Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tágulás az epidurális érzéstel...

Tágulás az epidurális érzéstelenítés hatására?

Figyelt kérdés
Valóban gyorsabb a tágulás ha epidurális érzéstelenítést kérek? Így nagyobb az esély, hogy gátvédelemmel szülök? Én ha lehetséges szeretném elkerülni a gátmetszést.
2009. máj. 7. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez volt a hatása, de ellenpéldát is ismerek, bár azt nem orvosi szempontból, hanem a laikus kismama élménybeszámolójából. Szerintem nagyon sok múlik azon, h' az orvos jól ítéli-e meg a helyzetet, és a megfelelő időpontban adja-e. Nálam azért javasolta a doki, mert - elmondása szerint - amíg hat, az összehúzódások nem viselik meg annyira a babát, nem romlik a szívhangja, az anya is pihen, ellazul, ami a tágulás kulcsa. Mindenképpen konzultálj orvossal ez ügyben. Szerinte az EDA óriási találmány, és ha nincs meg a baba pár óra alatt, akkor nagy segítség is lehet.
2009. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez valóban így van. Nekem úgy indították meg a szülést, iszonyú 4 órás fájdalommal tágultam ki 2 ujjnyira. Akkor a dokim beadta az eda-t, és fél órán belül teljesen kitágultam. Hamarosan meg is lett a baba. Anélkül képzelem, hogy meddig tartott volna..

A dokim mondta, hogy csak a helyes időben beadottal lehet ezt a hatást elérni. Ha előbb adta volna be, akkor leállíthatta volna a fájásokat.

2009. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!