Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ez a szülés közeledtének...

Lehet ez a szülés közeledtének a jele? 35+1 hetes KM!

Figyelt kérdés

35+1 hetes kismama vagyok! Már kb. 1,5 hete vannak/voltak "jósló" fájásaim (első baba így csak gondolom meg mondták h ez jósló fájás), menszis szerű görcsök, elkezdtem inni a mg pezsgőtablettát! 2-3 napig megszűnt teljesen a görcsök (olyan nagy csöndnek mondanám)(amelyik nap nem éreztem fájdalmat nem is ittam a pezsgőtablettát amúgy)!

Eddig meg amúgy is ilyen típus voltam/vagyok, hogy nem nagywc-zek minden nap! Most a terhességem alatt is 2 naponta tudok csak vagy 3 akkor sem sokat!

Ma viszont már 3x voltam és valahol olvastam h valakinél szintén ez volt h egy nap többször volt wc-n és pár napra szült is! (annyit még le kell írnom h tegnap előszór ittam 2 dl málnalevél teát)


Ez a tea hatása vagy lehet lassan h korábban fogok szülni? Hétfőn megyek orvoshoz persze akkor úgyis okosabb leszek, de nagyon kíváncsi vagyok más véleményére is!


Köszönöm!


2009. máj. 14. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A málnalevél teának, ha utánaolvastál, akkor a hatásai között az is szerepel, hogy segíti az emésztést. De, ha görcseid vannak, akkor inkább menj orvoshoz!!!
2009. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ! Tudom mire jó a málnalevél tea hetekkel ezelőtt olvastam utána, de konkrétan nem emlékeztem a hatásaira! De most utánaolvasok! :)


32. héten voltam utoljára dokinál akkor is volt már igaz ritkábban görcseim akkor mondta a dr.nő ezt a pezsgőtablettát és mondta h ha legközelebb megyek megbeszéljük h segített-e és május 18.-ára rendelt vissza ami ugye hétfőn lesz!

2009. máj. 14. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ok, akkor minden rendben van:) Ne aggódj, akkor jön a baba, amikor elérkezik az ideje. Még van több mint egy hónap, ne sürgesd, hagyd, hogy Ő döntse el, hogy mikor szeretne kibujni:)
2009. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy Ő dönti el és hogy még azért van 4 hét! :) De egyre türelmetlenebb vagyok! :) De persze akkor jöjjön amikor már 100%-ra egészséges és minden súly, meg minden rendben lesz vele! :)
2009. máj. 14. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben várnék a teával a dokiig.

Volt akit leszidott a dokija, mert szerinte ez indította el idő előtt a szülést....

2009. máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a jósló fájások már ilyenkor természetesek, ha nem túl gyakoriak és erősek, akkor ártalmatlan, sőt hasznos jelenség, hiszen nagyon lassan felkészítik a méhet a valódi akcióra :) Önmagában a málnalevéltea nem idnít meg szülést :) A terhesség 37. hetétől már nem koraszülésről beszélünk. Igazából nagyon kevés baba érkezik negyven hétre. Ha a tiéd késznek érzi magát, nyugodt lehetsz, hogy a 4O. hét előtt is teljesen normális a szülés.

Talán nyugodtabb leszel, ha még olvasgatsz és készülsz a szülésre. Pl. elolvashatod a www.maternet.hu online szülésfelkészítő tanfolyamot. Szépen és szemléletesen elmeséli a vajúdás folyamatát.

Könnyű szülést kívánok neked!

2009. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi válaszolónak is a válaszát!


Utolsó hsz.író: köszi elolvasom ezt az oldalt!

Éjjel nemigen aludtam! Leírnám a tüneteim azóta ha nem gond h erre mit mondtok, persze dokit még nem hívtam:


Éjjel ugye nemigen tudtam aludni mert minden mozdulat fordulat fáj úgy érzem h vagy én nyomom a babát illetve ezzel együtt ő is nyomja belül az egész hasamat! Míg ébren voltam és tv-ztünk addig vagy 20 percenként kellett pisilnem menni (tudom ez normális mert elvileg ott a feje és nyomja a hólyagom)! Mindegy! Tegnap este már NEM ittam málnalevél teát mert meg is ijedtem h talán inkább még mégsem kéne és úgy döntöttem megvárom a hétfőt h az orvossal konzultáljak! Tegnapi nap folyamán összesen 4x voltam nagywc-n!

Ma reggel a köldököm magasságában körkörösen az egész hasamban éreztem ilyen 10 mp-ekre erős és furcsa fájásokat ami ilyen szúráshoz hasonlítható aztán ilyen tekerő fájás is lejjebb mikor wc-zni kell! ezt egész délelőtt éreztem de rendszertelenül! Egész mostanáig feküdtem most sikerült aludnom is kicsit azóta nem érzem egyenlőre! Viszont reggel óta 3x voltam wc-n és mind 3x hasmenésem van már!


Bocsi hogy ilyen hosszú voltam, de most kérdem én valami vírust szedtem össze, vagy még mindig a 2 nappal ezelőtti 2 dl tea hatása, vagy tényleg számíthatok lassan a szülésre!? (még nincs is összepakolva a kórházi cuccom, meg vasalva sincs semmi)


köszönöm válaszotokat!

2009. máj. 15. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!