Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik, mennyire vagytok...

Kismamik, mennyire vagytok megijedve a szüléstől?

Figyelt kérdés
Én eddig nem féltem azért annyira... mindaddig, amíg tegnap be nem rendelt ctg-re a kórházba a dokim, egy vajúdó szobába ültettek le és kötötték rám a ctg-t... és két szobával odébb éppen szült valaki, aki finoman szólva nagyon ki volt (pedig komplikáció nélkül vajúdott)... én pedig végig hallgattam... Nah azóta sem tudok szabadulni a gondolattól, és teljesen be vagyok rezelve, ami így a kiírt időpontom előtt pár nappal nem hiányzott...
2011. nov. 13. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos, a szülés az ilyen, talán jobb is, ha felkészülsz rá. Viszont gondolj mindig arra, hogy ez az egyetlen olyan fájdalom, aminek értelme van, hiszen minden fájás a babádhoz visz közelebb....

Én is félek, pedig már a harmadikat várom, tudom, mire számítsak, de amikor ott van az ember, akkor már nem számít semmi, az sem, hogy fáj, a baba fog számítani, aztán amint kibújik, el is felejtesz mindent egy csapásra. :-)

Szép szülést kívánok neked!

2011. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Különbözőek vagyunk. Nem tudom mit hallottál, de nem törvényszerű, hogy valaki ordibáljon. Egész konkrétan nem is nagyon érdemes, mert az energiát kár ordibálásra pazarolni, tényleg.

Én akkor hallottam a szomszédos szülőszobából furcsa artikulálatlan kiabálást, amikor én már megszültem, és a szülőszobán feküdtem megfigyelés alatt.


Szóval mindegy mások hogy csinálják, Te majd csinálod úgy, ahogy Te tudod.


Én is a harmadikat várom, és izgulok, mint mindig, szerintem ez normális. Én azok táborába tartozom, aki nem gondolja, hogy a baba mindent feledtet, én emlékszem sok mindenre, ami történt, mégis szépnek találom, a fájdalommal és minden nehézségével együtt.


Szép szülést!

2011. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Három gyereket szültem,a második volt a rosszabb.Arra gondoltam végig ami bennem zajlik.A gyermek nem tudja mi történik vele ,de az anya igen,tehát nekem ki kell bírnom.Úgy mondanám egy kicsit meghalunk,és egy új ember válik belőlünk.
2011. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez rossz lehetett számodra, megértem hogy megijedtél. Én a héten nőgyógyásznál voltam Sztk-ban, (nincs még gyerekem és terhes sem vagyok, de majd szeretnék egyszer) és az a légkör a folyosón, hirtelen úgy éreztem mintha szülés előtt lennék pár perccel. Féltem, nem a vizsgálattól, csak benne volt mások félelme a levegőben...
2011. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a másodikat várom, de nem félek!Nekem az eéső maga volt a csoda...Nem volt hosszú 3 órát voltam kórházban, igaz itthon tartott egy ideje...De az olyan jó volt itthon Apával :)Szóval én sokkal rosszabbra számítottam!Remélem ez is ilyen jó lesz! :)

Fájt, voltak olyan pillanatok, mikor azt hajtogattam nem bírom tovább...De szerintem ezt mindenki érzi így!De mikor kell olyan erőt kapsz...

Kívánom, hogy csodás élményed legyen! :)


De amúgy 12 hetesen nekem is a kórházba kellett az elsővel menni, és a szülőszaba előtt a folyosón lehetett hallnaai ami odabent van!Reszketett a lábam...A dokim azt mondta, nme MINDENKI szül így, sőt...

Amikor szültem a mellettem levő csaj is ordibált... :( Én szóltam rá, kb ugyanott tartottunk, engem akkor ált kizökkentett, de nekem eszembe sem jutott kiabálni!Én úgy éeztem erőm sincs hozzá, meg feleslegesnek is tartom így utólag is!De nem vagyunk egyformák!


Szóval felejtsd el (próbáld meg) és éld át a sajátodat!Csak magatokra figyelj, tapasztald ki Neked hogy a legkényelmesebb vajúdni, és ahhoz ragaszkodj!

Minden jót kívánok, jó egészséget!


23 hós kislány és 14 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyanezt éltem át én a kiírt időpontom után két nappal. Nagyon megértelek. Sajna akkor ott engem megcsászároztak, mert bestresszeltem és felment a vérnyomásom. De utána hallottam olyan szüléstörténetet hogy fél óra alatt megszült fájdalom nélkül. Gondolj erre. Nagyon megértelek.
2011. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pl csendben vajúdtam.

Pedig tudtam volna kiabálni, de nem tettem,minek?


Ne ahoz mérd a te dolgaidat, hogy más milyen? Lehet,hoyg az a nő aki épp vajúdott "elsírja magát" egy méhcsípéstől is, nem? Nem tudhatod.


Ne félelmekkel és aggodalommal készülj a szülésre, mert akkor eleve bevonzod magadnaka rossz hangulatot.


Menj várakozásssal szülni, és nézz mindig előre, amikor fáj - közhely ugyan - de arra gondolj,hogy ennek is vége lesz egyszer, és méghozzá milyen klassz vége!!! Megszületik a babád.


A szülés fáj, de ki lehet bírni, és nem kell tőle félni.


Én most a második terhességemnél félek, míg az elsőnél nem féltem.

Nagyon nehéz, de szép szülésem volt, a komplikációk és az elhúzódás ellenére.


Most sem kimondottan a szüléstől vagy az azzal járó fájdalmaktól félek, hanem attól hoyg tudom most nagyon nagy lesz a babám, és őt féltem. De ennyi.

Viszont örömmel megyek szülni, mert szeretném már a karhjaimban tartani, szeretném ha már velünk lenne kint és nem csak a pocakomban hordva.


Minden jót neked és könnyű szülést kívánok!


Ui: nekem pl az RENGETEGET segített,hoyg mindent elolvastam ami létezett szülés témában, és a jó és a rossz történeteket is. Van aki a rosszat nem bírja, de én megerősödtem tőle, úgy éreztem, felkészült vagyok, és így minden pillanatban tudni fogom épp hol tartok, mi történik velem, és mit miért csinál a doki meg a szülésznő. Ez adott egyfajta magabiztosságot!

2011. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Igen én is tudom, hogy alapvetően minden szülés más, sok szülés volt mostanság körülöttem, és mind teljesen más volt, még ha ugyanarról a nőről van is szó (legjobb barátnőm) tudott két teljesen különböző szülést produkálni...

Próbálok pozítívan gondolkodni, mert ebben én nagyon hiszek... és bízom benne, hogy minden úgy fog sikerülni ahogy tervezzük (fájni fog, de nem fogok kétségbe esni vagy kiborulni, és anyum is ott lesz mellettem- mert úgy tervezzük ha beér vele fogok szülni)...

Ui. Akinek már van gyerkőce annak gratulálok, aki még a szülés előtt áll annak szurkolok! :)

2011. nov. 14. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!