Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet buta kérdés de fáj a...

Lehet buta kérdés de fáj a gátmetszés? 34. hkm

Figyelt kérdés
34. hetes kismama vagyok és most kezdtem el parázni a szüléstől (1. baba). Igazság szerint nem is konkrétan a szüléstől hanem a gátmetszéstől, összevarrástól és varratszedéstől félek...:/ Várom a bíztató szavakat :)

2011. nov. 11. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

1. szülésnél nem fájt sem a vágás sem a varrás csak a varratszedés de csak kicsit

2. szülésnél nem fájt a vágás de a varrás nagyon a szedés sem fájt

2011. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta kérdés, anno, nekem is ez volt a legnagyobb félelmem. Amikor jöttek a "már meg sem fogod érezni" és a "akkor már minden mindegy lesz" válaszok, még jobban berezeltem. De tényleg így van :)


Első baba: Maga a gátmetszés nem fájt (olyan zsibbadt voltam odalennt, hogy fel se tűnt), viszont a varrás előtti érzéstelenítőnél nyüszögtem, pedig a lányomat EDA-val szültem.

Ketteske: egyik se fájt, viszont úgy röhögtünk a dokival meg a férjemmel, hogy attól féltem melléölt :)


Akárhány szült nővel dumáltam mindegyik beszámolt a dokik "perverziójáról". Amikor bújik ki a baba: Apuka, látszik már a haja, megnézi? Amikor stoppol: Apuka, egy-két öltést belerakjak pluszba? Mi konkrétan azon röhögtünk, hogy a drága férjem megkérdezte: A száját nem tudja kisebbre varrni, hogy ne dumáljon annyit?


Egyébként mindkettőnél kettő öltés volt össz-vissz.

2011. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

a gátmetszés nem fáj, semmit nem érzel mert fájás közben csinálja a doki, nekem is furcsának tünt mikor mondták, nem fogom érezni, de tényleg így volt.

összevarrást éreztem egyes részeken, de simán ki lehet bírni, nálam kb. 20 percig tartott.

a varratok kipotyognak maguktól.

meg akkor mikor ez fog történni már meglesz a babád, úgyhogy semmi nem fog érdekelni, olyan boldog leszel :)

már van egy kislányom és 3 hét múlva jön a kistesó :)

könnyü szülést kívánok!

2011. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem pl a vágás fájt a legjobban meg a varrás pedig anyukám mindig azt mondta hogy olyankor annyira szenved a nő hogy azt nem érzi. nagyon könnyen szültem 1 órát vajúdtam és 10 perc alatt megvolt a lányom.
2011. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én háromszor szültem,magát a vágást egyiknél sem éreztem de a varrás nagyon fájt szerencsére csak pár öltés volt így ki lehetett bírni.Nekem a belső varrás fájt nagyon és az sokáig is tartott (kb 1 óra).A varrat szedéstől én is nagyon féltem de nem volt vészes.Most várom a negyedik babámat és a varrás elég sűrűn szerepel a rémálmaim között de csak a belső varrás a gátvarrástól nem félek.


24hkm

2011. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 4 hónapos kislányom,tehát frissek az élményeim.Nem egész 1 óra vajúdás és fél óra szülés után született meg a kislányom de közben a metszést egyáltalán nem éreztem csak hallottam egy furcsa hangot amikor átvágták.Utána 1 órán keresztül varrtak nem volt kellemes de itt vagyok és szerencsére minden ok.Az első 2 hétben nem tudtam ülni,állni,feküdni mert mindenhogy fájt persze muszáj volt ezeket is megtenni.

Viszont a lényeg,hogy elmúlt és egészségesek vagyunk.

Lehet,hogy rosszul fest ez az egész de amikor én bent voltam a kórházban sokak azt mondták nem is érzik az egészet csak egy picit.

A varratszedés pár pillanat volt ugyhogy nem volt vészes.

Nekem 5-6 hét kellett,hogy teljesen jól legyek de elmondta az orvosom,hogy olyan gyorsan jött a baba,hogy repesztett rendesen ezért kívül-belül varrtak így tartott sokáig a felépülés.

Ne haragudj nem megijeszteni akarlak és nem is tudom jó ötlet-e ezt leírni neked mint aggódó kismamának de én nagyon féltem a szüléstől inkább úgy fogalmaznék,hogy rettegtem és nagyon könnyű volt.Viszont a gátmetszésen nem is gondolkodtam soha és azt meg megszenvedtem!

Mindenkinél más!

Olyan gyors szülést kívánok mint az enyém csak utána gyorsabb felépülést!

2011. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Huhh köszönöm a válaszokat először is! NEkem is mindenki azt mondja hogy meg se érzem majd, de olyan lehetetlennek tűnik, hogy a fenébe nem lehet érezni?! :D Ezt képtelen vagyok felfogni.
2011. nov. 11. 14:49
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sikítoztam, nem nyüszögtem szülés közben, csak toltam és toltam. Csak egyszer szisszentem egyet, de nem tudtam mi volt az, ami fájt. Utólag tudtam meg, hogy az volt a gátmetszés. A varratszedés inkább kellemetlen, mint fájdalmas. De utána kényelmesebb:)
2011. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél a vágást csak annyira éreztem,hogy valami hideg volt,majd enyhe csípés. Amikor varrtak és szóltam,beadták a lidokaint,az semmi perc alatt hatott. Felszívódó varrataim voltak.

A másodiknál (2 év van a 2 leányzó közt) a vágást ugyan úgy éreztem mint az elsőnél,de a varrást...Tyű!!! Na,akkor annyira "sokkot" kaptam,hogy a varrat szedéstől előre rettegtem! Az volt a baj,hogy az előző vágás helyén maradt egy duzzanat,ami mint egy szivacs magába szívta a lidokaint ami ezért nem hatott- ezzel magyarázta a doki varrás alatt. Közben az utófájásokkal is küszködtem... na akkor azt mondtam,hogy nem kell több baba! A varratszedésnél még erősen bennem voltak a varrás emlékei,így a doki minden egyes mozdulata láttán előre sziszegtem! :-) De nem fájt,csak kellemetlen volt.

A harmadik lányunk születésekor pedig megúsztam a gátmetszést és a varrást :-)


Boldog babavárást könnyű szülést és egészséges kisbabát!!! :-)


Üdv: holnap 2 hónapja- 3 gyermekes anyuka:-)

2011. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A vágást én sem éreztem, pedig komolyan ettől rettegtem a legjobban.

A varrást nagyon megszenvedtem, 45 perc, szerintem az érzéstelenítő egyáltalán nem hatott.

2011. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!