Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már természetesen...

Aki szült már természetesen oxitocinnal, illetve anélkül is: melyik fájt jobban?

Figyelt kérdés
Mindkétszer oxira voltam kötve, mert mindkét babám a vízbe kakilt...így nincs viszonyítási alapom, melyik az erősebb fájdalom.
2011. dec. 14. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Első gyermekemet oxitocinnal szültem és azt gondoltam,hogy baromira fájt,a második gyermeket anélkül szültem,az még jobban fájt.
2011. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!én kaptam infúziót azt mondta a szülésznő hogy most már gyakrabban jönnek a fájások és jobban fog fájni, mondtam hogy ennél jobban hova fog?? nem könnyű az biztos ..
2011. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi h írok, én oxival szültem, brutálisan fájt...környezetemben aki nem kapott az azt mondta nem volt olyan katasztrofális.
2011. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első babámat oxival szültem az számomra jobban fájt (de lehet csak azért mert az első szülésem volt).

A második egy álomszülés volt 3 óra össz vissz ebből az utolsó 1 fájt nagyon de se oxi se beöntés se borotválás (megoldottam otthon ez utóbbit) se gátmetszés szóval "csak" békénhagytak és megszültem simán:))

2011. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ kinek, hogy hat. Nekem iszonyatosan felerősítette az oxi a fájásokat. Akkor szükséges volt, mert a babám nagyon nem akart jönni, de amúgy bánom, hogy oxit kaptam, mert így sokkal jobban fájt, viszont nem vitte előre a szülést.

Az első szülést úgy éreztem teljesen jó ütemben haladt, magától, és bár erősödtek a fájások folyamatosan, mégsem olyan gyorsan, mint másodjára oxitocinnal. A végeredmény sem volt olyan kellemes, mert megcsászároztak. Hiába erősítette a fájásokat, nem tágultam mellé.

Nekem oxival rosszabb volt.

De nem egy olyat hallottam, hogy nem is hatott rájuk, nem is volt más, nem is történt másként a szülés, nem fájt jobban. Gondolom attól függ, a szervezet miként reagál rá.

2011. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elsőt oxitocinnal szültem, másodikat anélkül, mindkettő fájt, mindkettő gyorsan ment. Nem volt különbség.
2011. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont így voltam,mint az előttem válaszoló,és a tapasztalataim is pont ezek voltak.
2011. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 alaszka ***** válasza:
Elsőt oxival szültem, másodikat nem. Egyforma ideig tartott, de az első annyiból rosszabb volt, hogy mindenféle átmenet nélkül jöttek a 4-5 perces brutális fájások. A 2-nál volt átmenet, fokozatosan lett egyre fájdalmasabb és sűrűbb. Időben mind a kettő 3 és fél óra volt. Mondanom se kell, az első, mivel nem a maga ütemébe jött, hatalmasat vágtak. A 2-nál nem kellett csak egy picit vágni.
2011. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elsőt oxitocinnal szültem, másodiknál jöttek a fájások. Mindegyik fájt:) csak a második sokkal kevesebb ideig.
2012. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!