Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülöttnek tekintik-e azt...

Koraszülöttnek tekintik-e azt a babát, aki a 35-36. hétre születik meg és kb 3 kilós vagy a feletti, és egészséges?

Figyelt kérdés
Ellátás és a szülés utáni kórházi napok számát illetően érdekelne?

2011. nov. 6. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 36. hét előtt született babák koraszülötteknek tekintik. A születési súlyuk ilyen szempontból nem mérvadó. A kórházi tartózkodás idejét az apgar és az elvégzett neurológia illetve funkcionális vizsgálatok határozzák meg. Ha minden rendben 3-4 nap után hazaadható a baba. Az én kisfiam a 36hét, 4 napra született, 4 nap után jöhettünk haza. Remélem tudtam segíteni. :)
2011. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 35+4 hétre született, 2600 grammal, és nem tekintették koraszülöttnek. Még a zárójelentésen, sehol sem. Nem került koraszülött osztályra sem, 10/10-es apgarja volt, teljesen egészséges volt! Nem is tartottak bent tovább!
2011. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy 36 het be nem toltese es 2500 gramm alatti szuletesi suly a koraszulottseg hatara.

Mindenhol ezt mondtak eddig nekem. (Sokszor a ketto egyebkent egyutt jar.)

Tehat abban az esetben, amit te leirtal nem tekintenek koraszulottnek.

Viszont ha 38 hetesen szuletik meg egy baba 2200 grammos sullyal, akkor is meg szoktak varni a korhazban, hogy elerje a 2500 grammos hatart, pedig a hetek szerint mar nem kellene.

2011. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utolsót cáfolnám, mert nem 2500, hanem 2300 grammtól adják haza a babákat. Minket is 2330 g-mal adtak haza. Bár elképzelhető, hogy néhol megvárják a két és fél kg-t.
2011. nov. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor én is cáfolom az utolsót, mert én meg 2090 grammal hoztam haza a fiamat. Gondolom ezt kórháza válogatja.
2011. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, lehet, hogy nem mindenhol igy van, eddig 2 korhazban voltam szulesfelkesziton es ott ezt a 2500 grammot mondtak.

Illetve a gyarapodashoz kotottek meg a kiengedes feltetelet, tehat hogyha kisebb sullyal szuletik a baba, akkor max mennyit eshet a sulya szuletes utan es mennyi ido alatt kell elernie/meghaladnia. A napokra mar nem emlekszem, de azt tudom, hogy megvartak azokon a helyeken amig a babak megfelelo tempoban kezdenek gyarapodni.

2011. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2500 gramm alatt egyetlen babát sem adnak haza,mindegy hogy 42.hétre született vagy 35.re és az is hogy ha 2800-al született de lefogyott 2480-ra akkor sem mehet haza.Amúgy ha minden rendben van 36+1 naptól és 2500g-tól sima szülésnél 5nap császárnál 7 nap után engednek haza nálunk bács-kiskun megyében;)
2011. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

bocs az offért.

[link]

ez a baba 1900g-al ment haza :)


függ az apgartól hogy meddig kell bent maradni. ha midnen okés akkor mint egy normál időre született babánál. a lányomat 2300g-al hoztuk haza,

2011. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Barátnőm kerek 35hétre 2850grammal szülte gyermekét- nem került koraszülött osztályra, kicsit szemmel tartották ugyan, de jöhetek haza a 6.napon.

Én fiam kerek 38hétre született 2600grammal, amiből 2400ra fogyott, mert 4napig csak feküdt szegény, nem evett, infúziózták.. gyenge volt nagyon- őt koraszülöttnek tekintették. 5napig az osztályon volt, gépi etetés, megfigyelés, de utána egyik pillanatról a másikra szinte "magához tért"- semmi baja nem lett, elkezdett enni, megindult a súlygyarapodása és utána már második nap haza is jöhettünk. Azt mondták rá, hogy jobb lett volna neki még 3-4nap az anyaméhben, nehezebben alkalmazkodott a külvilághoz.

Azóta már több mint egy éves, és igazi csintalan kiskrapek! Makk egészséges!

2011. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!