Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2. szülés kinek milyen élmény...

2. szülés kinek milyen élmény volt? Az első nagyon fájt 18 órás vajúdás 10 órától 15:45-ig 2 perces fájások

Figyelt kérdés

aztán 45 perc tolás hogy lejöjjön a feje majd 15 perc maga a kitolás.

nem tágultam a baba se volt aktív.

a második tényleg könnyebb lesz?


2010. aug. 3. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezekhez a kérdésekhez Én is csatlakoznék. Én sem akartam táguluni.
2010. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az első szülésem nagyon nagyon nehéz volt. Éjfél után 5perccel kezdőttek, de már egyből 5percenként jöttek a fájások, nem volt vészes még akkor. 1 ujjnyira voltam nyitva. Hajnali ötkor már 3percesek lettek, megvizsgált a doki, de még mindig csak egy ujjnyi volt.. átvittek a szülészetre. ( előtte befektettek magas vérnyomás miatt ) Hat órakor megkaptam a beöntést, rám tették az NST-t ami nagyon erős fájásokat mutatott már akkor is. Én már a falat kapartam, 3percenként jöttek, és másfél percig tartottak. Az istenért nem tágultam. kb 10óra fele reggel meg volt a burok repesztés, na akkor utána sikerült 2ujnyira tágulnom. Ekkor már 2perces fájások voltak, könyörögtem, hogy császározzanak meg, mert nem bírom tovább..... Semmit nem csináltak, néha megvizsgált a dokim. Délután kettőkor közölte, hogy 8ujjnyi, hamarosan lehet nyomni, ha érzem a székelési ingert, akkor nyomjak. Nem jött az inger.....három negyed háromkor du. végre éreztem, hogy nyomnom kell. Nyomtam én, de a fiam mindig vissza csúszott. Kb a 17-ik nyomásra született meg, délután 15:40-kor. Akkor azt mondtam soha többet nem szülök, életemben nem éreztem még ekkora fájdalmakat. A gyerekem 4530g volt és 60cm hosszú. Utána gondolkodtam azon, hogy hagyták, hogy ekkora gyereket simán megszüljek. És ha vmi baj történt volna? A lényeg, hogy egészséges, és már szép nagy fiú. :) Aztán megint terhes lettem. Eljött a nap, reggel 10 órakor jöttek a fájások, elviselhető. 5ujjnyira voltam ekkor nyitva. Apa bent volt velem, kaptam oxitocint, ami dúrva erős fájásokat csinált. 15:45-kor kibújt a második nyomásra a kislányom. Sokkal, de sokkal könnyebb volt mint az első. Most várom a harmadikat, remélem vele még könnyebben mennek majd a dolgok. :) Boldog babavárást kívánok! :)


Bocsi a hibákért, gyorsan írok...:D

2010. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Húú, az utolsó választ mintha én írtam volna le.szinte percre pontosan így történt minden, egyet kivéve a kiscsajszim 14:05-re lett meg.Én most várom a másodikat egy hónap van hátra.Ettől már csak rövidebb lehet.Remélem!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4530kg és 60cm?te jó ég,nem csodálom,h kemény szülésed volt!

egy kalappal a 3.baba könnyü és gyors szüléséhez!

2010. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiammal a magzatvíz elfolyt 13:30-kor, 6 óra múlva meglett. Igaz "gyorsították", mert már bekakilt a pocakomba,kapta is szegény az antibiotikumot utána.

A lányommal este 3/4 9-kor szintén elfolyt a víz, s majdnem 12 órát vajúdtam vele. Nagyon nehezen tágultam mind kettőnél.

Szóval nekem a második szülés volt a nehezebb.

2010. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. alkalommal indították, és kb. 7 óra volt, a végére teljesen elfáradtam, voltak akik a hasamat nyomták, és a lábamat tartották, de még így is belülől is varrni kellet, igaz már az anaszteziológus is ott volt, ha mégsem tudják a fejét kipréselni. Nem tudom hányadik nyomásra született meg. De még utólag is rossz visszagondolni az egészre.

2. előző este minta kis fájásokat éreztem volna. Reggel a vcben láttam valami zselés dolgot, így bementünk a dokihoz. Mondta, hogy 1 ujjnyira vagyok kitágulva, ha akarok hazamehetek, ha akarok maradhatok. Már a kislányommal előtte megbeszéltem, hogy nem megyek haza, így maradtam. Este 11kor kértem, hogy vizsgáljon meg a doki, mert igazábólkis menzesz szerű fájdalmakat éreztem, de a gép semmit sem mutatott, adtak fájdalomcsillapítót, és kúpot, hogy reggel dugjam be. A fájdalomcsillapító olyan jól hatott, hogy szinte egyfolytában fájásaim lettek, de sétálni nem volt szabad, mert szédültem a fájdalomcsillapítótól. Csak néha kibotorkáltam vcre. Amikor már nem bírtam tovább szóltam a nővérnek, az hívta a dokit, és adott kúpot, de percenként jöttek a fájások, így nem igazán tudtam a 10 percet kivárni. Hívtam a férjemet, közben a magzatvíz is elment. Pont megjött a férjem és a doki, amikor már nyomni kellett. 3. nyomásra 3 óra 3kor meglett a fiam. elképzelhetetlenül fájdalmas és intenzív élmény volt, de inkább ez, mint az előző :-) Most harmadjára már csak reménykedek, hogy hátha még az előzőnél is gyorsabb lesz, gondolom mág fájdalmasabb, de legalább hamarabb túl lennék rajta, nomeg a felépülés is könnyebb volt utánna.

2010. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!