Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha oxitocinnal indítják a...

Ha oxitocinnal indítják a szülést, tényleg nincs szünet a fájások között? összefüggöek és erösek?

Figyelt kérdés

2011. dec. 4. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Vannak azért szünetek de nem olyan "hosszú" mint az oxitocin nélkül.Viszont jóval erősebbek a fájdalmak mint nélküle.

Ez tuti! Nálam legalábbis így volt!

Egy 3 éves kislány anyukája :-)

2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Volt köztük szünet. Fájtak nagyon, de oxitocin nélkül is fájt volna. Így legalább hamar túlvoltam az egészen.
2011. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Oxitocinnal nekem sokkal jobban fájt! Én nem lettem hamar túl rajta! 16 órát vajúdtam.....de megérte!!!!!
2011. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem csak akkor voltak erős fájásaim, mikor ment az oxitocin. Amint elfogyott, gyengültek. Azt hiszem 4 injekcióval kaptam, fokozatosan adagolták, kb két óráig tartott.

De az alatt rendszeres két percenkénti fél percig tartó nagyon nagyon nagyon erős fájásaim voltak, de az a két perc szünet olyan volt, mintha fél órát tartott volna. Volt egy mélypont, egyáltalán nem éreztem a fájdalmat, s aztán jött, jött, jott, melegedtem, nyilallt, s nagyon nagyon nagyon erős hasító fájás... aztán ment, ment, ment, alig éreztem, elmúlt(na, itt volt a Mennyország!!!, olyan jó volt :)) ) s aztán megint jött, jött, jött.....

De végül csak a műtőasztalon kötöttem ki, 12 óra vajúdás után... Nem tágultam...

2011. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt a fájások között kb. 1 perc. De az jóformán nem is volt, így szinte egybefüggő volt a fájdalom, csak amikor "nem fájt", akkor enyhébbnek éreztem.

Összesen 11 és fél órát vajúdtam, ebből 7 órát oxitocinnal. Nem volt vicces, de megérte. :D

2011. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem indították, végig kaptam az oxitocint, kb 8 órán keresztül. Nekem alig volt enyhébb, amikor nem volt fájás. Ahogy írtad, szinte összefüggő volt. Ahogy elkezdődött én már szóltam is, hogy akarom az epidurált, mert nem bírtam!!!
2011. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elviselhetetlenul durvan erosek, alig volt szunet koztuk... Az epidural sem javitott a helyzeten annyira:( De persze, ahogy irtak is, megerte!:) Azert, ha lehetne valasztani, akkor oxitocin nelkul:)
2011. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én kereken 9 órán át kaptam az oxit, ahogy bekötötték, jöttek a fájások, eleinte kb. 3 percesek (úgy egy órát) Utána viszont szinte egybefüggő volt, fél-1 perces szünetekkel. Szóval igen,sztem is sűrűbben és szinte egybefüggően tart...:( De megérte!
2011. dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem burokrepesztéssel indították. Az 5 perces fájások közben még vigyorogtam. Aztán kaptam oxit és beerősödtek nagyon, de hát gondolom nélküle is fáj. Csak az utolsó fél óra volt elvisehetetlen. Én nem kértem érzéstelnítést.

A kitolás így is nehezen ment, nekem az rosszabb volt, mint a szimpla fájdalom, mert ott ügyetlennek éreztem magam nagyon.

2011. dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem adtak semmit.A végén már nem voltszünet a fájások közt.12 órát vajudtam.nemtudom milyen oxitocinnal de nélküleis nagyon fájt.
2011. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!