Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem vagyok terhes, de lenne...

Nem vagyok terhes, de lenne egy furcsa kérdésem, ami nem hagy nyugodni? Légyszi, ne akadjatok ki, nem én találtam ki a dolgot.

Figyelt kérdés

Szóval, azt hallottam egy "bennfentestől", hogy egyes országokban, ha császárra kerül a sor, azt nem a doki csinálja, hanem a szülésznő! Ő vág, ő veszi ki a gyereket, ő varr. Kicsit fennakadtak a szemeim, mikor ezt mesélte.

Ez Mo-on is így van??


2009. máj. 7. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Egész biztosan nem így van!

2009. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Ez sehol nincs így.

Eszméletlen vészhelyzetben lehet, hogy egy szülésznő belevág, de csak, ha élet-halál kérdése.

2009. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ezt én nem tudom elképzelni, M.o-n nem így van :))))

lehet, félreértettél valamit :))))

2009. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én se akartam elhinni, de ő maga is szülésznő, ezt csinálja. És nekem nem hazudna ilyet...:S Tök ledöbbentem.
2009. máj. 7. 20:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban él?

Az biztos, hogy se Európában, se Amerikában nem orvos, nem nyithat fel hasat. Se császározni, se vakbelet kivenni.

Lehet, hogy Namibiában, ahol nincs orvos ott lehet.

2009. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tőlünk lejjebb... A Balkánon.

Mindig van orvos a szüléseknél, mégis ők vágnak.

Nem tudom, hogy a többi dolgot kinek kéne csinálnia, de a burokrepesztést, gátmetszést is ők csinálják, a dokik csak néha mennek oda. Ha pedig nagyon jön a baba, végig ott vannak, de nem csinálnak semmit.

Ez nagyon hihetetlen számomra, de elhiszem neki, mert nincs oka ilyet hazudni nekem.

2009. máj. 7. 20:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia szerintem átvágott az ismerősőd,én szoktam nézni a Zone Reality a születések című műsort de eddig a műsoroban mindig orvos vágta fel a terhess nők hasát.
2009. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én császárral szültem. még csak nem is a nőgyógyász csinálja, természetesen. sebész vág, varr, nőgyógyász gyereket emel ki, szülész segédkezik. Bár én veszélyeztetett terhes voltam ,nálam még aneszteziológus is volt, meg mindenféle kutyafüle orvosok:-) egész hadsereg figyelt, illetve leginkább vicceket meséltek közben és velem dumáltak:-)

Nem tudom, hogy az illető milyen országban él, milyen képzettsége van, de hogy európában és Amerikában /főkén északon/ nem a szülésznő csinálja az ilyen dolgokat, az biztos. Ez nem olyan kis sebészi beavatkozás, itt szerveket mozgatnak jobbra balra azért.

2009. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A Sógornőm Németországban szülésznő, Ő vág, ő veszi ki a babát. Az orvos is bent van szülésnél, de csak akkor lép közbe, ha valami komplikáció van.
2009. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Németországban biztos nem!

2 gyerekemet szültem itt, az orvos vág, a szülésznő csak a gyereket veszi át!

Még sok vita is van belőle, hogy egyre több a császármetszés, mert az orvosok egyre többet akarnak, mert akkor tudják mikor kell bent lenniük a kórházban.

Se szülésznő, se mátős, se ápoló nem vághat, varrni is rezidensek varrnak.

2009. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!