Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imrében fogok szülni,...

Szent Imrében fogok szülni, szült mostanában ott kismami? Milyen a kórház, a szülésznők, orvosok? Kíváncsi lennék véleményekre!

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 14:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Érdekelne az is, hogy a szüléskor saját hálóingem van, vagy kórházit adnak?
2009. máj. 14. 14:23
 2/10 anonim ***** válasza:

Két éve szültem ott, leírom én mit tapasztaltam, aztán hátha ír frissebb kismami is!

Szülésnél saját hálóingbe/pólóba lehetsz. külön szülőszobák vannak, barátságosak, kép a falon stb...csak Ti lesztek ott.

Azt nem írtad, hogy van-e saját dokid ill. szülésznőd. Nekem volt fogadott dokim, de szülésznőm nem. Mindketten nagyon rendesek voltak, még az ügyeletes szülésznő is.

Szülés után a babát a párod fogja melletted egy széken, míg Téged ellátnak. Utána magatokra hagynak. Gondolom ennek az ideje függ attól is, hogy éppen akkor mennyien szülnek. Én egyedül szültem aznap, 3 órát maradhattunk egyedül, hármasban.

A szobák úgy tudom 2-3 ágyasak, én 2 ágyasban kaptam helyet. A csecsemősök szeretik ha szülés után amint tudsz elmész a babáért és csak a fürdetésekor adod le, máskor nem. De ez még jó is így.

Jön védőnő is, többször benéznek egy nap a nővérek, szükséged van-e valamire és segítenek ha kell. Én maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Azt hozzáteszem, hogy nem első baba, így rutinosabb is voltam, nem volt kétségem, kérdésem. A higiénia is kifogástalan, legalábbis a SOTE II-höz képest mindenképp.(ott már volt egy missed ab-om)

Én most ügyeletesnél szeretnék itt szülni, nem félek ettől a helyzettől, mert úgy hallottam, minden ott dolgozó orvos jó doki, max. szülésznőt fogadok.

2009. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ! nekem csak a dokim fogadott, szülésznőt nem fogadtam. A szülés napjától végig velem hagyják a babát, vagy elviszik a csecsemősök? Nekem első baba, sok kérdésem lesz biztos. Szeretném ha segítenének, a helyes szoptatásnál, fürdetésnél, tisztába rakásnál. Biztos szükségem lesz jó néhány tanácsra:)!
2009. máj. 14. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon jönnek válaszok, engem is érdekelt volna. Jobb híján leírom a másodkézből szárm. infokat, több ismerősöm is szült ott.

Dokikról, szülésznőkről rosszat nem hallottam, bár igaz hogy mindenkinek volt fogadott.

A csecsemősöknek állítólag nem árt egy kis motiváció hogy igazán lelkesen tanítsanak meg.

Aki régebben és most is szült, az azt mondta hogy sokkal nagyobb lett a zsúfoltság, de így legalább hamarabb hazaengednek. Gondolom a csecsemősök is ezért türelmetlenebbek.

2009. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Én éjjel szültem, így szülés után (vagyis mikor letelt a 3 óra együtt töltött időnk) elvitték a babát, de olyan fáradt voltam, hogy ha nem így van, akkor is kérem. Délelőtt ébredés után pár órával mentem érte, de akár hajnalban is visszahozhattam volna, a reggeli vizit után. Aki nem éjjel szül, annál nem tudom hogy van ez.

fürdetéskor kérheted, hogy hadd legyél ott és megmutatnak mindent. Pelenkázáskor is segítenek, mikor az elsőt csinálod, de ha szerencséd lesz, akkor nem először szülő anyukával leszel egy szobában, Ő biztosan szívesen segít. Én is ezt tettem.

A szopinál viszont tényleg szinte kérés nélkül jönnek állandóan, segítenek. Mindig bekukkantanak, kell-e segítség, odajönnek, igazítanak a picin ha úgy látják nem jól tartod stb...

Ami még fontos és elfelejtettem írni eddig: nem adnak cumit a gyereknek és tápszert sem. Tápszert csakis a beleegyezéseddel adhatnak, ha a gyerekdoki javasolja és azt is Te adhatod oda a picinek.

Nekünk az utolsó nap szükség volt egyszer 30 ml tápira, mert még nem indult be a tejem és tényleg éhes volt a pici, így én életében először és utoljára adtam. szerencsére másnap beindult a tejcsi és 6 hós korig kizárólag, igény szerint tudott szopizni.

2009. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Egy hónapja szültem a Szent Imrében. Este elfolyt a magzatvíz, reggelig voltak fájásaim, majd 9 körül mentünk a szülőszobába. Sajnos a fájások elmúltak, így oxitocint kaptam, nem lehetett felkelni. A doki és a szülésznő rendesek voltak, mondjuk fogadott volt mindkettő, még a férjemnek is mondták, hogy mit csináljon, hogyan segítsen. Szülés után egy csecsemős nővér ellátta a babát, de bent a szülőszobában, nézhettük, ahogy fürdetik stb. Utána 2 órát együtt voltunk hármasban. Kora délutánra született meg a baba, de csak másnap reggel (6-kor)hozták be. Este elmentem megnézni, de mindkettőnknek jobb volt, hogy külön aludtunk. (a babát melegíteni kellett, mert kicsit kihűlt estére, ha velem van, ezt nem veszem észre).

Másnap a csecsemősök behozták a babát, de nem segítettek, azt sem tudtam, hogy hogyan fogjam meg, nemhogy a pelenkázás... Egy napig volt szobatársam, Ő segített. A szoptatásban is csak a hazamenős napon segítettek de, ekkor már teljesen kétségbe voltam esve... Tényleg kellett volna zsebpénz?

boldog babavárást és könnyű szülést Neked!

2009. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nahát, ez anno mikor én szültem még nem így volt. Mármint akkor még segítettek mindenben ha kérted. Most várom a harmadik babánkat, ezek után kíváncsi vagyok mi lesz...Bár én már nem szorulok segítségre, a középső gyerekünk is pelenkás és szopizik is, a rutinban benne vagyok.

első v.

2009. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11.57-es vagyok. Kimaradt: Saját hálóingben kellett lenni, de nem lett koszos.
2009. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. ha nincs fogadott szülésznőm, csak orvosom, akkor nem úgy állnak hozzám ahogy kéne? Kicsit félek tőle....
2009. máj. 16. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is csak orvosom volt fogadott, a szülésznő nem. Nem ugrált körbe, de bármikor ott volt, ha úgy látta segítségre volt szükségem, tanácsra.

Most a harmadik szülésemhez csak szülésznőt fogadok, dokit nem.

2009. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!