Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit eszik a baba amíg nem...

Mit eszik a baba amíg nem tudsz érte menni, mert császároztak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

A császár után a baba általában a csecsemősöknél marad, amíg nem mozoghatsz. Ez mondjuk kórházfüggő. Az ennivaló még az első két napban nem létfontosságú a picinek. Sokaknak nem is lövell még addigra be a tejük. Ilyenkor cukros vizet kapnak a csecsemősöktől. Mogyorónyi pici gyomruk van, amibe, ha belekerül 1-2 csepp cukros víz is megnyugszanak és bírják még egy darabig. Tehát mire a kezedbe tudod venni és cicire rakni kb. addigra lesz éhes. Az én fiam nem császárral született, de az első 20 órát végigaludta. Nem volt tejem még, így a 3 napon evett először. (Addig csak cukros víz, meg az előtej) A 4. naptól már volt tejem és onnantól cicizett. 16 hónapon keresztül. :)

2011. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Délután 4-kor császároztak és este 8-kor már hozták is a babámat cicire tenni. Elég hamar be is indult a tejem, az előtejjel meg elvolt addig a lányom.

Ahol én szültem semmit sem adnak a babának, csak ha már nagy gáz van (túl sokat fogy). De alapesetben a babák tartalékokkal születnek, épp ezért bírják jól az első napokat, amíg nem indul be a tej. S a gyomruk is nagyon pici, nagyon kevéssel is beérik.

2011. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előző hozzászólók is írták, picike a gyomruk és pár csepp előtej is elég. Én császárral szültem, spinális érzéstelenítéssel, de ahogy kitoltak a műtőből a szobába, máris hozták a babát és tették cicire. Bababarát kórházban szültem, szinte végig mellettem volt, amíg nem tudtam mozogni, addig a csecsemősök tették az ágyba mellém, de pl éjjel is ott volt.
2011. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a lehető legrosszabbat azzal tehetsz, ha azt csinálod,amit az első hozzászóló írt. Császár után 1 órával már mellre tettem a lányom. Végig velem volt a kórházban. Első nap szinte végig aludt, második nap pedig egész nap a mellemen lógott. 3. nap lövellt be a mellem.
2011. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Olyankor még az anyukának sincs teje és a baba sem éhes. A hüvelyi úton szülőknek sincs teje szülés után, 2-3nap mire valami megindul, addig elvileg nem éhes a baba, ez így van kitalálva. Mellre lehet tenni attól, hogy nem jön semmi mert leginkább attól indul meg, hogy inger éri.
2011. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Első válaszoló vagyok! Félreérthetően írtam.

Szó sincs arról, hogy ne kéne cicire rakni a babát, hisz ebben a csecsemősök is segítenek, amikor még nem tudsz felkelni. Mi mástól indulna be a tej, ha nem raknád cicire a babát. Csak azt írtam, hogy az első pár napban még nem éhes annyira a pici és elég neki a cukros víz, ha még nincs teje az embernek. Ugyanis a kérdés úgy hangzott, hogy mit eszik a baba? Szóval cicire kell rakni természetesen. Nekem is három napig rajta csüngött, amíg be nem indult a tejem. :) Elnézést , ha félreérthetően fogalmaztam!

2011. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azaz igazság,hogy én 2 éve szültem császárral és a kutya se adta oda nekem a gyereket.Nem is adták ki rögtön,mert nem volt jó a cukra és gépi megfigyelésen volt.Szerencsés voltam olyan téren,hogy nekem rögtön belövelt a tej és tudtam már fejni is nem csak szoptatni,de mivel alig volt velem ezért attól tartottam,h tápszerrel etették,mert én annak nagyon ellene vagyok.Most megint szülni fogok és ezért érdekel,hogy hogyan is lehetett az annak idején.Köszönöm a válaszokat,de igazából az érdekelt,h mit eszik a baba,ha nincs veled.Ezek szerint semmit,v infúziós vizet,mert azt láttam hogy adják nekik.
2011. dec. 4. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell neki cukros víz. Enyém sem halt éhen. Az előtej éppen elég a kis meggymagnyi gyomrának. Nekem a nővér kézzel fejte a mellem második nap és fecskendőbe gyűjtötte. Így adtuk a babának. Elég mennyiség jött le, úgyhogy utána már nem aggódtam, hogy nem kap sem vizet, sem cukros vizet. Ezek amúgy is csak telítik a gyomrát. Csak a tejtermelésednek ártasz, ha engeded, hogy adjanak neki.

Most pedig ezt is le lehet pontozni.

2011. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem császárral és mindkétszer megkaptam a babát elég hamar. Az elsőt 3-4 órával a szülés után, a másodikat kb. 10 órával utána, mert akkor altattak. Mindig cicire kell tenni, de amíg nem kap tejet, addig se hal éhen. Az a pár csepp is elég neki, amíg belövell a tej.
2011. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!