Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akit a baba nagy feje...

Volt akit a baba nagy feje miatt császároztak? Hogy előre szóltak erre készüljön?

Figyelt kérdés
Érdekes hétfőn még normális fejmérete volt 36 hetesnek megfelelően, kedden a főorvos meg már nagynak találta (39 hetesnek), persze nem kórosan. Ha még van 4 hetem szülésig mégis mekkora feje lesz a babónak? Van itt olyan aki az átlagnál nagyobb fejű babát szült hüvelyen keresztül??? Párom ilyen nagy kerek fejű, tuti rá fog hasonlítani :-) A császáron gondolkozom emiatt most, pedig rendesen szeretnék szülni!
2009. okt. 28. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ezt mondták, császár lett, de nem (főleg) emiatt. (nem voltak fájásaim, nem tágultam, reggel elment a magzatvíz és még este sem fájtam oxi hatására sem)

A baba az utolsó hetekben inkább husisodik, hízik,a feje szerintem már nem nő.

2009. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyobbacska volt a feje az uh-on. Ráadásul nekem már a 36. héten azt mondták, hogy 4200 g és már nem húzom sokáig, mert valószínű elszámolták és idősebb a terhesség. Na ehhez képest a 41. héten még egyben voltam, akkor csináltak megint egy uh-ot, akkor azt ondták, hogy teljesen normális, a korának megfelelő, 3900 g-ra saccolták, ekkor a fejkörfogata 34,5 cm volt. Végül másnap megcsászároztak, mert teljesen zárt voltam és nem tágultam semit az ég világon, és fájásom sem volt. A lányom 4180 g-mal született, 36 cm volt fejkörfogata. Nem szabad kézpénznek venni, amit az uh-on mondanak.
2009. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
húú remélem igazad van, mert csak 2500g -ra becsülték. Jó lenne ha hízna még egy kilót 4 hét alatt, de a feje már ne nőjjön! Köszi a választ :-)!
2009. okt. 28. 13:30
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2. választ is! A 36-os fejkörfogat az végülis mekkora? MI a minimum egy újszülöttnél és mi a maximum?
2009. okt. 28. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
2009. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a linkeket is :-)
2009. okt. 28. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az első terhességemnél nagyon meg voltam ijedve, mert a baba feje 3-4 héttel nagyobb volt az átlagnál, és ráadásul végig hordtam. A doki azt mondta, szerinte meg tudom szülni. Igaza lett! 37 centis lett a fejkörfogata, ez a normál érték felső határa. És még gátmetszést se kellett csinálni. A másodiknál, harmadiknál már nem is foglalkoztam a fejmérettel, nem is volt gond. Most se fogok (negyedik). Úgyhogy szerintem ne aggódj, ha nem átlag alatti a csípőméreted, nem lesz gond! Sok sikert!
2009. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, gratulálok a sok babához és a sikeres szülésekhez. Nálad ezek szerint nem tévedett az uh :-). Szerencsére nem vagyok keskeny csípőben, remélem én is ilyen szerencsés leszek mint te :-)) Minden jót :-)
2009. okt. 29. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!