Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ha nem volt...

Szülés után ha nem volt gátmetszés mennyi idöre rá lehet szexelni? A méhszájnak mennyi idö kell a gyógyuláshoz?

Figyelt kérdés
28-án szültem,tudom korai még a dolog.még vérzek is igaz kicsit már csak.a dokit elfelejtettem megkérdezni.
2011. dec. 1. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
6 hetet szoktak mondani, de nyilván kevesebb és több is lehet egyéntől függően. Mreg aztán attól is függ, pontosan mit kell érteni a "szexelés" alatt.
2011. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
mármint hüvelyi közösülésre gondolok.
2011. dec. 1. 20:02
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
A szexet nem a gátseb, vagy a méhszáj miatt nem javasolják az orvosok 6 hétig, hanem azért, mert a méheden van egy óriási nyílt seb. Ilyenkor hagyni kell békén, hogy regenerálódjon, 6 hét nem a világ.
2011. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6 hét!!!!!
2011. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem se volt gátmetszésem(2x szültem,egyik esetben sem)belső sérüléseim sem,ám a 6 hét NEM emiatt van!Mint már fentebb írták a méhlepény leválása után egy jó nagy nyitott seb marad a méhen,ennek kell begyógyulnia.
2011. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Gyorgyi28 ***** válasza:
6 hét!
2011. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Marilyn88 ***** válasza:
22%
Nekem sem volt gátmetszésem ès 4 hét után már együtt voltunk. Semmi gond nem volt belőle. Amikor jòlesik akkor pròbáljátok meg.
2011. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Fentebb már írták, hogy miért hat hét a hat hét. Adott a méhed, egy nagy seb. Ott a méhszáj, ami hat hét alatt záródik össze valamelyest. Nem 100%, hogy fertőzést kapsz, de elég jó eséllyel pályázol, ha a nyitott méhszájon keresztül följut valami a sebes méhedbe.
2011. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

6 hét a javasolt,de ezt nem muszáj betartani!

Jó,most jönnek a lepontozások!

A 6 hét azért kell,hogy vissza álljon a szervezeted a normálisra,ilyenkor fogékonyabbak vagyunk a fertőzésekre (noha a férfi is egészséges,de jobb az óvatosság!)+ az alatt a Párok rendszerint elfelejtenek védekezni,ami nagy hiba,ha nem szeretnének újra babások lenni- mert hát szülés után 1. peteérés bármikor lehet...


3x szültem,2x gátmetszéssel. Az első baba 5 hetes volt, a második 3, a harmadik 4 amikor először össze bújtunk.


Jó babázást!! Mielőbbi felépülést!! :-)


Üdv: 11 hete 3 gyerkőcös :-)

2011. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

" A szexet nem a gátseb, vagy a méhszáj miatt nem javasolják az orvosok 6 hétig, hanem azért, mert a méheden van egy óriási nyílt seb."


Hát,majdnem! Az "Óriási nyílt seb" nem 6 hétig van,mert a méh gyorsan vissza húzódik az eredeti méretére,alig kell 1 -max 1,5 hét! - így már nem is olyan "óriási" az a seb!

Aztán: ahogy világosodik a vérzés színe,és lesz folyás,úgy gyógyul. Ergo: ha már nincs halvány rózsaszín folyás sem,akkor a méhben a lepény leválása után maradt seb begyógyult!

2011. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!