Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tulajdonképpen mi egy szülészn...

Tulajdonképpen mi egy szülésznő feladata?

Figyelt kérdés
Mármint azt tudom , hogy fontos szereplő a szülésnél , de ha ott van pl. a doki, akkor ő mivel "foglalatoskodik"?
2009. máj. 12. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A szülésznő csinál mindent.Végig velem volt a vajúdásnál,pedig nem fogadtam fel.Ő adta a beöntést is.a szülésnél konkrétan a babát is ő veszi ki.Nálam a doki csak varrt.
2009. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beöntés, borotválás, gátmasszázs, gátvédelem. Nekem az első gyereknél még a gátat is ő vágta. Fogadott szülésznő volt és a vajúdás alatt végig velem volt, betétet cserélt, itatott, stb. Nagyon jó volt, hogy velem volt, biztonságot adott. Már korábban megismerkedtünk, megadta a tel.számát, bármikor hívhattam (éjjel is), ha tanácsra volt szükségem.
2009. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A doki az nincs mindig ott, csak amikor már megindult a szülés. A vajúdás alatt van veled a szülésznő ( persze más vajúdókkal is foglalkozik közben). Ő borotvál le, beöntést ad, beköti az infúziót, rád teszi az NST-t, méri a vérnyomásod. Megnézi mennyire tágult a méhszáj, kérdezgeti, hogy hány percesek a fájásaid és ha úgy látja itt az idő, akkor hívja a dokit. Persze a doki is benéz néha előtte is.Aztán szülés (kitolás) közben vigyáz a gátra, segédkezik a dokinak, adogatja a műszereket és az én esetemben "ráült a pocakomra, mert nem tudtam kinyomni a picit. Szól a csecsemősöknek, hogy újszülött várható, akik ellátják a picit. A szülésznő ezután a dokinak segít "összeszedni a méhlepényt és ellátni a gátsebet. Majd ha a doki elment vigyáz rád még 1-2 óráig és levisz a gyerekágyas osztályra.

Szóval, ha a dokit pénzzel tömjük nekik is csurranhat valami, mert megérdemlik!

2009. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor jó előre szülésznőt "fogadni" , vagy aki épp bent van , az segít?
2009. máj. 12. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudsz fogadni, tedd meg. Az ügyeletes azért nincs veled végig, hiszen ő a többi vajúdót is ellátja! De a fogadott csak miattad megy be "szülni". Persze ezért némi ellenszolgáltatást illik adni, de én nem sajnáltam, hiszen ő végezte a munka "oroszlánrészét", az orvos tényleg "csak" varrt:)
2009. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Nekem fogadott orvosom volt. A hashajtó kúpot meg a borotválást valami diák csinálta (egy csomó volt bent akkor, kettő meg is vizsgált.).

Igaz, nekem 3 óra alatt megvolt, de velem végig bent volt a doki, a szülésznő csak be-benézett. Engem a doki tágított. A végére maradt bent a szülésznő, ő vágott, meg segített a varrásnál. Meg a végén hozott nekem vajas kenyeret.

Szerintem orvost fogadj inkább, ha komplikáció van, ő fog segíteni. A vajúdásnál meg bent lehet a férjed. Nekem ő nagyobb segítség volt.

2009. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!