Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tudtok a gátmasszázsról?

Mit tudtok a gátmasszázsról?

Figyelt kérdés

32 hetes terhes vagyok, sajnos Angliában, ami részben jó, részben úgy látom, kicsit hiányosabb az ellátás. Viszont egyes helyeken (pl remelhetőleg ahol szülni fogok) vannak modernebb dolgok, pl gátmasszás, amit a védőnő csinál). Sajnos az én védőnőm erről semmit sem tud, és nem tűnt túl lelkesnek, ő egy másik kórházban dolgozik (nem is tetszett neki, hogy nem hozzájuk megyek). De azt olvastam, hogy a gátmasszás segíthet a tágulásban szüléskor - csak azt nem tudom, tudom-e magamnak csinálni előtte, mivel (krém, olaj?), hogyan, hány hetes terhesen kell kezdeni, aztán hogy megy, ha a védőnő (bába) teszi?

Félek, hogy kínosan érzem majd magam, mert itt orvos meg sem nézett, a méhszájamat a kutya sem vizsgálta, és ha jól sejtem, a szülésig (vagy esetleg amíg vérzés, vagy más baj nincs) nem is fogja. Elég ijesztő érzés... Nem tudom, ez nem baj-e... Én gondolom nem venném észre, ha kinyílik.

Írjatok légyszi!


2009. máj. 13. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Egyik ismerősömnek a férje csinálta a gátmasszást + homeos bogyókat is szedett és mégis vágni kellet neki

Nekem kb a 32. héten nézte utoljára a doki a méhszájat aztán a 36.héten mikor mentem rákérdeztem hogy nem kellene megnézni erre azt mondta ha nem muszáj nem piszkál mert még véletlenül se akar semmilyen fertőzést bevinni stb

2009. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

35 hetes vagyok Skóciában.

Addig örülj amíg nem vizsgálgatnak, addig az azt jelenti, hogy minden rendben van. Bármi miatt konkrétan agódsz, hívd fel a kórházban az elsőbbségit (TRIAGE - nekem a kórházi jegyzeteim elejébe tették bele egyéb hasznos számokkal együtt. Ha nincs meg ez a szám neked, hívd a kórházat és kérd el a Maternity Triage számot.

Én 2x hívtam őket, mind a kétszer be kellett mennem, egysz nem éreztem, hogy a baba mozogna már 24 órája akkor. Mondtam, hogy lehet, hogy csak az előtte napi nagyon durva aktivitását piheni ki, de mondták, menjek be. NST-vel leellenőrizték, hogy mind a kettten teljesen rendben vagyunk.

2. alkalommal magzatvíz szivárgástól tartottunk. Azonnal berendeltek, mondván nagyon kicsi az esély, de ha mégis, akkor azonnal bent is fognak. Akkor hüvelyi vizsgálatot tartottak és szerencsére minden rendben volt.

Még nem biztos a midwife-om, hogy tuti megfordult-e már fejvégűvé a babám. Ha legközelebb megyek és még mindig nem biztos benne, akkor csinál egy uh-t biztos ami biztos.


Járj el az előkészítő tanfolyamokra oda, ahol szülni fogszni fogsz. ott mindent meg tudsz kérdezni. Nem biztos, hogy a saját midwifeod tartja majd, de legalább másik midwife-ot is hallasz. Physion is voltam, breastfeeding workshop-ban is. Megérte elmenni szerintem.

A physio miatt lehet, hogy kipróbálom vajúdáshoz a TENS-machine-t természetes fájdalomcsillapítónak. Előtte nem is hallottam még róla.

De láthatod a szülőszobákat, mondanak sok hasznos infót, szülés menetét elmagyarázzák, minden kérdésre válaszolnak, stb.

Előtte azt hittem, mindent tudok úgyis, felkészült vagyok, de mégis örülök, hogy elmentem.

Ha felhívod a midwifeod, biztos elmondja, mikor hova tudsz menni.

Nálunk hétvégén vagy esti órákban van.


A gátmasszást 34-35 hét táján is elkezdheted mag

2009. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

adnak. Reggel pár perc, este pár perc. Mivel itt nincs automatikus gátmetszés, így szerintem megadni magadnak ezt az extra esélyt arra, hogy ne repedj és ne is kelljen vágni, jó dolog, megéri azt a napi néhány percet.


Az ebay-en pl tudsz venni direkt erre gyártott olajat. Itt egy link hozzá a sok közül:

[link]


Szerintem nem is drága és ha emiatt kerülöm el a gátmetszést, vagy könnyebben szülök, megérte.

De ha bemész bármelyik patikába, Bootsba, stb, ott is biztos árulnak, vagy megmondják, hol tudsz a környékeden venni.


(itt egyébként beöntést sem adnak, ez is más, mint otthon)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de bármi kérdésed van, szívesen válaszolok.


35 hetes gömbike :-)

2009. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm'

Az elsőnek: igen, végül is teljesen logikus, hogy így elkerüljük a fertőzést, csak sokszor olyan érzésem van, hogy itt egyszerűen nem vigyáznak annyira ránk, mint otthon... De mivel az orvosd ezt mondta, ez megnyugtat, szóval köszi!

A másodiknak válaszolónak: neked is köszönöm! Úgy tűnik, Skóciában jóval több jár, itt (Coventry) sem physio (nem is tudom, az pontosan mi) nincs, sem breastfeeding workshop, bár ha fizetsz, azt hiszem ilyenre lehet járni. Itt már (bár tény, hogy ez a mamáknak jobb) a kórházba sem engednek be. Szóval jó neked... De köszi a címet, először megpróbálom akkor a Boots-ot, aztan a másikat, ha nem lenne.

Most voltam pont az első antinatal class-on, és érdekes volt, de mivel ez a midwife-ommal volt, és nem náluk szülök (pl. mivel ott nincs gátmasszázs sem, és nem túl flexibilisek), a másik kórház rendszerét nem tudom...

Sebaj, a tanácsokat köszönöm, meg fogom a dolgot próbálni, könnyű szülést nektek!

2009. máj. 14. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!