Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél is van...

Császármetszésnél is van szülésznő? Mit csinál?

Figyelt kérdés

Császármetszésem lesz, dew nem programozott. Szóval megvárják, amíg beindulnak a fájások, és majd akkor lesz császár. Úgy gondolom, ilyenkor nem szükséges szülésznőt fogadni, ugye?

(hármasikrekkel vagyok terhes)


2009. máj. 13. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Hármasikreknél valószínüleg 2-3 orvos és 6 nővér lesz jelen, tehát nem lesz szükséged külön szülésznőre.
2009. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. Ilyen sokan?

AZt nem tudom viszont, hogy amíg a fájások tartanak, és a párom a kórházba ér,addig lesz valaki velem? Kértem a dokit, ha lehet várni, akkor meg szeretném a férjemet várni, neki úgy 1 - másfél óra míg ideér a kórházba. Valahogy el se tudom képzelni, hogy is lesz ez az egész.

2009. máj. 13. 09:43
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
én is császárral szültem, de mivel menet közben döntöttek a császár mellett, nekem volt előre fogadott szülésznőm. végig velem volt a vajúdásnál, nagyon sokat segített. a szülésznők egyébként nagyon rendesek, akár fogadottak, akár nem.de ha hármasikreid lesznek, szerintem amúgy sem hagynak egy percre sem magadra, ne izgulj! minden rendben lesz!
2009. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért lesznek ilyen sokan, mert a gyerekeket el kell látni. Egy orvos+asszisztencia felnyit és kiveszi a babát, átadja egy másik orvosnak, közben a nővér törölgeti, orrot szív... de közben már szedik elő a következőt.

Biztos mindenre fel lesznek készülve. Márcsak azért is lesz ideje a férjednek beérni, mertha nem azonnal kell császározni valami probléma miatt, akkor aműtő előkészítése egy hármas császárra is eltart egy ideig.

2009. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

gratulálok! de jó, 3 egyszerre! az igen, kemény lesz. én is szerettem volna ikreket, de nem jött össze, pedig esély lett volna. nem szükséges szülésznőt fogadni, de ő biztos végig veled lenne, talán nyugodtabb lennél te is, míg a párod odaér.

hol tartasz most? nem mindig várják meg a fájásokat, a gyerekektől függ. ha érettek és rendben vagytok, szerintem megindítják neked, 36 hét körül.

amíg bent feküdtem egy 2 ikrek születtek programozottal, a 35. héten, nem volt velük gond, egyik faros volt. na de 3-nál? kérdezd meg a dokidat mire számíthatsz.

sok sikert, boldog babázást!

2009. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Én csak 1 babát szültem császárral, nálam nem volt bennt szülésznő. Volt a főorvos, aki műtött, az ügyeletes orvos, egy altató orvos, egy anesztes egy nővér és a műtősfiú. Ennyire emlékszem.
2009. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom volt 8 hónapja és volt szülésznőm. Műtét előtt ő tette fel a katétert, leborotvált, adta (volna) a beöntést - megúsztam:). Műtét után cserélte a vizeletes zacskót, az infúziót, segített felkelni, mosakodni felöltözni stb...
2009. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, bár nem annak indult. Velem bent volt a férjem természetesen, plusz egy altatóorvos, aki beadta a gerincszurit (végig bent volt), két szülészorvos, akik műtöttek, meg egy csecsemős nővér várakozó állásban. Asszem ennyi, más nem volt.
2009. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Kérdeztem én a dokit, azt mondta programozott császárról majd csak a 38. hét után beszélünk, ha addig kihúzzuk. Szóval ezért nehéz elképzelni, de ahogy írtátok már egy kicsit könnyebb. A lényeg, hogy még maradjanak.

Most léptem a 30. hétbe.

2009. máj. 14. 10:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp császár lesz, de csak 38. hét után lesz programozott? Addig várnak? Milyen érzés 3 pocaklakóval és milyen neműek? Hogy bírod?

2es ikrekkel is 35-36 hzétig szokták bírni, nem lesz abból 38 szerintem. Gondolom nem is bánnád:)

Minden jót, vigyázz magatokra.

8 hós anyukája

2009. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!