Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés miután megkapod...

Milyen érzés miután megkapod a spinális érzéstelenitést?

Figyelt kérdés
Rettegek tőle. Sajnos második szülésem úgy tűnik császár lesz. Nem a szúrástól félek.
2011. dec. 12. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, amíg maga a csaszi tartott, úgy fel sem fogtam. igaz én pánikos vagyok és igyekeztem lefoglalni magamat, csak beszéltem, kérdezgettem. semmit nem éreztem csak olyan rángató érzést, meg mint egy jó kis gyomorideges hasfájást. elég kellemetlen volt, főleg a rángatás. De csodálkoztam hogy jól viseltem. viszont az utána következő mozdulatlanságot már kevésbé. ráadásul nálam komplikáció volt így 17órától másnak 15 óráig voltam az örzőben és csak 11-kor bírtam lábra állni mikor dokit hívtak hozzám más osztályról.


mitől félsz pontosabban? ha valaki parázott én az voltam, de így belegondolva nem is volt olyan vészes :)

2011. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is parás vagyok. Attól félek, hogy miután megkapom a spinálist rosszul leszek, vagy rámtör a pánik. Nem tudom elképzelni, milyen amikor "lebénulok". Mennyi idő alatt történik ez meg?
2011. dec. 12. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell rettegned, főleg, ha nem a szúrástól félsz. Én is császárral szültem, spinált kaptam. A szúrás után üldögélni kellett, és várni, hogy bizseregni kezdjen a lábam. Amikor a lábfejem már nem éreztem, segítettek lefeküdni. A "nem-érzem" érzés fokozatosan terjedt felfelé, folyamatosan csipkedéssel ellenőrizték, hol tart, és még mit érzek. A császárból semmit sem éreztem, csak egy egész kicsi húzgálást, de nem fájt, még kellemetlen sem volt, csak furcsa. A hatása 5 óra alatt múlt el. Ha folyamatosan beszélsz, az segít. Aki az érzéstelenítésre figyel, az megszokta, ez szinte mindenkinek félelmetes valamennyire. Remélem, tudtam segíteni.
2011. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az az érzés volt a durva, ahogyan eltűnt az "érzékelés" a lábaimból... Megfogalmazhatatlan! Semmi fájdalom, de a nagyon durva lezsibbadáshoz tudnám hasonlítani. Aztán a műtétből a húzás-vonást lehet érezni, az nudli. Nekem az volt nagyon rossz, hogy borzasztóan reszkettem műtét alatt és utána is sokáig, az anesztes szólt, hogy ez a spinál miatt van. Na, meg amikor jött vissza az élet a lábaimba... Teljesen olyan, mint amikor elmúlik egy durva zsibbadás, és bizseregve életre kel a végtag. De ez mind semmi ahhoz képest, amikor érezni kezded a vágás helyét, és meg is kell mozdulni, fel kell kelni. Na, az pokoli. De minél többet mozogsz, egyre könnyebb lesz, olyan mint az izomláz: ha "bejáródsz", akkor nem is fáj annyira. Én a második császárra készülök, nem vagyok elragadtatva tőle, de legalább tudom, mi vár rám. Egyébként én műtét után gyorsan regenerálódtam, elláttam a babát, otthon meg már a háztartásban sem kellett segítség. Szóval, szerintem nem olyan vészes az egész.
2011. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmit sem éreztem. :D De konkrétan.

És az volt a legfélelmetesebb, mikor meg akartam mozdítani a lábujjamat, de nem ment.

Mondjuk én nagyon bódult voltam utána, a lányomat sem vettem kézbe csak pár másodpercre, féltem hogy elejtem. Aztán másnap reggelig aludtam, akkor már kiment az érzéstelenítő, és lábra tudtam állni. :)


Maga a műtét egyáltalán nem érződik, csak az a rángatás van, amit már említettek a többiek. Az vicces volt. :D

2011. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beus6 ***** válasza:
nem vészes nekem olyan hirtelen történt minden h fel sem fogtam.:D annyit mondott az anesztes a műtőasztalon hogy üljek fel, beszúrt mire visszafektettek addigra nem éreztem a lábaimat. mint az előttem szólók is írták a fura az volt h "ráncigáltak". Ami fájdalmas volt az az első felkelés na az borzalmas.... az a lényeg h sokat kell mozogni és hamar rendbe jössz.
2011. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt Én is simán szültem... a második nem akart kibújni magától, 6 óra vajúdás után már Én kértem, hogy szedjék ki valahogy :) Szerintem ilyenkor adnak egy nagy adag nyugtatót, mert Én egyfolytában elakartam aludni műtét közben, olyan álmos voltam, hogy eszembe se jutott pánikolni. Azt nem hagyják, engem a műtősfiú szórakoztatott és kommentálta, hogy most mit csinálnak (azért nem részletesen). Attól féltem, hogy másnap a fejem nagyon fog fájni (ezt olvastam az érzéstelenítésről), de nem fájt. Sokat kell inni ! És mozogni. Az első hét rossz, de elmúlik...sok sikert és örömöt a babához!
2011. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, tényleg pár perc szinte és érzéketlenné válsz alul. én attól voltam rosszul már a csaszi után hogy nem éreztem a lábamat. hiába pislogtam óvatosan lefelé, meg tudtam hogy ott van, iszonyat rossz volt hogy tehetetlen volt. aztán amikor már tudtam mozgatni a lábújjamat, kezdtem jobban érezni magamat. csak a fránya vérnyomásom nem akart rendeződni. ne aggódj, a pánik eszembe sem jutott, nálad sem lesz gond. mikor lesz a császár?
2011. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerintem nem sikerült egyből beadni, mert elég sokáig tartott és éreztem, hogy valami folyik végig a derekamon. Most hogy az vér vagy az előtte felkent fertőtlenítő volt-e, fogalmam sincs. A rossz az ebben, hogy össze kell görnyednek, de közben fájásaid vannak illetve a kicsi miatt elég nehézkes ez a testhelyzet. Nekem az mondták, hogy amint érzem, hogy elkezd bizseregni a lábam, azonnal szóljak, mert le kell fektetniük. Ez kb. 15-20 mp volt. Elkezdtek fújkálni valami spray-vel, hogy mikor válik teljesen érzéketlenné a terület. Ez beletelt egy kis időbe, majd kezdtem rosszul lenni és hánytam is. Szerencsére akkor már több, mint fél napja nem ettem, így alig jött ki valami. Arra már nem emlékszem, hogy milyen érzés volt, amikor kiment a lábamból az érzéstelenítő, de nem tartott hosszú ideig. Néhány nappal később fájt a hátam egy kicsit, de az is elmúlt.
2011. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!