Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés inkább vagy semmiképp?

Gátmetszés inkább vagy semmiképp?

Figyelt kérdés
Rettegek a gátmetszéstől, bár külföldön vagyok itt nem is nagyon csinálnak. Mindene esetre kíváncsi vagyok véleményekre hogy ha van lehetőségem kérjek-e vagy ne. Továbbá azt hallottam ha nincs gátmetszés és hosszabb a kitolási szak akkor a hüvelyem is tágabb lesz és úgy is marad. Ellenkező esetben nem és jobb a házasélet is utána. Vagy ezek csak legendák? Mindegy hogy szül az ember, minden visszakerül az eredeti állapotába?
2011. dec. 14. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is olyan is. Többfélét fogsz itt is olvasni. Van barátnőm aki gátvédelemmel szült, állítja hogy minden olyan mint korábban volt. És miért kételkednék?

Nekem megpróbálták a gátvédelmet, ami nem sikerült így repedtem. Na ez viszont nagyon fájt hetekig mire begyógyult, most se túl szép a heg. Még egyszer kezdeném, kérném azt a kis metszést.

2011. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
mind a két gyermekemet hüvelyi úton szültem, nem volt gátmetszés, nem is repedtem. Bizton állíthatom, hogy minden változatlan ott lent, én is ezt érzem és a párom is ezt mondja.
2011. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

1.gátmetszéssel szültem = doki mondta, lehetne gátvédelem, de tovább tartana a kitolás (már fáradt is voltam), mondtam vágjon, nem érdekel.

2.gátvédelem, nagyon gyorsan ment minden, klassz volt az egész, teljesen más volt mint az első szülés.

A hüvelyem olyan mint régen, nincs semmi változás.

Első után egy hétig alig tudtam ülni, második után semmi bajom nem volt.

Gátmetszés/gátvédelem szerintem függjön a körülményektől, orvostól, vajúdás hosszától, tágulástól....

2011. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy nem fogok repedni, vannak erre krémek meg technikák (bár lehet sokszor nem segít) csak gátvédelemmel szülhessek a későbbi fájdalmak elkerülése végett... köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 14. 15:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kértem, és nem bánom. Megbeszéltük, hogy megpróbáljuk a gátvédelmet, és csak akkor vágnak, ha úgy látják, hogy repednék. Végül vágtak, semmi gond nem volt másnap már vígan üldögéltem rajta.

A barátnőmnek sikerült a gátvédelem, de már másnap azt mondta, nem érte meg, mert nagyon nehéz volt így a vége, és szülés után egy évvel még intimtornázott, mert állítása szerint nagyon kitágult. Neki nem volt szerencséje:(

De én a következnél sem fogok ragaszkodni a gátvédelemhez, ha megy, oké, de ha nem, az se baj:)

2011. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Attól félek a legjobban hogy érzéstelenítés nélkül összevarrnak. A vágás biztos a baba fejétől a gátra ható nagy nyomás miatt nem fáj, de hogy csak úgy összevarrjanak, át nem tudom. Durván hangzik :S
2011. dec. 14. 15:23
 7/17 krisztivan ***** válasza:
100%
Én rábíztam a dokira.Ha kell akkor vágjon.Nem tökéletes szögben volt a fiam feje,így nem is lehetett volna gátvédelemmel.Még így is szakadtam is.(egyik sem fájt akkor,és utána sem volt úristen nem tudok ülni érzés)Tágabb lett a hüvelyem,érzem amikor a tampont helyezem fel.De az igazi kihívás szerintem inkább az aranyér.De nekem nagy babám lett és viszonylag későn is szültem,lehet ez is befolyásoló tényező.
2011. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is rettegtem tőle, de utólag csak jókat tudok mondani.

Egyrészt, a doki akinél született a babám, nem "hentes", csak akkor vág, ha tényleg az a jobb megoldás. (Egy bnőm is szült nála, ott nem volt rá szükség) Ezen kívül pedig kíméletesen és gyönyörűen varrt össze. Nem fájt közvetlen utána sem, azóta sem okoz problémát, és állítólag talán még jobb is mint újkorában. Persze jó darabig még csak meg sem mertem nézni, de mikor elkezdtek kipotyogni a felesleges cérnadarabkák, már nem is volt borzasztó a látvány. Pár hónap után semmi nyoma nem maradt, annak ellenére, hogy egyszer el is feledkeztem róla, és egy picit szét is szakadt... Azután kellett egy kis itthoni fertőtlenítős kezelés, de még így sem látszik belőle semmi. Meg nem is érződik, azt mondja az illetékes :))

Annál mindenképpen jobb, mint ha össze-vissza reped és szakad minden irányba, szerintem ezt beszéld meg a dokival.

2011. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
4 órás szülésem volt összvissz gátmetszéssel. Nem éreztem mikor vágtak és a varrásból is csak egy öltést. De a szülési fájdalomhoz képest az semmi! (:
2011. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A Szülésről is kérdeztem tegnap hogy milyen a vajúdási fájdalom mert sokan a menstruációs görcshöz hasonlítják... de nekem olyanom sosem volt... Így viszonyítási képem sincs! Elképelésem sem lehet! :D Pánik gomb!
2011. dec. 14. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!