Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Januárban szülő kismamák, ti...

Januárban szülő kismamák, ti mennyi pénzt adtok az orvosnak? Írjon akinek van fogadott dokija, és az is akinek nincs.

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 10:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Szia !

Nek is fogadott dokim van ,Eger egyik legjobb nőgyógyászához járok terhesgondozásra és Ő is lesz ott a szülésnél.

Mi 7000 ft-ot fizetünk neki alkalmanként,és sajnos elég sokat jártunk hozzá,igy mikor megkérdeztem mennyiért vállal el,akkor azt választolta nem vicceljek.

Kb: 70000-80000 ft-ot már nála hagytam és még csak most kezdek el többször járni hozzá ...De természetesen adunk neki,én 30 ezer ft-ra gondoltam,ha ügyeletben lesz akkor pedig a felére.

32 hetes kismami

2011. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Nekem is van a 19-ik héttől fogadott dokim és havonta kapott 5000ft-ot,van szülésznőm is a 34.ik héttől Ő nem fogad el tőlem pénzt vittem neki kávét meg egy Merci bonbont azt is alig akarta elfogadni,hétfőre vagyok kiírva szülés után az orvos kap 30.000-et a szülésznő pedig 15.000-et.

Kolléganőm felkért egy orvos (doktornőt) hozzá is járt de azt mondta nem ad neki egy fillért sem esetleg szülés után hát ügyeletesnél szült de nem is ment be hozzá a doktornő.Meg úgy is bántak vele sajnos meg bánta.hogy nem adott.

39hkm

2011. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 kíváncsicska ***** válasza:
Látom azért nem én vagyok az egyetlen akinek horibilisnek tűnik az összeg amit az orvosok várnak.Én sem fogadtam orvost, csak szülésznőt.Hetente 2szer járok hozzá NST-re és nem vár pénzt.Dokinak pénzt?Meg nem fordult a fejemben hogy 30000Ft-nál többet adjak neki(ha választottam volna).Örüljön hogy kap valamit.Nehogy már odaálljon és a képembe mondja hogy 100ezer!Azért álljon meg a menet!!!!!!!!!!!
2011. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

A barátnőm most szült egy vidéki kórházban.Nem volt fogadott dokija, sem senkije.Húú de megbánta.Tudnillik császár lett a vége.Hol az egyik rezidens varrta-vágta, hol a másik.35 cm a vágás helye, és eszméletlenül néz ki.Azóta pedig rosszul is van.Valami nem sikerülhetett.

Én inkább fizetek, minthogy a tanulók stoppoljanak össze.

2011. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Le lehet pontozni!

De sajnos ilyen világba élünk, az orvosok elvárják, h fizessünk nekik. Azt, h ezt kik rontották el, és mi vezetett ide arról napestig lehetne beszélni!

De a lényeg, h a szülés, és "a nőgyógyászhoz járás" a legintimebb és a legkritikusabb terület egy nő életében!

Lehet vitatkozni a dolgon, de mindenkinek TÉNYként kell elfogadnia, hogy nem bánnak úgy az emberrel, ha nem fizet érte!

Mindenkinek egyéni döntése, de én ezen nem spórolnék (inkább nem eszem, de megfizetem a magándokit és a szülés költségét is rendesen), mert akár tetszik akár nem, az esetek döntő többségében nem úgy viszonyulnak a pácienshez ahogy kellene!

Kedves Kérdező! Én a 10 szeresét adnám, azaz 100 ezret!

2011. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

25/25-nek teljesen igaza van.Nemrég olvastam egy másik kérdést, ahol írta valaki, hogy a SOTE-n milyen borzalmasan viselkedtek vele.Hát én is oda járok, de velem mindenki nagyon udvarias, és a műtéteimet is szuper orvosok csinálták, ha a dokim nem ért rá.(Csakis azért, mert az ig. helyettes a magándokim.)Pénz kérdése minden.

Én is mindenen spórolok, hogy a nődokimnak tudjak rendesen adni.

2011. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából szerintem is sok a 100 ezer mivel egy havi bevételünk a férjemnek és nekem 180000 Ft. Ebből azért ha lejön a rezsi a kaja, akkor nem sok marad és ugye akkor még sehol nem voltunk. / úgy értem mi nem járunk moziba nyaralni esetleg néha vacsizni egyet valahol/. Az igazság az, hogy egyébként eddig nagyon meg vagyok elégedve a dokival. A kórházba ha megyek vérvételre vagy genetikai ultrahangara mindig föl kellett hívnom ha odaértem és egyből behívtak, amíg más kismama várt esetleg 1 órát vagy annál többet. Ez így lesz ha nemsokára CTG- re kell majd mennem, ott sem kell várnom még 10 percet sem. Szóval nem sajnálom én a pénzt csak nekünk szegény embereknek ez rengeteg kiadás még akkor is ha a gyerek a legfontosabb és mindennél többet ér.
2011. nov. 18. 09:55
 28/33 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad annyit adjál amit tudsz én is annyit adok.
2011. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az összes választ, de én is Budapesti vagyok és nálunk (Buda XI-XXII ker) szinte minden doki tarifája 10.000/alkalom és 100.000/szülés. Én is tudom, hogy sok, de ha náluk akar szülni az ember és akar fogadott dokit, akkor sajna fizethet az ember (jó sokat)... :(
2011. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nem tartom jó dolognak ezt a 10x-es díjat. A tesóm most szült, ez a 3. baba, 30-at adnak.

Minden hónapban volt, 1 alkalom 8000 Ft.

100.000 Ft rengeteg, annyi a nettóm.

Ha csak 10 szülést nézünk 1 hónapban 30.000 Ft-tal számolva, plusz a fizetése, plusz a magánrendelő...

De szerencsére nagyon kedves az orvos, és mondta is, hogy amennyit gondolnak.

2011. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!