Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zöld magzatvíznél mitől függ,...

Zöld magzatvíznél mitől függ, hogy császároznak-e vagy hagyják természetesen megszületni a babát?

Figyelt kérdés

Persze gondolom számít a CTG-n mutatott érték, hogy hogy érzi magát a baba, de nekem pl itthon folyt el a magzatvíz, és a mentős már csak a mentőben hallgatta meg a szívhangot, azt is sztetoszkoppal (ha jól emlékszem), vagyis nem nagyon igyekezett, hogy tudjon valamit a baba hogylétéről.

És nagyon sokaknál olvasom, hogy ilyenkor sürgősségi császár van.


2011. nov. 24. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, belőlem szó szerint sárga tömény trutyi folyt folyamatosan, indították a szülést, reggel három negyed hétkor és a császár fél tizenkettőkor volt.

És akkor sem sürgősségi, hanem még leért a gerincérzéstelenítős nő, érzéstelenítettek, sürgősségi császárnál altatnak, mert az gyorsabb.

Úgyhogy sürgősségi császár, de nem sürgőséggel végzik.

2011. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálam zöld volt a magzatvíz, de simán szültem, mert tökéletes volt végig a baba szívhangja, mindene (végig rajtam volt a ctg). belekakilt a magzatvízbe, de szerencsére még antibiotikum sem kellett, teljesen rendben volt, mikor megszületett, akkor is és azóta is, immár 11 hónapja :)
2011. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves második, igen, nálam is ugyanígy volt. Végig CTG, bár volt, hogy leesett a szívhangja-nem eltűnt, csak leesett-, de gondolom nem olyan mértékben ami indokolta volna a császárt, és antibiotikum sem kellett. Jövőhéten lesz 1 éves! :)

Szóval igazából csak kíváncsi voltam, mert akikkel én beszéltem eddig, ott mindenkinek császár volt zöld magzatvíznél.

2011. nov. 24. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:

2. és 3. szülésem előtt is zöld volt a magzatvíz, mikor elfolyt, a szülészeten nem sz*rtak be, simán kivárták míg simán megszülök.

Szerencsére nem lett gond, bizton állíthatom, a 2. már gimnazista :)

2011. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is zöld volt a magzatvizem, árulkodó volt, hogy nem ok minden, mert előző nap már csak 40 percnyi UH után találtak áramlást. 7-kor vizsgáltak, akkor látták, hogy nem oké, de csak 12-kor műtöttek... Hát ennyit a sürgősségi császárról! Antibiotikumot kellett kapnia a babámnak, mert nyelt egy kicsit a vízből. Azért császároztak, mert annyira éretlen volt a méhszájam (betöltött 41. héten), hogy esélytelen lett volna, hogy beinduljon a szülés, még úgy is, ha indítják!
2011. nov. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!