Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fogadott orvos és szülésznő...

Ha fogadott orvos és szülésznő nélkül szeretnék szülni Budapesten, akkor valóban nem fognak megfelelően ellátni?

Figyelt kérdés

2 csalódás után úgy döntöttem nem fizetek senkinek sem a szülésért. Valóban ha kell ott hagynak "kipurcanni" a szülő ágyon?

Olyanokat olvastam itt gyakorikérdéseken, hogy akinek nem volt fogadott dokija azt nem császározták meg időben, így halva született a babája. Meg hogy valaki halott babát szült teljesen egyedül (nem volt mellette senki), mert nem fogadott orvost!?

Valóban ilyen lelketlen mészárosok a szülészek?

Mi van a Hippokratészi esküvel???


2011. nov. 6. 13:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Huhh én nem hallottam ilyen rémtörténeteket szerencsére. Nem fogadtam se dokit, se szülésznőt, és ráadásul olyan kórházban szültem ahová nem is tartozom. Nagyon kedves és segítőkész volt mindenki. Mondjuk komplikációmentes szülésem volt.
2011. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kedves moira!

Megkérdezhetem hogy melyik kórházban szültél?

Én a Dél-pesti Jahn Ferencbe tartozom, de ha nem muszáj nem ott szülnék. Mivel nem szeretnék sem orvost sem szülésznőt fogadni, ezért nekem is olyan kórház kéne ahol így is szülhetek. :)

2011. nov. 6. 14:38
 13/24 anonim ***** válasza:

Én is a dél pestihez tartozom, de ha fizettek volna se szültem volna ott...

Az István kórházban szültem és maximálisan elégedett voltam!

2011. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyok túl indiszkrét leírnád nekem a tapasztalataidat?

Mi történik a kórházba érkezéstől a hazaengedésig? :)

Mentővel mentél?

Milyen a szülőszoba, gyerekágyas osztály?

Előre is köszönöm!!!

2011. nov. 6. 15:45
 15/24 anonim ***** válasza:

Kocsival mentünk be. Már tudtuk hová kell menni, mit kell csinálni, mert voltunk előtte szülőszoba látogatáson. Ezt neked is tudom ajánlani, bármelyik szerdán azt hiszem fél 5től lehet menni.

Ha kocsival mentek, akkor minél hamarabb keressen majd a párod, vagy aki bevisz egy nem fizetős parkolót az utcán, mert a kórházban nagyon drága! Fél óra ingyenes egyébként, utána 400ft körül van. Senkit nem érdekel, hogy te szülsz, nincs napijegy.

Becsöngettünk a szülészeten, elmondtuk mi újság, aztán megvizsgáltak. Rámkötötték a ctg-t és pár órát ücsörögtem a vajúdóban. 2 óránként vizsgáltak, hogy tágulok-e. Elég hamar átkerültem egy szülőszobára. 5 van, az egyik alternatív (kád, franciaágy stb) Én simába mentem, labda volt ott is, az ágy nagyon modern volt és a szoba is nagyon tetszett. Mint egy sima szoba, képekkel meg minden.

A vajúdás alatt sokszor nem zavartak, párommal meg anyukámmal voltam végig. Felváltva lehettek bent velem. Ha bármi volt kiküldtem valamelyiküket, hogy szóljanak.

Beöntés, borotválás nincs.

Epidurált nem kértem, viszont adtak egy koktélt fenékbe amikor már nagyon nem bírtam tovább. 13 órát voltam a szülőszobán, gátvédelemmel szültem, de repedtem. Az orvost csak az utolsó 20 percben láttam, meg ugye amíg összevart, de nagyon kedves volt!

Apuka bent volt a szülés alatt, elvághatta a köldökzsinórt. Babám is sokáig lehetett a melkasomon.

Aztán lekerültem a szobába. 4ágyasba. A baba 0-24ben veled van, ha bármi gond van viheted a csecsemősökhöz és segítenek, de kb 2 óránként mindig jött valaki (védőnő, orvos, gyerekorvos, nővér...) A fürdetést nem te csinálod, hanem a csecsemősök.

Popsitörlőt, pelust vigyél. Adnak pár pelust, de nem biztos, hogy elég lesz. Alkohol, géz, popsikrém van. A szobához van fürdőszoba és egy pelenkázó van bent a szobában.

Bárki bemehet látogatni, nincs üvegfalon keresztül mutogatás.

Mivel bababarát kórház, nem adnak cukros vizet és tápszert sem. Ha úgy ítéli meg az orvos akkor ellenőrzött anyatejet adnak neki pohárból. Nincs cumisüveg és nincs cumi. Szoptatásban segítenek, csak kérdezni kell, ha valami nem megy. Karmolás elleni kesztyűt nem szeretik.

72 óra után engednek haza, hétvégén is van gyerekorvos, szóval ha vasárnapra jön ki a hazaengedés akkor sem kell megvárni a hétfőt.

Ennyi jutott most eszembe. Bármi érdekel kérdezz nyugodtan!

2011. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Azért ez nem teljesen így van, de nagy szerencsejáték, az biztos. Vagy kifogsz egy kipihent, műszakját akkor kezdő, jó fej orvost és mindenki jól jár, vagy fordítva, egy hullafáradt bunkót és akkor tényleg rossz élmény lesz az egész.

Utána kell nézni a kórházaknak, az ott dolgozó dokiknak és úgy dönteni. Én sem ott szültem, ahová tartozom, bár nekem fogadott dokim volt és maximálisan elégedett voltam vele is és a szülészeten lévőkkel is.

2011. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én csak jót tudok mondani. 1 hete szültem ügyeletes dokinál és szülésznőnél, és olyan jó kezekben voltam, hogy jobbat kívánni sem lehet. Még a könnyeim is kijönnek ha rágondolok. Mondjuk nálunk nem olyan bizonytalan a dolog mint Budapesten, mert egy vidéki városban lakom, ahol azért ismerni lehet az összes nőgyógyászt, én meg egyiktől sem tartottam, de ahhoz képest is kellemes csalódás volt. Kettőt szültem ügyeletesnél, a harmadikat is annál fogom.
2011. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

én 1.babámat dokival, szülésznővel szültem, mert így éreztem magam biztonságban, minden rendben is volt.


most várom a 2.at, csak szülésznőt fogok felkérni.

barátnőm 3 gyereket szült ügyeletesnél és ügyeletes szülésznőnél, és mind a 3 szülése szép, + élmény volt.


ezek a Szt.Imre kórházban történtek. úgy mondják, hogy az István és a Szt.Imre a leginkább baba-barát kórház. de gondolom, nagy is a "forgalmuk", volt rá példa, hogy nem tudtak olyat fogadni, aki nem oda tartozik helyileg.

2011. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem nagyon zavaró ha bejönnek a látogatók a szobába? Hogy lehet úgy nyugodtan szoptatni a picit?
2011. nov. 8. 14:01
 20/24 anonim ***** válasza:

Az tényleg zavaró, ha átjáróház van.

De azért ez nem szokás szerintem, ált. bemegy a nagyi, max. egyszer a férj, és ennyi, amúgy meg a kismama megy ki a folyosóra, és ott beszélgetnek.

2011. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!