Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha túl korán beindul a szülés...

Ha túl korán beindul a szülés (33-37 hteke között), akkor megpróbálják visszatartani vagy engedik megszülni a babát? Mitől függ?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig tudják visszatartják.

Ha már nem megy akkor természetesen megszületik a baba és azonnal koraosztályra kerül.


Az anya és a baba állapotától függ hogy meddig húzhatják az orvosok a terhességet.

2011. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából hogy 33 vagy 37 hét hétnél tart e a kismama, mert az sem mindegy. 33 hetesen biztosan mindent megtesznek, hogy visszatartsák még, de 37 hetesen már elég érett egy baba, sőt ha 2,5 kg felett van már nem is számít korának ha betöltötte a 36 hetet.

Meg hogy mennyire van kinyílva az anya, pl én 35+5 hétre szültem az ikerfiaimat, 4 ujjnyinál vettek fel, már nem is tartották vissza őket. A nagyobb 2,5 kg volt, nem is vitték volna őt kora osztályra, de a kicsi csak 2 kg volt, miatta mindketten oda kerültek, bár semmi gond nem volt velük, csak a szabályok miatt vitték.

2011. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor tehát elvileg lehetséges,hogy ha a 34-35 hét körül megszületik a babám, és több mint 2,5 kiló és nincsen semmi baja, akkor nem is tekintik koraszülöttnek?
2011. dec. 4. 15:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ikres vagyok. Hallottam már ilyet, igen. De látod az én nagyobb fiam is annak számít, igaz csak az öccse miatt (3 perccel fiatalabb :-) )

Amúgy ekkora babánál tök mindegy,hogy annak számít e. Már csak nőnie kell, meg van érve teljesen. 11 naposan jöttünk haza a kórházból, ma lassan 16 hósak a fiúk, teljesen átlagos babák, 10 kg felett van a nagyobb, kisebb is közel van hozzá, 3 hete indultak el, pár szót mondanak, mindent megértenek (csak néha alkalmisüketek :-) .

2011. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 34-35. héten születik, de normális súllyal akkor is viszik a koraosztályra, ha másra nem is de megfigyelésre mindenképp. Ha a 37. hét után születik akkor már nem feltétlenül!


Tudom, mert 2-szer szültem, mindkétszer koraszülésem volt. Sajnos van ebben tapasztalatom, és sok normál súlyú baba volt ott is, csak pár héttel előbb születtek mint kellett volna.


De ne izgulj, mert csak annyi ideig tartják ott, míg téged szülés után. Minden nap 3 óránként mehetsz (sőt kell) etetni. Ha nem sárgul be, pár nap múlva otthon lesztek!

2011. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azért próbáld meg hogy maradjon legalább 35-37 hétig bent a kismanó, vagyis minél tovább. Miért gondolod hogy előbb születik?
2011. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 36+1 volt a terhesség amikor szültem, három kg fölött volt, nem volt koraszülött, harmadik napon jöttünk haza.Semmi extra nem volt.
2011. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hany kiloval szuletik a baba, ha nem toltotte be a 37. hetet, koraszulott. Tehat 36 hetese is az. Az mar egy masik dolog, h annyira jol van, h maradhat az anyukaval, nem viszik koraszulott osztalyra. ( pl a 36 hetre szuletetett, mert ok azert mar szep sullyal szuletnek, es nincs gond veluk). Kislanyom is koraszulott volt, 35 htre szuletett, es ott akkor mindent megkerdeztem a csecsemosoktol. Ok mondtak el azt is, h hiaba mondjuk 3 kilos egy 35 hetre szuletett, ugyis korababa ( nem a sulya szamit!!!!). A 38 hetre szuletett 2, 4 kilos meg nem az. Hetektol fugg!!!
2011. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem a 2.kisfiunkat 33 hetesen visszatartották (500ml magnézium infúzióval) és a 38.héten született meg 4200 grammal. :)
2011. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ikres vagyok. Akkor úgy látszik máshol máshogy van, de nálunk 36 hetet ha betöltötte valaki, nem számított korababának, nem vitték koraosztályra, és az én 35+5 hétre született nagyobb babámat se tekintették volna annak, ha a kisebb miatt nem kellett volna.
2011. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!