Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pontosan mi az a beöntés,...

Pontosan mi az a beöntés, katéter, stb. császárral kapcsos dolog?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beöntést akkor is kapsz, ha természetesen szülöd a babád, persze, ha épp úgy érsz be a kórházba, hogy már majdnem kint a kicsi, akkor nem azzal foglalkoznak.

Borotválják a szörzeted, a beöntés elég kellemetlen, a popódba nyomnak egy csövet és folyatják bele a vizet, kb. 2 litert, de én úgy éreztem, hogy 20 liter majd szétdurrant a belem.

Gyors hasmenés jellegű valami volt.

Aztán kaptam a gerincembe érzéstelenitőt, majd felfektettek, kikötötték a kezeim, lábaim, hogy ne mozogjak, majd elkezdték a műtétet, mikor teljesen elzsibbadtam. A katétert szerintem menet közben tették be, mert nem emlékszem, nem éreztem.

Kivették a kicsit, majd összevarrtak és betoltak a kórterembe, hozták a picit, de aznap nem emelhettem magamhoz, csak a szülésznő segitett, mert mozdulatlanul kellett feküdjek.

Másnap vették ki a katétert, átkötötték a sebet, segitettek felülni, zuhanyozni, enni, inni. Hozták a picit, ott volt velem külön kis ágyban.

Este szoptatni kellett volna, de még nem volt tejcsi csak 2 nap múlva indult el.

SZóval nem borzasztó, ki lehet birni.

Fájt a seb, minden mozdulatkor, még most is néha belenyilal pedig már 14 hónapos a nagylányom, de érte minden fájdalmat kibirok!!

Nyugodt babavárást!

2009. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2009. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy vettem ki a kérdésből,hogy azt kérdezed mi az a beöntés és katéter és minden ami a császárhoz kell,ha nem akkor bocsánat,de azért leírom:)

A beöntést azért kapod,hogy a kitoláskor csak a baba jöjjön.Persze van,hogy jön majd attól,de az nem gáz,mert nem.Császárkor gondolom azért kell,mert az epiduráliskor lezsibbad a popsid is és véleltenül ki ne ereszd:)

a katérert akkor adják ha nem tudsz pisilni.Megkönnyebbülés mert olyan mintha szétdurranna a hólyagod,de mivel császár előtt inni sem tudsz nagyon ezért nemtudom minek,de kell.Kicit kellemetlen mert a pisilőkébe helyeznek be egy csövet:S

Az epidurális a gerincbe adott érzéstelenítő.Van eda és spinális vagy mi is a neve,most nemtudom hirtelen mi a különbség.Az maga lesz a megváltás hidd el,meg sem érzed ha beszúrják és amikor benyomják az anyagot,olyan mintha mindjárt orzgazmusod lenne,úgy megnyugszik a méhed te is is tényleg jó.Utána sajna nem szabad mozogni mert lebénulhatsz.Szoktak altatni is,de azt azért nem alkalmazzák mostanság,mert ha felébredzs akkor rögtön majd besz@rsz annyira fáj de az érzéstelenítővel még legalább fél 1 óra mire megérzed.Fájni biztos hogy fog,de adnak fájdalom cillapítót ugye?Muszáj adni mert azért ez mégiscsak hasműtét:S

Mi is kell még neked lássuk csak.Azthiszem más nincs:)

2009. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem,beöntést nem kaptam de katéter igen ami 1 napot volt felrakva.Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt és perceken belül nem éreztem semmit a derekamontól lefelé.Csak annyit érzékeltem mintha ringatózna a hasam és közben mindig kérdezték hogy nem vagyok-e rosszul nincs-e hányingerem.
2009. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uhh, ezek nem jó dolgok :) Elég ijesztő, de a babáért mindent. Még csak tervezzük, de jó mindent előre tudni, felkészülni. Köszönöm Nektek!!
2009. máj. 13. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!