Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire fajt a szules...

Kinek mennyire fajt a szules vagy mar nem is emlekeztek ra gondolom ha tenyleg annyira fajna nem szulne senki tobbszor 38 hksm?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 20:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mindenki fél,ha előtte nem,akkor majd ott helyben,ez normális,attól még nem lesz kellemes,sem fájdalommentes,mert ez igenis egy fájdalmas kínzó dolog,de a nők évezredek óta szülnek és kibírják.Kérdező is ki fogja.Szerintem az ember lehetőség szerint nézzen szembe a dologgal,ne áltassa meg hitegesse magát,ez az én véleményem.

Meg persze az,hogy mindezek mellett megéri,de még mennyire hogy meg!

2011. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem könnyű szülésem volt, és arra is készültem, mert Anyukám és a nővérem is könnyen szültek. Úgyhogy a félsz helyett inkább a kíváncsiság dolgozott bennem, hogy na milyen is lesz ez valójában. Persze azért 3-4 hónapig kirázott a hideg, ha visszagondoltam rá, de ez elmúlt. Másfél éves a fiam és április elejére várjuk a tesót. Már nagyon várom magát a szülést, komolyan!

Én azt mondom, rengeteg múlik a hozzáálláson. Ne arra koncentrálj hogy fájni fog és az húdeszar. Hanem arra, hogy minden egyes fájás közelebb visz a végeredményhez, ez szükséges velejárója a folyamatnak, örülni kell neki (és markolni a matracot, harapni a párnát :)). Hajrá!

2011. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
ha már kérdezni nem fogunk hazudni.. és különben is aki először szül azért fél mert még nem tudja milyen, aki meg többedszer az meg azért mert már tudja. Én az elsőnél még vihogva mentem be a kórházba, anyám meg bőgött mint a szamár, hogy mi lesz velem. hiába halottam ezer rémtörténetet el sem bírtam képzelni, milyen lesz. Anyutól kérdeztem mindig, csak annyit mondott majd megtudod.Már értem miért mondta:) A második után meg úgy búcsúztam a szülésznőtől, hogy remélem mi már nem találkozunk többet. És igaz akármi van menet közben nincs mit tenni csinálni kell, de amint a hasamra tették a picúrt azonnal elmúlt minden fájdalmam. És igen az a gyermek egy életre boldoggá tesz.
2011. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nagyon fajt, epidurallal is:( Amugy is nagyon alacsony a fajdalomkuszobom. De megerte. Par honappal utana mar vagytam a kistesora:) Szoval, amint abbahagyom a szoptatast, szerintem ujra belevagunk, szeretnek ujra teherbeesni. Tudom, hogy faj, felek is tole, de ez semmi ahhoz kepest, hogy uj elet szuletik.
2011. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 krisztivan ***** válasza:

Tőlem mindig kérdezték,-na,félsz a szüléstől?-mondtam ,nem hiszen nem tudom hogy milyen lesz.

Inditották,nehéz volt,de például néha az sem jutott el a tudatomig hogy ott van a párom is,annyira "rákényszerített "a testem hogy a szülésre koncentráljak.És ez benne a "szép",hogy meg tudod csinálni,és lesz egy gyönyörű babád:-))

2011. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszolót egyáltalán nem értem. Lehet hazudozni, de mi értelme? A nagy átlagnak igenis rettenetesen fáj.


Én is a nagy átlag része voltam. Inkább izgultam, mint féltem, amikor a szülésre gondoltam. Gyors lett, komplikáció mentes, de akkor ott puszta kézzel leszedtem volna a csempét a falról annyira fájt. A végén kiestek dolgok, a páromat kérdezgettem erről-arról.

Kedves kérdező! Az agy annyira jól van összerakva, hogy a szülés után pár hónappal/évvel már nem fogsz "úgy emlékezni" a fájdalomra. Még csak fél éves a kislányunk, de már csak annyit tudok, hogy nagyon nagyon fájt. Magát a fájdalmat és az érzést nem tudom felidézni. Ha feltudnám, lehet többet nem mennék. Ennek ellenére nem rég teszteltem pozitívat és érkezik hozzánk a tesó. Nagyon várom az egészet, de legfőképp a szülést!!! Nekem tényleg életem egyik legfelejthetetlenebb és leggyönyörűbb napja volt! Szeretném újra végigcsinálni, a fájdalommal a könnyekkel a z eufóriával együtt (amit a végén éreztem, mikor kibújt az Angyalkánk!) Fel a fejjel, menni fog!

2011. dec. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az első szülésnél amikor varrt a doki azt mondtam neki: ha csak ennyi akkor 5 gyereket szülök. Fél óra volt,indították. Aztán 9 évvel később,idén júniusban magàtòl indult,de azt mondtam soha többet. Elsőnél semmit nem éreztem. Másodiknál nagyon fájt és 9 óra tömény fájdalom,mert a fájások ellenére nem tágultam. Majdnem császár lett. Most Màr ismét bevállalnám mert vágyok egy harmadik Babára
2011. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nekem is kiestek dolgok.

De utánna meg annyira jó,tele vagy adrenalinnal,szerintem egy maratont letudtam volna futn i szülés után annyira boldog és büszke voltam :) szóval az agy,és az ösztön csodákra képes!

2011. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nagyon fájt(bár nekem nem tartott sokáig),az sem izgatott,hogy kik vannak ott,csak a testemre tudtam koncentrálni!A legtöbbször általam kimondott dolog az volt,hogy nem bírom tovvább!...


De mikor kicsúszott a kis teste...ésminden fájdalom elmúlt,szerintem én voltam a legboldogabb a világon!És mikor megöleltem,azt súgtam a férjemnek,hogy ezt még át akarom élni!10 perccel a szülés után...Most is pityergek...

Apocakomban a tesó,és azt az egyet sajnálom,hogy az utolsó gyerekünk!


Szóval pokolian fáj,de amit utána éreztem,azsemmihez nme hasonlítható...Öröm, erő, büszkeség (terméészetesen a kislányomra is, hisz együtt csináltuk)Tele voltam energiával...Életem ediggi legszebb napja ez volt!

2011. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Féltem tőle nagyon, akkor azért mert nem tudtam elképzelni mennyire fog fájni, meg ugye milyen maga a fájdalom...Most hogy túl vagyok rajta, már azért fogok félni mert tudom milyen lesz, és mennyire borzasztó a fajdálom:( Lehet nem is lesz kis tesó...:( De mindenképp megérte ez a kis csaj aki most itt van mellettem:)
2011. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!