Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni rosszullét?

Szülés utáni rosszullét?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák tapasztalatait várom akik szülés után rosszul voltak, szédültek. Mikorra múlt el? Nekem alapból alacsony a vérnyomásom. Így nagyobb az esélyem rá?
2011. dec. 13. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj. Elképzelhető egy kis fejfájás, szédülés, de ez a 2 óra szülőszobai megfigyelés alatt el is múlik, vagy adnak rá valamit.
2011. dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerős.Szülés után 2 óra elteltével,hogy levittek,3x ájultam el.Locsoltak,pofozgattak.Míg a kórházban voltam (4 nap)azalatt még 2x ájultam el.Rengeteget szédültem.Mikor már otthon voltunk ott is még 3 hétig előjött néha,hogy szédülök.Szintén alacsony volt a vérnyomásom. Remélem neked nem fog eddig tartani.Nem volt állandó jelleggel,de sokszor szédültem.E.
2011. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt alacsony a vérnyomásom, de a szülés után rettenetesen szédültem. Végül az segített, hogy rengeteget ittam. Ki voltam száradva, azért voltam olyan rosszul.
2011. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk szülés utén egy ra volt az örzőben a pihenőidő, azalatt megittem majdnem egy liter folyadékot.

Fel akartam pattani az óra lejárta után, a szülésznő mondta, h kicsit azért lassabban:)

Háromszor ültem fel, akkor maradt abba a szédülés, zuhanyozáskor nem szédültem, annyire élveztem a melegvizet:)

A szobáig mg lejutottam kétszer szédültem meg, de tartottak, azt mondták, h ez tök normális.

Utána alaudtam 4 órát, és semmi bajom sem volt aztán, nekem is alacsony a vérnyomásom, 100/60 körül:)

2011. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. babámat viszonylag gyorsan szültem meg, teljesen jól éreztem magamat, nem is értettem, hogy miért tolókocsiban kell átmennem a kórterembe, majdnem mondtam, hogy én majd átsétálok....Még jó, hogy nem voltam ilyen "okos", mert ahogy kiszálltam a kórteremben a tolókocsiból, úgy megszédültem, hogy örültem hogy ott az ágy. Nővérke mondta egyből, hogy szépen feküdjek csak. 3 óra múlva is szédelegve mentem ki wc-re. aztán utánaolvastam a jelenségnek, és azt írták, hogy ez "természetes" szülés után, mert szinte rögtön rendeződik vissza minden, még a vérnyomás is. (terhesség alatt megváltozik).
2011. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták mikor elájultam szülés után,hogy nem szabad aludnom (ekkor vittek le tolókocsival a gyermekágyas osztályra),mert bajom lehet.Miért mondták?Többször pofoztak,locsoltak,hogy ébredjek fel.
2011. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Na nekem mondták volna, h nem aludhatok:)))

Szülés közben is aludni akartam, ugyanis a kilenc hónapot napi 2-3 óra alvással csináltam végig, nem hagyott aludni, egész éjszaka égett a gyomrom, az utolsó hétig hánytam éjszaka, de csak éjszaka. Plusz a két óránkénti pisilés...Délután meg nem tudtam elaludni, próbáltam többször, de mindig csak a forgolódás ment. A végére olyan voltam, mint egy zombi, ehhez hozzájárult a terhességi feledékenység, szóval nem voltam topon agyilag a terhesség alatt.:)))

2011. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szédültem szülés után, napokig tartott. Másnap a gyereket se mertem megfogni, nehogy elejtsem. Ez a szédülés a vérveszteség miatt van, és emaitt alacsonyabb lesz a vérnyomás is. Rengeteg folyadékot kell inni, Ha vki nagyon ájuldozik, kap infúziót is.
2011. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!