Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csinálnak császárnál?

Mit csinálnak császárnál?

Figyelt kérdés
34 hetes gerincsérves kismama vagyok és felmerült a császármetszés lehetősége!Csak az érdekelne,hogy hogyan is zajlik ez az egész,és mi történik a műtét után.Értem ez alatt:becsövezést,hazamenetelt,mozgást stb...Hozzátenném,nem kaphatok epit a sérv miatt!Csak értelmes és hasznos válaszokat kérnék!Köszönöm mindenkinek!
2011. dec. 11. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
nEKEM FELTETTÉK A KATÉTERT,LEBOROTVÁLTAK,BEMENtem a műtőbe,felmásztam az asztalra,leszijaztak,le jódozták a hasam rácsiptettek a azujjamra egy olyan csipeszt ami azthiszem a pulzust vagy mit figyel,bekötötték az infúziot,tett vett az anesztes egy csomo ideig,aztan rámtették a maszkot,én elaludtam. Akkor gondolom lenyomták a csövet a torkomon,felvágtak, kb. 10 perc után kint van a baba,őt átadják az ujszülötteseknek,és téged elkezdenek gyorsan összevarni. azthiszem az egész olyan 40 perc. Utána felkeltettek,betoltak az őrzőbe,hat óra után ihattam először,24 óra után kelhettem fel először,akkor kivették a katétert,segitettek felállni,és mehettem a szobára. A babát csak 1-2 nappal később hozták ugy full time-ra,előtte csak szopizni hordták. Hát a császár utáni 2-3 nap a legrosszabb,de sok mulik rajtad, az akaraterődön, a fájdalomküszöbödön. Nekem esténként adtak fájdalomcsillapitot ha kérdtem hogy legalább kicsit tudjak aludni. Olyan 1-2 hét után már tök jól leszel.
2011. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem 3 hónapja császároztak, bár én epidurális érzéstelenítést kaptam. Azért leírom neked a tapasztalataimat. Nekem nem programozott császárom volt, hanem több mint 30 óra vajúdás után döntött úgy a dokim, hogy irány a műtő. Megkaptam az érzéstelenítést és várni kellett, hogy hasson. Betették a katétert is. Amikor hatott az érzéstelenítő egy műtős fiú áttett egy kocsira és úgy toltak be. Előtte megnézték, hogy a szemérem szőrzetem le van e borotválva. A felső testem eltakarták egy zöld lepellel így semmit sem láttam. A műtétből nem sokat éreztem, nem fájt csak éreztem, hogy húznak-vonnak. Nálunk apuka is benn lehetett a fejemnél ült és simogatta az egyik kezem. A másik nyújtva volt és ment bele az infúzió. Ami tisztán él bennem, hogy nagyon hideg volt és rettentően vacogtam, de úgy hogy párom összezárta a szám, mert félt, hogy elharapom. Nagyon sok vért is vesztettem és kimerült is voltam így még jobban fáztam. Programozottnál nem ilyen vészes a fázás. Amikor kinn van a baba az apuka foghatja meg az ölébe. Nekem odahozták a fejemhez és megpuszilhattam. Ez nagyon jó érzés, de egyben rossz, hogy te nem tudod megfogni. Elmondták a születési adatokat nekem is: súly, hosszúság, nem, aphgar érték. Az ez utáni rész homályos. Betoltak az őrzőbe és a párom itt búcsúzott el tőlem. Előtte még kikészítettek vele a táskámból egy bugyit és egy betétet. Ajánlom eldobható bugyi legyen nálad, az a legjobb. Még az őrzőben is sokáig vacogtam, de jól betakartak. Nagyon szomjas voltam, de nem ihattam. Volt még ott egy másik nő is, de nem sokat láttam belőle, mert nem ülhettem fel. A babám másnap behozták hozzám és csupaszon a mellkasomra tettem. Próbált szopizni, de tejem még nem volt. A császárosoknak 2-3 nappal indul meg. Másnap este lábra állítottak, lezuhanyoztam (segítséggel) és aznap délelőtt már ehettem, ihattam. Csak vizet és teát. Este szobába kerültem, de aznap este még nem volt velem a babám, hogy tudjak aludni. Másnap reggel hozták be és utána már ott maradt. A sebem egy vízálló kötéssel volt leragasztva, melyre vigyázni kellet, hogy ne legyen túl vizes. nap után mehettem haza mert minden rendben volt. Aznap szedték ki a varratot, amely egyáltalán nem fájt. Még annyi, hogy minden nap kaptam szurit trombózis ellen, melyet a nővér szúrt be, s otthon még 10 napig kell beadatni. A sebem egyébként nem fájt annyira, sokkal rosszabra gondoltam. Sokáig csak görnyedt háttal tudtam menni de ez napról napra jobb lett és mikor már mentem haza nem volt gond. Összességében elmondhatom ,hogy ki lehet bírni. Egy jó tanács, hogy otthon ha megteheted fogadj el minden segítséget és próbálj minél többet aludni, pihenni.

Sok sikert kívánok, erőt, egészséget és minden jót! Kitartás és ne izgulj!

2011. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 nap után mehettem haza, csak ez kimaradt.
2011. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne a klassziku eldobhatót vedd,hanem azt a jhálosat a patikából!!! Az egy igazi kincs császárosoknak!!
2011. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem nem kerül sor a műtétre és meg tudom szülni a picit természetes úton!
2011. dec. 11. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is gerincsérvem van lumbális szakaszon mégis simán beszúrták a tűt a gerincembe. Bár nekem sürgősségi császár lett a programozott időpont előtt 1héttel. Spinális érzéstelenítést kaptam.

Nálam úgy zajlott, hogy bent volt a műtőben 3 orvos (nem tudom minek), 2 műtős segéd, az anesztes doki. Pucéron fel kellett ülni a műtőasztal szélére, átkulcsolni a karommal a térdemet, hogy be tudják szúrni azt az izét. Aztán lefeküdtem, csipesz az ujjamra, ponyva az arcom elé, infúzió a karomba. Aztán bejódoztak a mellem aljától combközépig majd felvágtak. Utána voltak komplikációk mert az uh-on 3200g-osra becsült babám 4400g lett és csak nagyon nehezen tudták kirángatni belőlem.Miután kivették el is vitték majd kb 20 perccel később láthattam meg már bepólyálva. Nekem az erős vérzés miatt mindenféle infúziót adtak meg megfigyeltek fél óráig. Aztán berakak egy katétert és betoltak a szobába majd hozták a kisfiamat de nem szoptathattam meg mert a spinális érzéstelenítésnél szabály, hogy 6 órán keresztül még a fejemet sem emelhettem meg különben nagyon erős fejgörcs lett volna az eredmény. 13 óra múlva kelhettem fel és 5 nap után mehettem haza.

2011. dec. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huh!Na ez kemény lehetett!Remélem már mindketten jól vagytok!Köszönöm neked is a választ!Azt hiszem én ha lehet majd beleszólásom,inkább küzdök a fájdalommal,de nem túlzottan örülnék a császárnak,Az altatás miatt sem és amiatt sem,mert nem láthatom a babánkat!
2011. dec. 12. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!