Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a szülés közeledtének...

Mik a szülés közeledtének "apróbb" jelei?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy sokaknak nagyobb étvágyuk van előtte, vagy többet alszanak, eltorzul az arcuk, többet mennek wc-re, felpuffad a szájuk és hasonlókra gondolok.

Vagy nálatok hogy voltak ezek?

35 hetes leszek és annyira félek hogy nem fogom tudni mikor kell elindulnom a kórházba, honnan fogom tudni, hogy na ez az érzés már "az"?

És a nyákdugó minden esetben eltávozik mindenkinél vagy ez mitől függ? És mi a helyzet a magzatvíz szivárgással?


2008. okt. 11. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 13-ra, hétfőre vagyok kiírva és elvagyok keseredve, mert se nyákdugó, se semmi. Bár mondják, hogy kicsit felpuffadt az arcom, szám, orrom, de én annyira nem látom, inkább akik ritkábban látnak, azok mondják. Az étvágyam megnőtt ezelőtt kb. 1-1,5 héttel, de most megint normális. A fészekrakó ösztön jelentkezett megint, de egyszer már elkapott a gépszíj a 34. hét környékén. Esténként egyre erősödő jóslófájásokra ébredek, de ahogy felkelek reggel elmúlnak. Hát "tömören" ennyi. Már szeretnék a szülőszobán szenvedni ;-), de tuti túlhordom, sajnos. Türelmetlen vagyok...
2008. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Jelek lehetnek a jóslófájások, ami rendszertelenül jelentkezik, általában a 30. héttől már előfordulhatnak. Ezek enyhe menstruációs görcshöz hasonlítanak, de ez nem minden napos. A szülés közeledtével sűrűbben is lehet érezni, ha már ott tartasz a szülés előtti kb. 24 órában akkor jelentkezhet óránként és egyre sűrűbben akkor már időt is szoktak mérni, hogy milyen időközönként jelentkezik a fájás. Az már a szülés beindulásának a jele.

A nyákdugó nem mindenkinél távozik a szülés előtti körülbelüli héten vagy napokban. Van akinél a szülés előtt néhány órával.

A magzatvíz szivárgást onnan veszed észre, hogy teljesen átlátszó víz szerű van a bugyidon, nem hasonlít a folyáshoz, mert az sűrűbb és a színe is változó egyénenként. Ha már kezd elfolyni akkor azt már garantáltan észreveszed, de akkor sem arra kell számítani, hogy tócsa áll alattad. De az sem törvényszerű, hogy először szívárog és utána folyik, van akinél szivárgás nélkül már folyik is. Hallottam egyébként hogy lehet kapni magzatvíz jelző betétet, de talán csak patikában és nagyon ritkán van és akkor sem mindegyikben. Remélem segítettem.

2008. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én 6 hete szültem és saját tapasztalatból mondom hogy a szájfelduzzadás meg az hogy eltorzúl az arca mind hülyeség.Semmi ilyesmi nem történik.a szülés jelei nálam az volt hogy fájáskat éreztem hasonló mint menstruáció előtti hasgörcs.Volt hogy 5 vagy 10 percenként vagy összevissza jelentkeztek de ezek csak jósló fájások voltak.A szülés akkor indul el ha percre pontosan jelentkeznek a fájások egymás után innen már tudni fogod hogy szűlni fogsz.Nekem is jósló fájások voltak ált este és éjjel, mértem az időt és azon tűnődtem most menni kell vagy nem, de el múltak pár óra múlva,így telt el 2 napom míg a 3. nap éjjel már nem múltak el és egyre rövidűlt az idő innen tudtam hogy menni kell.
2008. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok még azt akartam mondani a nyákdugó nem feltétlenűl a szülés előtt megy el az egy kocsonyás,nyúlós, enyhén darnás valami, ami távozhat a szülés előtt akár egy hónappal is.Nálam apránként távozott általában amikor belső vizsgálatom volt és az orvos megpiszkált mindíg jött le a nyákdugóból.
2008. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor a lényeg hogy tudni fogom mikor eljött az idő.:) Várok még tapasztalatoket.:)
2008. okt. 11. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A nyákdugó távozását nem feltétlenül veszi észre az ember, mert a pl. pont WC-n vagy, akkor nem is látod, hogy távozott. Nekem ezt mondták az okosok - tehát nem kell mindenképp számítani rá.


Nálam egy hete zsibbadás jelentkezik a kezemben, nehezen szorítok vele (ásványvizes palackot kinyitni meg redőnyt felhúzni már nagyon körülményesen tudok...), valamint hasonló érzés van a talpamban is - ha mezitláb mászkálok, nagyon fáj, csak totyogni tudok. De ha papucs/cipő van rajtam, minden okés. ezt is hallottam, hogy jele lehet a közelgő szülésnek. Ja és persze picit megdagadtak ezzel egy időben az ujjaim - jeggyűrűmet már inkább nem veszem fel, nehogy fent ragadjon...


38 hetes kismama

2008. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!!!Nekem 2-3 napja kezdet el zsibadni a kezem reggel arra ébredek fel alig bírok még fésülködni is meg bár mit meg fogni.3-napig nagyon fájt a derekam és görcsölt a hasam ,most meg alig érzem a görcsöket.Lehet hogy ez is a szülés kezdete.36 hetes kismama
2008. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem mar kb 2 es fel hete zsibbad a kezem de annyira h fogni sem tudok..es meg csak 38 es 3napos vagyok..igaz vannak mensi szeru fajasok meg derek fajasok de elmulnak a doki szerint meg 2het mert zart vagyok de apicikem mar nagyon lent van es sokat is mozog meg..akkor most mi van?
2008. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!!!Én a 6-dik válaszolo vagyok .Azért írok ,mert tegnap voltam orvosnál és kérdeztem tőlle mitől van a zsibadás azt mondta hogy a baba lent van már és olyan ideget nyom ami ezt váltja ki és mondtam neki hogy görcsöl a hasam és a derekam is fáj néha alig bírok mozdulni,meg vizsgált és mondta,hogy a külsö méhszájam nyitva ,de még a belső zárva.Lassan készülödik a babám a születéshez.37 hetes kismama.Jo baba várást!!!
2008. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az arc stb dagadása nem feltétlen a szülés elöjele....én az 5.honaptol ugy nézek ki mint Shrek, föleg reggel. szám, orrom, arcom, kezem lábam mindenem dagadt. ronda. vizes...

a gyürümet a 4.honaptol a nyakamban hordom mert nem jön fel az ujjamra...

39 hetes vagyok most. Nikki

2012. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!