Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy győzzem le a félelmemet...

Hogy győzzem le a félelmemet a szülés felett?

Figyelt kérdés

már van egy aranyos kislányom aki másfél éves

szóba került a kistesó.. de én nem merem bevállalni mert borzalmas élmény volt a szülésem, mai napig nem hevertem ki

és odalent sem vagyok a legtökéletesebb..mai napig megvannak a nyomai ...

egyszóval butaság de csak a szülés miatt nem akarok mégegy babát..

Volt már valakivel így közületek?

hogy győzzem le a félelmemet??!!!


megért vki??!!


2011. nov. 15. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Megertelek :D

Nekem is lathato jelei vannak meg mindig a szulesnek 14 honap utan, iszonyatos volt, mert szanaszet szakadtam, aztan egy tanulo probalt osszevarrni, de nem ment neki, akkor egy masik tnulo ult le, de az se boldogul, vegul az orvos varrt ossze, de had ne mondjam, hogy azota ugy nez ki az also fertajam, hogy a paromat meg veletlenul se engedem, hogy odanezzen.

En is felek a kovetkezo szulestol, de en annyira szerettem terhes lenni es olyan jo erzes gyereket nevelni, hogy meg egyszer biztosan raszanom magam a szulesre.

2011. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi kedves sorstárs

a terhesség nekem is csodálatos volt de a szülésem és a

kórházi ellátás a személyzet na meg az orvosok szinte nem is emberi módon bántak velem,

miközben szültem meg sem mukkanhattam,amikor fájdalomcsillapítót kértem kinevettek bunkók voltak ..... és még sorolhatnám...

én ezt az egészet nem így képzeltem el.

2011. nov. 15. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Másodikat várom, 38 hetes vagyok. Rettenetesen félek a szüléstől, de arra kell gondolni hogy már mit kibírtunk az elsővel....még egyszer nem történhet meg ugyanaz. Én orvost, kórházat váltottam, minden új legyen, ezt javaslom nektek is.
2011. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is megértelek. 5 hónapja egy nagyon nagyon rossz szülésem volt. Én is szakadtam, repedtem, még a húgyhólyagom is szétszakadt. Rémes rettenet volt az egész, mészárszék. Nem is részletezem.

Én biztos, hgy nem szülök több gyereket. Nálam ez lett a vége. Persze ezt nem tanácsként mondom neked, én így döntöttem.

A lány testvérem szintén egy drámai szülés után szeretett volna még egy babát, és ő úgy oldotta meg, hogy olyan orvost keresett aki pénzért a császár mellett döntött. Ő meséli, hogy a két szülést össze sem lehet hasonlítani, és ha ezt tudja akkor az elsőt is csakis császárral szüli meg.

Szóval nálunk vagy császár, vagy nincs több gyerek:-)

2011. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A másodikat össze sem lehet hasonlitani az elsővel. Ha rászánjátok magatokat, akkor megértitek miről beszélek...

Az első baba után én is igy gondolkodtam mint ti. Aztán 5 év után, valahogyan vágytam még egy babára. Reszkettem egész terhesség alatt a szüléstől. Megpróbáltam arra gondolni, hogy valahogyan túlélem ezt is, mint az előzőt.

Hihetetlen, hogy mennyire más volt ez a szülésem! Nem mondom, hogy nem fájt, de nagyon hamar ment, egészen másak voltak a fájások is és közvetlen a szülés után úgy jöttem-mentem, mintha semmi nem történt volna. A szex is ok-és volt már 4 hét után!

Az első szülésemről inkább nem beszélek...A férjem szerint úgy néztem ki mint egy félhalott, hetekig nem tudtam csak feküdni, járni sem voltam képes, aztán kb fél év is el kellett telnie, hogy bele merjek vágni a szexbe...

Most minden helyreállt...

2011. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia! én nagyon megértelek, én is nagyon parázok, pedig nekem nem volt rossz élmény a szülés, de az is elég nekem, hogy tudom, mi vár rám. Úgyhogy nem csodállak, hogy félsz, ha még rossz élmény is volt ráadásul:S

1 gyerekes, 34 hetes km

2011. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

sziasztok köszi a válaszokat

tudom hogy minden terhesség más és más és a szülés is

csak kibírom vhogy :)

2011. nov. 16. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor én erős kivétel vagyok, nálam a szülés kellemes csalódás volt. Tolófájásaim voltak, mikor beértem a szülészetre, még rendesen felöltözni se volt ideje a dokinak, se édesanyámnak (ő jött be velem). Felmásztam az ágyra, kettőt nyomtam, és már kint is volt a lányom. Semmiféle gépre nem kötöttek, nem kaptam fájdalomcsillapítót, beöntést, nem borotváltak, teljesen természetes úton szültem, és csodás érzés volt. Meg persze fájdalmas, de az nem számít ilyenkor. Szépen összevarrtak, semmi nem látszik, pedig 1 hónapja történt. És minden rendben odalent, sőt... Még jobb, mint előtte. Szóval ez ne vegye el a kedved szerintem.... Persze könnyű nekem magyarázni, aki pozitív csalódásként élte meg ezt az egész procedúrát...
2011. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát,hogy hogy győzd le a félelmedet nem tudom,de jelenleg én is szorongásos betegségekkel járom az orvost,de nekem más a problémám.

Viszont annyit tudok neked írni,hogy nekem 4 szülésem volt s mindegyik más és más!

Nem lehet összehasonlítani egyiket sem!

Így csak annyi tudok írni HAJRÁ!!!!!!!!!!

2011. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!