Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár altatással - mikor...

Császár altatással - mikor ébred fel az ember utána?

Figyelt kérdés

Első gyermekem programozott császárral született, spinális érzéstelenítéssel. Nem egészen 2 év lesz a második gyermekem és az első között, így a 2. is császár lesz. Csak sajnos időközben kiderült egy betegségem, ami miatt nem engedik a spinális érzéstelenítést, csak az altatást. Hogyan működik? És mikor ébred fel az ember? Utána tényleg van hányinger? Felkelni mikor lehet/kell?

Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 7. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.Engem altattak,surgossegi volt.

19:45 kor szuletett meg a kislanyom olyan 9korul keltem fel,persze mielott levisznek a labadozoba felkeltenek.Nem birtam akkor ebren maradni de 9korul mikor felkeltem mar esznel voltam.

Nekem nem volt hanyingerem egyaltalan.

Masnap reggel mar setaltam.

2011. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató :)
2011. nov. 7. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam is az első spinális volt, a második sürgősség miatt altatás. Ég és föld a kettő az altatás javára. Sokkal hamarabb felépültem a második után, semmi fejfájás, hányinger nem volt.
2011. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második, köszönöm! Kezdek akkor megnyugodni.

Nekem a spinálissal sem volt gond, hamar felépültem utána, csak a gerincemet 6x szúrták mert nem találták meg a kellő pontot :( Ez az egy volt negatívum.


Tudjátok attól félek, hogy csövet kell nyelni és úgy altatnak :( Mármint a légzés miatt. S akinek így volt, annak utána hányingere volt és hányt... na de ha nem lehet a hasi műtét után felkelni és az ember ott van az ágyban magatehetetlenül s öklendezik, bele sem gondolok :(

Altatás után is feküdni kell 24 órát?

2011. nov. 10. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Előbb elaltatnak, utána megy a cső. Nekem csak kicsit kapart a torkom pár napig.
2011. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tényleg, előbb altatnak és utána megy a cső? Akkor elvileg nem is érzi az ember? S mikor felkelsz már nincs bent, ugye? Ettől félek nagyon :(
2011. nov. 10. 21:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Tuti. Először egy injekció és maszk, ezután elalszol és utána megy a cső. Mikor felébredsz az őrzőben, már csak az infúzió megy, és a katéter van bent. Nem érzed, amikor ki és bedugják szerencsére, de mondom, utána kicsit kaparó érzés lesz a torkodban. Ami nagy hasi műtétnél kicsit rossz, ezért ha köhögnöd kell, fogd a sebet, szopogass cukorkát.
2011. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Volt már egy császárom, ott is macerás volt a köhögés, tüsszentés, nevetés, de majd vigyázok a sebre :)

Tegnap délután voltam a nőgyógyásznál, rákérdeztem és ő is ugyanazt mondta amit Te írtál ma, hogy először altatnak, utána cső, s mikor ébred az ember, már nincs cső. Ez jó így, remélem nem lesz gond.

2011. nov. 11. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Miert emelted ki a kerdesed? Hogy vagy idokozben?:)
2012. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!