Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Manapság mennyit akar lerántan...

Nastic kérdése:

Manapság mennyit akar lerántani az emberről egy átlagos szülész összesen?

Figyelt kérdés
Tehát mi az az összeg amiért mosolyogva nyújtja a kezét a vizitektől a végső alkalomig? (az esetben persze ha nem meséled el neki hogy ha nem lesz egészséges a gyerek ő sem fog az maradni.)
2011. nov. 28. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én dokim 8ezret kért egy vizsgálatért, szülésért pedig nem mondott árat, mi 50ezret adtunk neki. (vidéki kórház)


De lehet járni sztk-s dokihoz is, aki "ingyen", mármint TB alapra vizsgál, és lehet ügyeletesnél is szülni, és neki sem kell adni, ha nem akarsz.

2011. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Te tuti férfi vagy! :) Csak annyit mondanék, hogy arról azért nem feltétlenül a szülész tehet ha nem egészséges a baba.

Amúgy azt szokták mondani, hogy a vizitdíz 10x-ét illik adni a szülésért de ez szerintem így nem teljesen igaz. Azt mondanám, hogy 50.000. és 100.000.Ft között szoktak adni átlagosan.

2011. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én példám: vidéki város, osztályvezető főorvos, programozott császár. Magánrendelésenként 6.000, összesen 11 alkalommal voltam, ebben benne van a szülés utáni 6 hetes kontroll is, illetve varratszedés után 50.000-t adtunk. Ez összesen 116.000.

2x voltam a terhesség alatt kórházban, mindig VIP kórteremben, amiért nem kellett fizetnem, és a szülés után naponta meglátogatott még hétvégén is. Ezért a pénzért mosolyogva nyújtotta a kezét nekem és a páromnak is, és hónapok múlva is megismert bevásárlás közben.

2011. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kerria ***** válasza:

Illik... hányingerem van ettől...


Nem sajnálom a dokitól félre értés ne essék, pláne ha becsületesen megtesz mindent mamáért/babáért. Az én nőgyógyászom 10ezret kér alkalmanként a rendelésén, ez mivel havonta van, meg tudjuk oldani, hogy kigazdálkodjuk. Szülésre nem kér konkrét összeget (ellenben a sok fix tarifás dokival), mivel pesti ezért 100 ezret kéne, bocsánat "illene" adnom neki? De könyörgöm, ennyi a havi fizetésem... szóval mi max 50ezret fogunk adni, nem tudunk többet, de ezt jó szívvel adjuk, ha továbbra is ilyen jól végzi a munkáját.


Vagy mit kéne tenni, ha nem futja rá, vegyünk fel személyi kölcsönt/hitelt???


Természetesen a baba egészségéről nem 100%-ban a dokin múlik... a vizsgálatokra viszont ő tud elküldeni, hogy kiderüljön egészséges-e a baba.

2011. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Én is pesti dokihoz járok, az ÁEK-ben fogok szülni és 50 vagy 60.000.-et fogok neki adni. különben már másodszor szülök nála. 7000Ft a vizit de 70.000.-et most nem fogok adni neki mert nincs pénzem így sem. :( Ő nem mondja magától, hogy mennyit kér és én pedig nem kérdeztem sohasem. Annyit adok amennyit jónak látok csak azért írtam, hogy a vizit 10x-ét szokták adni sac/kb mert ezt kérdezted. :) Különben mostanában mindenki 50.000.körül ad mert válság van sajnos, senkinek sincs pénze.

2011. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Magánrendelésen havonta 10 000 volt 8-9 alkalommal. Minden alkalomnal kaptam róla egészségpénztáros számlát, így nem is a kenyérrevalóból kellett rá költeni.

A szülés (így második gyereknél) programozott császár volt 80 000-ért. Előre konkrétan megkérdeztem, mennyit szokott kérni/kapni. Erről persze nem adott, mert nem adhatott számlát.

2011. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha fogadott doki, akkor amennyi ki van írva a rendelőjében és ahogy ő végzi a terhesgondozást. Illetve attól függ, hogy hogyan zajlik a szülés a végén.

Ha állami doki, akkor nem nyújtja a kezét, mert ingyenes a gondozás. És választhatsz olyan dokit, aki mosolyog is, bár szerintem ez számít a legkevésbé.

Legyen mogorva, bunkó, de értse a dolgát.

Ha mosolygást akarsz, fogadj bohócot, nem tudom mennyit kóstál.

2011. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, ami azt illeti számtalan alkalommal megbizonyosodtam a két szememmel arról hogy a hálapénz vagy bármilyen oda dugdosott pénz nem garancia a törődésre. Családtagok, ismerősök tapasztalata alapján. Ezért érdekelt hogy mennyit adnak az emberek. Szerintem a normális törődés nem garantál akkor sem ha két kilót lepakolnak a szülők apránként, és ez a legrosszabb az egészben.
2011. nov. 28. 23:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Bp.-en a dokim 8-10.000et kér vizsgálatért, szülésért 10xese.

viszont tényleg segítőkész volt a szülésnél, nagyon jó kezekben voltunk.


barátnőm 3 gyereket szült már ügyeleten, és neki jók voltak a tapasztalatai azokkal a dokikkal is.

2011. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidéki kórház, főorvos, magánrendelésen 4-5000 Ft-ot kért, mikor mennyit. szülésre nem mondott konkrét összeget. Nagyjából havonta voltam nála. Szüléskor ügyeletes volt,ezért úgy gondoltam kicsit kevesebbet kap,mintha ottonról rángattuk volna be. Szülés után mindennap benézett hozzám, 30 ezret szántunk neki, a véletlen folytán 20 e került a borítékba. Kizárólag varratszedés után adtam oda. Biztos ami biztos.

Mikor rájöttem kevesebbet kapott, féltem is mi lesz ha megyek 6 hetes kontrollra, de semmi ugynolyan barátságosan fogadott, rendesen megvizsgált!!

Legközelebb azért kétszer megszámolom,mit kap:):):):))

2011. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!