki kitalálta :)

2010. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vajúdás nem fájt annyira, erős mensis görcsök, de mondjuk 10-ből 3. A tolófájás viszont 10-ből 1000, az nekem nagyon rossz volt. Nekem az utolsó 20 perc volt rossz, előtte a pár órás vajúdás semmiség.
2010. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Amit az első leírt azért neekm kicsit mosolyogtatós. Azért nem ilyen dráma ez. Meg ne ijedj. Fetrengsz a kínjaid között :DDD Én majd egy napig vajúdtam, de az nekem jobb mint a brutál mensis görcseim. A hasam nekem nem is fájt "csak" a derekamba sugárzott a fájdalom. Lazán elnézegettem a TV-t itthon és a kórházban derült ki, hogy 4.5 ujjjnyira tágultam így itthon elvajúdgatva. Aztán még vajúdtam a kórházban ugyanígy 5 órán át. És végül amikor a víz elment onnan már idult ak itolás ami SZAR volt. Nem szépítem. Csak azt hajtogattam, hogy meddig tart ez még... Fél óráig tartott. Ez volt a legvackabb, de ki lehet bírni. És az agyad később tényleg törli , hogy milyen brutál is volt... Tavaly szültem. Idén újra fogok :DDD
2010. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Örülj neki, hogy neked nem fájt annyira, nem értem mit kell nevetni egy másik ember szenvedésén. Fura vagy...
2010. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is edával szültem 2 hete.A vajúdásból az edának köszönhetően semmit nem éreztem 5 órán át.Aztán nem kaptam többet,mert jöttek a toló fájások,na akkor nem szépitek,azt hittem ott maradok,mondjuk nekem beszorult a babám,igy 1,5 órán át toltam úgy hogy semmit nem ment előre a baba,igy vákummal szedték ki belőlem ami egy megváltás volt. De ez az én példám,minden szülés más.Ha van lehetőséged kérj edát!
2010. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülés más, minden nő teste más. Én állítólag ritka eset vagyok, semmit nem éreztem. Néha produkálok erősebb mensiket, mint a szülésem volt. Szóval ilyen is lehet, no para.
2010. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat, mesi görcs (nekem eleg durva ajulos szedelgö volt) 6,

joslok 3, 20 percesek 4, aztan rendszertelen fajasok 5, szüles elött 2 oraval burokrepesztes na jajj onnantol 8-10-9-8-10 es a kitolas szaknal mar annyira szetnyomott a baba (4 kilo volt en meg igen pici vagyok) hogy semmit nem ereztem csak az iszonyatosan erös szekelesi ingert. Utana a varras 2-3.

De nekem a legrosszabb a derekfajdalom volt, vagyis inkabb olyan tompa erzes hogy na most leszakad a derekam vagy kitörik vagy valami, nagyon erzekeny vagyok a derekamra azt is utalom ha fazik.

A szülesre visszagondolva, jo volt :D Nagyon megerte.

2010. máj. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
az első fájás nem nagyon fáj. a 3-5 percesek azok kemények, 10es skálán 8-as. (erős menstruáció lenne kb. a 2-es). A tolófájások, amíg nem nyomhatsz, az a legbrutálisabb, nekem már halálfélelmem volt, nem túlzok. tolófájásokkal nyomás nélkül 45 percet kínlódtam, mire nyomhattam, és utána 1 órát szenvedtünk, mire meglett a kisfiam. Mikor nyomhatsz, az már gyerekjátszma :) Mintha egy nagy kakit kéne kinyomnod magadból, laza menet, csak arra kell figyelni, hogy nagy levegő, szem becsuk, és a mikor legerősebb a fájás elkezded nyomni, és nyomod míg bírod. Én minden fájdalom csillapító nélkül szültem, és nagyon kemény volt. A tolófájások, amíg nem engedik hogy nyomj(mert még nem tűnt el a méhszáj) azok olyan erősek, mintha a derékvonaladtól lefelé egy 30 cm-es sávban ketté akarnénak törni téged, és satuba lennél szorítva, szóval nem kellemes, de mikor végre nyomhatsz, már megkönnyebbülsz, és mikor kicsúszik a kicsi, mennyei mámor :)
2010. máj. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy éli meg a szülését!!Mindenkinek más a fájdalomküszöbe!Én 15 órát vajúdtam, és az utolsó 3 óra már olyan csempevakargatós volt!Szóval letudtam volna kaparni a csempét a falról annyira fájt!10-es skálán 150 et kapna!Először mensi szerű görcsök, majd egyre erősebbek, végül én már hánytam a fájdalomtól!Baján szültem, ahol nem ismerik a fájdalomcsillapítót, így el kell tűrni!A tolófájás annyira nem gáz, persze az is cefetül fáj, de akkor már nyomsz, és az enyhíti!
2010. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!