Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Budapesti Jahn Ferenc...

A Budapesti Jahn Ferenc kórházban milyenek a szülésznők, meg a dokik? Ott fogok szülni, és nem tudok senkiről semmit. Előtte nem ide tartoztam.

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ott szültem és semmi kivetnivalóm nem volt. És fogadott dokim sem volt, így megszületett a kisfiam nélküle, egy remek szülésznővel. (Ildikónak hívták, sajna nem tudom az egész nevét.) Ugyan elájulva nem voltam a csecsemősöktől, de ha egy kicsit önálló vagy a baba körül (bízd magad az ösztönökre), akkor nem lesz semmi gond. Minden nap jött védőnő, megnézik megy-e a szoptatás. Kijön az anyakönyvvezető, másnap már meg is volt az anyakönyvi kivonat. A szobákban vegyes volt a felhozatal, sajna én kifogtam egy szörnyedelem nőt ágytársnak, de mellette volt 4 rendes, tiszta anyuka is a szobatársam. Mire vagy még kiváncsi? Szívesen segítek!

2009. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit: a szülőszobák közül igazából egy szoba, a többi függönnyel elválasztott helységek, de nem gáz. Ha szerencséd van, akkor a szobába raknak, ezért nem kell külön fizetni, "csak" ki kell fogni. Én nem abban szültem. Azt hiszem abban van egy sarokkád is... Viszont van alapítványi szoba, ahol egyedül lehetsz, de ez fizetős. Szerintem nem baj, ha van kihez szólnod vagy esetleg segítséged a többedszerre szülő anyukáktól és nem vagy egyedül. A babákat reggel kihozzák, ebédidőre visszaviszik a csecsemőszobára. Egyébként egész nap vele lehetsz, sokat szoptathatsz, hogy beinduljon a tejci. Estére elviszik őket, pihenhetsz. Hidd el, ez nem rossz dolog. Otthon úgyis 24 órás lesz a "szolgálat". Ha látogatód van, akkor üvegen keresztül mutathatod meg a babát, ha kimész a rokonokhoz, barátokhoz,a babádat be lehet vinni a csecsemősökhöz vagy hagyhatod a szobában, ott van nekik kis kosár, ha éppen alszik. És ezért jó a szobatárs, mert esetleg addig tud rá figyelni.
2009. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8 éve ott szültem. Csupa jó élményekkel. De az orvosom külföldre ment, a szülésznő sincs már.


Jelenleg nekem nincs igazán jó tapasztalatom, de nem húzok le senkit. Ha konkrét nevet említesz. A hallottakat, tapasztalataimat meg tudom osztani... de privátban.

2009. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2,5 éve ott szültem meg a kisfiamat. Meg voltam mindennel elégedve a magam módján. Nem volt sem választott orvosom, sem szülésznőm, mégis kedvesek voltak velem. A csecsemősök stílusa akkor hagyott némi kívánnivalót maga után, de a 3. nap már nem érdekelt.

Most már kicsit tapasztaltabb leszek a babával kapcsolatos dolgokban. Novemberbe n ott fogom ismét szülni 2. kisfiamat :), de már fogadott orvosnál.

Én a függönyös szobában szültem.

Szokott lenni ott szülésfelkészítő tanfolyam, ahol meg lehet nézni a szülőszobát, ill. lehet beszélgetni szülésznőkkel. Hátha találsz szimpatikusat...

Mikor szülsz ott?

Boldog babavárást és könnyű szülést!

15 hetes kismami

2009. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!