Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akit császároztak milyen...

Akit császároztak milyen érzéstelenítőt kapott vagy kért? és mi a külömbség a spinális meg a epidurális érzéstelenítés között? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia én gericbeni érzéstelenitöt kaptam,hàt 17-szer szurtak meg,mert nem talàltàk a helyet,közben ideget is értek,igy még most is sokszor fàj a helye.A sikeres injekcio utàn betoltak a mütöbe ahol a fàjdalomtol meg a rémülettöl reakcio szerüen hànyni kezdtem,mivel kivoltam kötve és a fejem is alig birtam mozgatni,a hànyàs vissza fele folyt és nem volt mellettem senki,csak a férjem,aki észre vette,hogy màr levegöt sem kapok.

Kapsz egy katétert is,igy wc-re csak màsnap tudsz menni.Legalàbb is nekem igy volt.Màsnap kivették a katétert,és fel kellett àllnom,el kellett mennem egyedül wc-re,hogy a szervezeted szokja.Az elsö héten azt hittem a belem kiszakad annyira fàjt,nagyon rossz volt.De egy ismerösömnek alig volt baja,embere vàlogatja.3 hétig elég fàjdalmas volt az egész a vàgàs miatt.

2009. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
engem császároztak,és epidurálist kaptam,nem tudok külömbséget a másikkal,de ez jó volt,deréktól lefelé teljsen érzéketlen voltam,reggel 5kor volt a műtét,és vmikor délelőtt múlt el a hatása
2009. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok hát az első ágyból felkelés nekem is rossz volt,meg utána még jó darabig,katéter volt nekem is
2009. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a spinális deréktól lefelé lebénít, az epidurális viszont csak érzéstelenít, tehát mozogni tudsz. Engem epidurálissal császároztak, mivel a vajúdás alatt már bekötötték és kaptam is (természetes szülésnek indult). Van 3 ismerősöm akik programozott császárral szültek betegségük miatt. Ők spinálist kaptak.
2009. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én spinális érzéstelenítőt kaptam. Műtét után kb 3 óra múlva múlt el a hatása. 12 óra múlva kötelezően fel kellett kelni tusolni a nővér segítségével. Nálam semmi mellékhatás nem jelentkezett.

Úgy tudom, hogy a spinálist azt beszúrják és kész, az epidurálisnál pedig a szúrás után marad ott valami, és azon keresztül adják a kellő dózisú érzéstelenítőt.

2009. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat remélem 4hát alatt befordul a babóm és meg tudom szülni természetes úton.
2009. máj. 15. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Az EDA lényege: a szülési epidurális érzéstelenítés során a gerinc közelébe juttatott érzéstelenítő szerrel csillapítják, illetve megszüntetik a szüléssel kapcsolatban fellépő fájdalmakat, miközben a méh tevékenysége zavartalanul folyik tovább.


Az érzéstelenítő szert az ágyéki csigolyák magasságában behelyezett vékony kanülön (műanyag cső) keresztül adagolják. A kanül bevezetése nem okoz több fájdalmat, mint amennyi egy injekció beadásakor fellép. Az érzéstelenítő szer adagja szükség szerint ismételhető, a fájdalomcsillapítás a szülés hosszától függetlenül mindvégig fenntartható.


Az EDA, néhány kivételtől eltekintve csaknem minden szülőnőnél alkalmazható.


Kifejezetten ajánlják az EDA-t azoknak a szülőnőknek, akik valamilyen fizikai terhelhetőséget csökkentő megbetegedésben szenvednek (pl. terhességi mérgezés [ún. toxémia], magas vérnyomás, rövidlátás stb.), vagy amikor a magzat fokozott védelmet igényel (pl. koraszülés, ikerszülés, stb.), valamint ha előre tudjuk, hogy a szülést követően beavatkozásra lesz szükség, illetve, ha a szülés várhatóan császármetszéssel fejeződik be.



Spinális anesztézia


Kivitelezése, javallatai és ellenjavallatai szinte azonosak az EDA-val, azonban jelentős eltérések is vannak:


a tűvel nem csak az epidurális teret érjik el, hanem mélyebbre, egészen a gerincburkon át a gerincet körülvevő agyvíz térig (liquor térig) hatolnak. A gyógyszer közvetlenül az agyvízbe kerül.

Kevesebb gyógyszer szükséges

Gyorsabban és mélyebben áll be az érzéstelenség.

Hátránya, hogy nagyon gyakori a hirtelen vérnyomásesés és az érzéstelenítés utáni, akár napokig is eltartó fejfájás.


Leggyakrabban császármetszéshez alkalmazzák, ha az EDA nem kivitelezhető vagy gyors érzéstelenítésre van szükség.



Nekem spinális volt 2x, csak a 2. után fájt a fejem, de ott nem feküdtem utána.

2009. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!